اخبار بورس

سقوط شاخص کل بورس در آخرین روز هفته

سقوط شاخص کل بورس در آخرین روز هفته

بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با کاهش ۳۹۵۲۴ واحدی معادل ۲.۹۳ درصد به یک میلیون و ۳۱۰ هزار و ۷۰۸ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با افت ۳۱۲ واحدی به ۱۹ هزار و ۷۶ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات پنجمین و آخرین روز هفته (چهارشنبه هفدهم دیماه ۹۹)، شاهد روند نزولی شاخص‌های منتخب بود. به گونه ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۱۰۳۲۸ واحدی معادل ۲.۹۳ درصد به رقم ۳۴۲ هزار و ۵۰۸ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۴۸۱۲ واحدی معادل ۱.۰۳ درصد، عدد ۴۶۰ هزار و ۵۶۹ واحد را به نمایش گذاشت.

شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۳۱۴۹ واحدی به رقم ۳۰۱ هزار و ۴۷۸ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۴۶۶۱۳ واحد کاهش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۸۵۸ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۳۴۵۷۳ واحد کاهش به رقم ۹۴۲ هزار و ۸۵۰ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۵۹۹۷۰ واحد کاهش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۷۰۷ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، فملی، فولاد، شستا و کچاد، با بیشترین کاهش، تاثیر زیادی در روند نزولی شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی کویر، شبهرن، تایرا، شسپا، وکار و پرداخت، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در چهارمین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۹ میلیارد و ۵۱۸ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب یک میلیون و ۴۶۰ هزار نوبت معامله و به ارزش ۱۰۹ هزار و ۵۱۶ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد غدام(خوراک‌ دام‌ پارس) با ۵ درصد رشد بود و پس از آن، نمادهای غاذر، سیستم، غشاذر، وایران، شپارس و کلوند بود. همچنین نماد معاملاتی دزهراوی(داروسازی‌زهراوی) با ۵.۱۲ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای وبملت، دفارا، دانا، وساپا، خپارس و شبریز بود.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی شستا، ثبهساز، فولاد، سیتا، غنوش، کاما و خساپا، به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی کمند، غشاذر، وایران، پارند، وکار، سیستم و ونفت با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای شپنا، خگستر، برکت، انرژی۱، خزامیا، وتجارت و خودرو بیشترین حجم عرضه را داشتند.

نوسان نماگر صنایع

در معاملات امروز بازار سرمایه، تنها شاخص صنعت انتشار و چاپ با افزایش همراه بود و شاخص صنایع حمل و نقل، رادیویی، فنی مهندسی، اداره بازارهای مالی، اطلاعات و ارتباطات و محصولات چرمی با کاهش مواجه شدند.

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن