اخبار بورس

کاهش ۵۳۷۴ واحدی شاخص کل بورس تهران

کاهش ۵۳۷۴ واحدی شاخص کل بورس تهران

بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۵۳۷۴ واحدی معادل ۰.۴۱ درصد به یک میلیون و ۳۰۱ هزار و ۲۴۶ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۹۹ واحدی به ۱۹ هزار و ۱۷۴ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات سومین روز هفته (دوشنبه بیست و دوم دیماه ۹۹)، شاهد روند ۲۷۱۲ واحدی معادل ۰.۵۸ درصد، عدد ۴۶۹ هزار و ۳۶۴ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۱۷۷۵ واحدی به رقم ۳۰۷ هزار و ۱۷۶ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۸۳۷۹ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۵۲ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۰۰۲۴ واحد کاهش به رقم ۹۳۰ هزار و ۸۸ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۰۴۹۴ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۷۰۸ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فملی، خودرو، شپنا، فخوز و شتران، با بیشترین کاهش، تاثیر زیادی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی شستا، بترانس، حکشتی، فولاد، شیران و وپاسار، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در سومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۰ میلیارد و ۴۶۱ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۴۳۸ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۱۱ هزار و ۵۸۸ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد کسرا(سرامیک‌های‌صنعتی‌اردکان) با ۲۷.۹۶ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای بترانس، غالبر، بکاب، سدور، ثبهساز و سفار بود. همچنین نماد معاملاتی پکویر(کویر تایر) با ۵ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای سخزر، خبهمن، ثشرق، فلوله، ثاخت و زمگسا بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، فملی، خودرو، شتران، شپنا، خساپا و وتجارت، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی ثبهساز، های وب، سیتا، پارند، قرن، سصفها و کمند با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای برکت، وتوصا، غدام، کاما، خبهمن، بترانس و ثنوسا بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایع دستگاههای برقی، محصولات چوبی، محصولات چرمی، محصولات کاغذ و حمل و نقل با افزایش همراه بودند و شاخص صنایع ذغال سنگ و وسایل ارتباطی با روند نزولی مواجه شدند.

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن