اخبار اقتصادیاخبار بانک ها

این رویداد با حمایت کانون بانک های خصوصی برگزار می شود/ شبکه مالی ایران ظرفیت استفاده از تکنولوژی های نوین را ایجاد کرده است

رئیس کانون بانک های خصوصی گفت: در سند چشم انداز، ایران به عنوان یک کشور پیشرو در نظر گرفته شده که صنعت مالی و حوزه پرداخت از مباحث قابل توجه و موثر در این زمینه است.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی پول بانک، نشست خبری سومین نمایشگاه تراکنش ایران ۲۰۱۷، صبح امروز یکشنبه ۱۶ مهر ماه ۹۶، با حضور محمد مراد بیات مدیرعامل مرکز فابا (مرکز فرهنگ ‌سازی و آموزش بانکداری الکترونیک)، کوروش پرویزیان رئیس کانون بانک های خصوصی کشور و جمعی از اصحاب رسانه، در محل مرکز فابا برگزار شد.

 

کوروش پرویزیان، رئیس کانون بانک های خصوصی کشور

کوروش پرویزیان، رئیس کانون بانک های خصوصی کشور، در ابتدای این نشست خبری گفت: این رویداد سومین دوره خود را تجربه می کند و امیدواریم در آینده به رویداد بزرگی در منطقه خاورمیانه تبدیل شود.

وی افزود: امسال این رویداد با حمایت کانون بانک های خصوصی برگزار می شود تا به بومی سازی خدمات پرداخت کمک شود.

رئیس کانون بانک های خصوصی کشور گفت: در این نمایشگاه مباحثی از جمله فین تک ها، استارت آپ ها و مباحث پرداخت و کاهش هزینه ها در ارتباط با حوزه پرداخت و افزایش دسترسی به خدمات و همچنین فعالیت های مرتبط با بهبود شرایط محیط زیست و جلوگیری از رفت و آمدها مورد توجه است.

پرویزیان افزود: در سند چشم انداز، ایران به عنوان یک کشور پیشرو در نظر گرفته شده که صنعت مالی و حوزه پرداخت از مباحث قابل توجه و موثر در این زمینه است.

وی ادامه داد : این موضوع بستگی به استفاده از توان داخلی و نیروی انسانی سرآمد در این حوزه دارد که به عنوان بزرگترین سرمایه کشور در این صنعت حضور دارند.

رئیس کانون بانک های خصوصی کشور افزود: برغم تحریم ها، نظام بانکی ایران توانست در حوزه پرداخت و سخت افزار و نرم افزار و همچنین در حوزه امنیت و تبادل داده شرایط رو به جلویی داشته باشد.

 

پرویزیان بیان داشت: شرایط فعلی اقتصاد ایجاب می کند کیفیت خدمات مالی برای مردم تضمین شود و اگر اخلالی خارجی در حوزه نظام های پرداخت و صنعت بانکی صورت می گیرد، این رویدادها به ثبات و پایداری مالی و جلوگیری از اختلالات کمک خواهد کرد.

وی افزود: شبکه مالی ایران ظرفیت استفاده از تکنولوژی های نوین را ایجاد کرده است اما در حال حاضر در برخی بانک های دنیا مشتریان به صورت الکترونیک خدمات بانکی انجام می دهند و در کشور ما برخی محدودیت ها وجود دارد که امیدواریم با رفع محدودیت ها ، بانک موبایلی در آینده ای نزدیک ایجاد شود و نیازی به حضور در شعبه بانکی نباشد.

رئیس کانون بانک های خصوصی کشور گفت: موضوع مهم دیگری که در این رویداد به آن پرداخته می شود ، سند نظام مالی است که استفاده از فناوری های نو را با توجه به سیستم بانکی شامل می شود.

 

گفتنی است، سومین نمایشگاه تراکنش ایران  (ITE 2017 )  از ۲ تا ۴ آبان ماه سالجاری، در تهران و با حضور بانک ها و شرکت های ایرانی و شماری از نمایندگان شرکت های خارجی برگزار می گردد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن