رشد ۳۱۱ درصدی حجم معاملات تالار صنعتی و معدنی بورس کالا

رشد ۳۱۱ درصدی حجم معاملات تالار صنعتی و معدنی بورس کالا

بالغ بر ۸۷۲ هزار و ۹۰۴ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال طی هفته گذشته در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که از نکات قابل توجه این معاملات رشد ۳۱۱ درصدی حجم معاملات در تالار محصولات صنعتی و معدنی است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان معاملات بورس کالای ایران در هفته‌ای که گذشت ۸۷۲ هزار و ۹۰۴ تن انواع کالا به ارزش بیش از ۵۰ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که از نکات قابل توجه معاملات در هفته مذکور می توان به رشد ۳۱۱ درصدی حجم معاملات در تالار محصولات صنعتی و معدنی اشاره کرد.

همچنین در این مدت در تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا ۴۹۶ هزار و ۹۶ تن انواع کالا به ارزش ۳۶ هزار و ۶۷۲ میلیارد ریال معامله شد که نسبت به هفته ما قبل رشد ۳۱۱ درصدی در حجم معاملات را تجربه کرد. در این تالار ۴۸۸ هزار و ۶۳۸ تن فولاد، ۴ هزار و ۷۹۰ تن مس، ۲ هزار تن آلومینیوم، ۱۵۰ تن کنسانتره مولیبدن، ۱۸ تن کنسانتره فلزات گرانبها، ۳۶ کیلوگرم شمش طلا و ۵۰۰ تن روی از سوی مشتریان خریداری شد.

در دو بخش داخلی و صادراتی تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی بورس کالا در هفته گذشته نیز ۳۷۶ هزار و ۷۴۳ تن انواع کالا به ارزش ۱۴ هزار و ۲۶۰ میلیارد ریال به فروش رسید.در این تالار ۴۴ هزار و ۸۰ تن قیر، ۲۱۳ هزار تن وکیوم باتوم، ۶۳ هزار و ۸۷ تن مواد پلیمری، ۱۷ هزار تن لوب کات، ۳۲ هزار و ۲۷۳ تن مواد شیمیایی، ۲ هزار و ۹۳ تن روغن پایه، ۳ هزار تن سلاپس واکس، یک هزار و ۱۸۰ تن عایق رطوبتی و یک هزار و ۳۰ تن گوگرد معامله شد.

این گزارش می‌افزاید: بازار فرعی بورس کالای ایران هم در هفته‌ای که گذشت معامله ۶۴ تن محصول را تجربه کرد.

آمادگی بورس کالا برای آغاز معاملات پیش فروش متری مسکنترین‌های بورس کالا در اردیبهشت معرفی شدندپیش فروش مسکن متری از طریق بورس کالا

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code