رشد ۳۰ درصدی شاخص فرابورس در ماهی که گذشت

رشد ۳۰ درصدی شاخص فرابورس در ماهی که گذشت

شاخص فرابورس در ماه گذشته با ایستادن بر قله ۱۹ هزار و ۵۴۴ واحد به بازدهی ۱۹۷ درصدی از آغاز سال رسید.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، در تیرماه امسال معامله‌گران و سرمایه‌گذاران در مجموع ۷۴ هزار و ۱۲۸ میلیون ورقه بهادار را به ارزش بیش از یک میلیون و ۸۴۵ هزار و ۶۷۲ میلیارد ریال دادوستد کردند که این میزان دادوستد طی ۲۵ میلیون و ۴۷۲ هزار دفعه رقم خورد. حجم معاملات در مقایسه با تیرماه ۹۸ رشد ۱۰۲ درصدی را تجربه کرد و ارزش این دادوستدها با افزایش ۹۲۰ درصدی روبه رو شد.

تمامی بازارهای فرابورسی نیز اعم از سهام و اوراق عملکرد سبز و مثبتی را در ماه گذشته شاهد بودند. در این ماه بیشترین افزایش حجم و ارزش معاملات به بازار SME اختصاص یافت و پس از آن بازار ابزارهای نوین مالی با ۴۴۴ درصد افزایش حجم معاملات در جایگاه دوم قرار گرفت و بازار دوم نیز با رشد ۱۴۶۷ درصدی ارزش دادوستدها، بالاترین میزان رشد ارزش معاملات را پس از بازار SME به ثبت رساند.

همچنین ماه گذشته ارزش معاملات خرد بازار سهام شامل معاملات در بازارهای اول، دوم، پایه، اختیار معامله و SME به رقم یک میلیون و ۳۴۰ هزار و ۱۳۳ میلیارد ریال رسید. گروه فلزات اساسی با مبادلاتی به ارزش ۱۵۹ هزار و ۸۸۹ میلیارد ریال ۱۲ درصد از ارزش کل معاملات بازار سهام را در اختیار گرفت و در جایگاه نخست ایستاد. صنعت سرمایه‌گذاری‌ها نیز سهم ۱۰ درصدی را در اختیار گرفت و در مرتبه دوم نشست. به ترتیب صنعت «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری»، «محصولات شیمایی» و «عرضه برق، گاز، بخار و آب گرم» نیز در رتبه‌‌های سوم تا پنجم قرار گرفتند.

این گزارش می‌افزاید: در ماه گذشته شاخص کل فرابورس با ایستادن بر قله ۱۹ هزار و ۵۴۴ واحد در آخرین روز کاری تیرماه، به بازدهی ۱۹۷ درصدی از آغاز سال رسید، همزمان ارزش بازار فرابورس افزایش ۱۷۵ درصدی را از ابتدای سال ۹۹ تجربه کرد. در ۲۳ روز کاری این ماه نیز روزانه ۳ هزار و ۲۲۳ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۸۰ هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال دادوستد شد.

رئیس جمهور: عرضه فولاد و پتروشیمی در بورس کالا افزایش یابد جزئیات لایحه افزایش سرمایه شرکتهای بورسی/ شرط جدید اعمال مالیات با نرخ صفر

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code