اخبار بورس

شاخص کل بورس تغییر مسیر داد/ بازگشت به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار

شاخص کل بورس تغییر مسیر داد/ بازگشت به کانال یک میلیون و ۳۰۰ هزار

بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۰۸۲۲ واحدی معادل ۱.۶۲ درصد به یک میلیون و ۳۰۶ هزار و ۷۱۴ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۲۲۷ واحدی به ۱۹ هزار و ۷۵ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات دومین روز هفته (یکشنبه بیست و یکم دیماه ۹۹)، شاهد روند صعودی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۵۴۴۰ واحدی معادل ۱.۶۲ درصد به رقم ۳۴۱ هزار و ۴۴۷ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۶۸۴۳ واحدی معادل ۱.۴۹ درصد، عدد ۴۶۶ هزار و ۶۵۳ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۴۴۷۸ واحدی به رقم ۳۰۵ هزار و ۴۰۲ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۸۸۶۷ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۶۰ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۹۳۳۹ واحد افزایش به رقم ۹۴۰ هزار و ۱۷۹ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۷۷۵۸ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۶۹۸ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فولاد، شستا، وغدیر، فملی و شپنا، با بیشترین افزایش، تاثیر زیادی در روند صعودی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی فارس، پارس، کاما، رانفور، شفن و برکت، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در دومین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۱۰ میلیارد و ۱۲۲ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۵۰۸ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۱۰ هزار و ۳۳۵ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد سیستم(همکاران سیستم) با ۸.۴ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای وسینا، سغرب، سصفها، تکشا، شنفت و وتوشه بود. همچنین نماد معاملاتی ختراک(ریخته‌گری‌ تراکتورسازی‌ ایران) با ۴.۷۴ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای دانا، کماسه، غمهرا، چافست، دفارا و قثابت بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی ولپارس، برکت، شتران، فملی، شپنا، خودرو و کاما، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی شستا، حکشتی، قرن، پارند، حتاید، غشاذر و ثبهساز با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای انرژی۱، وسخراج، وتوصا، کماسه، وسلرستا، کسرام و غبهنوش بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، شاخص صنایع فنی مهندسی، حمل و نقل، محصولات چوبی و فراورده نفتی با روند صعودی همراه شدند و شاخص صنایع محصولات چرمی، انتشار و چاپ و سایر معادن با کاهش مواجه شدند.

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن