رشد ۱۹۳ هزار واحدی شاخص بورس در هفته دوم تیرماه

رشد ۱۹۳ هزار واحدی شاخص بورس در هفته دوم تیرماه

شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت با ۱۹۳هزار و ۴۴۹واحد افزایش معادل ۱۳.۶۳درصد رشد کرد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان معاملات بورس اوراق بهادار در هفته دوم تیرماه تعداد ۵۰میلیارد انواع اوراق بهادار به ارزش ۷۲۴هزار و ۷۸۱میلیارد ریال در بیش از ۱۲میلیون و ۲۸هزار و ۲۸۷دفعه مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب ۱۷٫۰۸، ۱۲٫۱۷ و ۶۲٫۰۹درصد رشد را نسبت به هفته قبل‌تر تجربه کردند.

این درحالی است که تعداد ۹۸۷میلیون واحد از صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله نیز در هفته گذشته در بورس تهران به ارزش کل بیش از ۲۲هزار و ۶۶۴میلیارد ریال مورد معامله قرار گرفت که به ترتیب با ۵۲٫۴۲ و ۱۰٫۷۵ درصد افت همراه شدند.

این گزارش می‌افزاید: شاخص بورس در پایان معاملات هفته گذشته با ۱۹۳هزار و ۴۴۹واحد افزایش معادل ۱۳٫۶۳درصد رشد کرد و به رقم یک میلیون و ۶۱۲هزار و ۹۰۲واحد رسید. شاخص کل هموزن نیز با ۲۲هزار و ۲۸۶واحد افزایش معادل ۷٫۸۲ درصد رشد کرد و رقم ۳۰۷هزار و ۳۲۸واحد را به نمایش گذاشت.

همچنین شاخص بازار اول با ۱۵۱هزار و ۸۳۲واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۶۱۲هزار و ۹۰۲واحد و شاخص بازار دوم با ۳۴۸هزار و ۳۸۹واحد افزایش به عدد ۳میلیون و ۹۹هزار و ۵۱۴واحد رسیدند و به این ترتیب شاخص بازار اول ۱۴٫۲۳ درصد افزایش و شاخص بازار دوم ۱۲٫۶۶ درصد رشد را به نمایش گذاشتند.

بررسی ساماندهی سهام عدالت در کمیسیون اقتصادی مجلس/ نشست با دژپسند در خصوص بورسفولاد مبارکه از بورس کالا یکروزه ۱۰ هزار میلیارد ریال تامین مالی کرد

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code