اخبار اقتصادی

چگونه اقتصاد را قوی کنیم|پروین‌پور: نهضت مسکن‌سازی، بهترین راهکار تقویت اقتصاد ایران/ دید دولت و مجلس غلط است

یک کارشناس اقتصاد مسکن با بیان "بهترین راهکار برای تقویت اقتصاد ایران، مسکن است" گفت: متاسفانه دید دولت و مجلس به اقتصاد و بخش‌های مختلف غلط است.

چگونه اقتصاد را قوی کنیم|پروین‌پور: نهضت مسکن‌سازی، بهترین راهکار تقویت اقتصاد ایران/ دید دولت و مجلس غلط است – اخبار اقتصادی –

افشین پروین پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد: یکی از بهترین بخش‌هایی که می‌تواند اقتصاد ایران را تقویت کند مسکن است. چون از یک سو نه مشکلی در حوزه نهاده‌های تولید داریم و از سوی دیگر نیروی انسانی متخصص و غیرمتخصص در کشور داریم.

وی با تاکید بر این‌که در حوزه مشکل قوانین و مقررات نیز مانعی برای تقویت مسکن نداریم، افزود: قانون ساماندهی عرضه و تولید مسکن مصوب سال ۸۷ کماکان به قوت خودش باقی است. همچنین زمین هم به اندازه کافی داریم و در مقابل نیاز به مسکن هم داریم.

وی ادامه داد: بر اساس نیاز کشور باید تا ۱۰ سال آینده سالانه ۲ میلیون واحد مسکونی را در کشور بسازیم تا بتوانیم نیاز را تامین کنیم.

کارشناس اقتصاد مسکن با تاکید بر این که همه مقدمات کار وجود دارد و باید به سوی نهضت مسکن سازی برویم، گفت: یکی از بهترین راهکارها برای پاسخگویی به نیاز اقشار متوسط و کم درآمد جامعه این است که به همان روش مسکن مهر اقدام کنیم. به عبارت دیگر زمین رایگان، تسهیلات کم بهره و مصالح ساختمانی یارانه‌ای در اختیار سازندگان قرار گیرد. اگر این اتفاق بیفتد مانند تجربه مسکن مهر در سال‌های ۸۷، ۸۸، ۸۹ و ۹۰ شاهد خواهیم بود که کشور به کارگاه بزرگ ساختمانی تبدیل خواهد شود.

پروین پور با اشاره به این‌که اگر این برنامه عملیاتی شود رشد اقتصادی کشور حداقل ۲ رقمی خواهد شد، اضافه کرد:‌ هیچکدام از بخش‌های از اقتصادی کشور نمی‌تواند با سرعت مسکن وضعیت اقتصادی را دگرگون کند.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا با توجه به این همه مزیت بخش مسکن، در عمل شاهد اتفاق خاصی در این حوزه نیستیم، گفت: متاسفانه مشکل در دید سیاستگذاران دولتی و مجلس است. وقتی دید نسبت به اقتصاد و بخش‌های مختلف غلط است نتیجه آن می‌شود که منابع را به جاهایی اختصاص می‌دهند که اولویت کشور نیست.

چگونه اقتصاد را قوی کنیم؟| پورحاجت: رونق مسکن به تنهایی مشکل بیکاری، رکود و معیشت را حل می‌کند

انتهای پیام/

لینک منبع

نمایش بیشتر

خبرنگار پول بانک

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن