عمومی

۸۰۰ دستگاه واگن در شهر تهران کم داریم.

به گزارش پایگاه خبری پول بانک ،یکی از مواردی که به بحران ترافیک در شهر‌های بزرگ کمک می‌کند استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی‌است مترو در کم شدن مشکل ترافیک و آلودگی هوا در شهرها بسیار موثر و ضروری است.
ایمنی بسیار بالا، راحتی وآسایش مسافران، کاهش مصرف انرژی، سرعت مناسب، قیمت پایین حمل مسافر در مقایسه با خودروهای شخصی از جمله مزیت‌های قطار شهری نسبت به سایر وسایل نقلیه عمومی است.

احمد دنیامالی رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به موضوع کمبود وسایل حمل و نقل عمومی در شهر تهران، اظهار داشت: در حال حاضر دولت و شهرداری تهران برای رفع اتوبوس و واگن مترو اقداماتی انجام داده اند.

وی، افزود: قراردادهایی برای ساخت واگن به امضا رسیده و این واگن ها به صورت تناوبی به چرخه حمل و نقل عمومی وارد می شوند.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر اینکه همچنان با کسری ۸۰۰ دستگاه واگن در شهر تهران مواجه هستیم، گفت: برای رسیدن به نقطه قابل قبول باید یک هزار و ۱۰۰ دستگاه واگن داشته باشیم، چراکه در حال حاضر عمر ۳۰۰ دستگاه واگن مترو به پایان رسیده است.

دنیامالی ادامه داد: به یک هزار و ۱۰۰ دستگاه واگن مترو نیاز داریم که چرخه اورهال را انجام دهیم، چرا که عمر و شرایط پیمایش بسیاری از واگن‌ها از ۷۴۰ هزار گذشته و به یک میلیون و ۴۰۰ هزار کیلومتر رسیده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از واگن های مترو نیاز به بازسازی و اورهال دارند، تاکید کرد: به صورت نرمال به یک هزار و ۱۰۰ دستگاه واگن نیاز داریم تا بتوانیم سر فاصله قطارها را در ساعات اوج تردد، بالا ببریم به این دلیل که صبح و عصر شاهد ترافیک و ازدحام بیش از حد مسافر در ایستگاه‌های مترو هستیم.

نمایش بیشتر

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن