شاخص بورس به رشد ۱۴۵۵ واحدی قناعت کرد

شاخص بورس به رشد ۱۴۵۵ واحدی قناعت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۱۴۵۵واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و ۹۹۴هزار واحد قرار گرفت.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از ۱۳میلیارد و ۷میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر ۲۴هزار و ۶۵۸میلیارد تومان در بیش از ۲ میلیون و ۴۷۰هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد یک هزار و ۴۵۵واحدی، در ارتفاع یک‌میلیون و ۹۹۴هزار و ۷۹۵واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و سرمایه‌گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین شد و در مقابل شرکت‌های کلی صنایع مس ایران، پالایش نفت اصفهان و ایران خودرو با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله ۲میلیارد و ۳۶۶میلیون ورقه به‌ارزش ۹هزار و ۲۸۴میلیارد تومان در ۷۵۶هزار و ۶۹۶نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) ۶۲واحد رشد کرد و در ارتفاع ۲۰هزار و ۷۷واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پتروشیمی مارون، سرمایه‌گذاری صبا تامین و پلیمر آریا ساسول شد و در مقابل شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، ذوب آهن اصفهان و پتروشیمی تندگویان بیشترین اثر منفی را بر شاخص فرابورس به نام خود ثبت کردند

سیستم معاملات بورس تا ۳ ماه آینده تغییر می‌کنددرخواست جهانگیری از وزارت اقتصاد و سازمان بورس برای حراست از بازار سهام

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code