اخبار بانک ها

پیاز نیز اعیانی شد!!

به گزارش پایگاه خبری پول بانک ،مدتی است که قیمت پیاز با روند بسیار صعودی در حال افزایش است  تا جایی که قیمت هر کیلیو پیاز به ۵ هزار تومان رسیده است  در اینباره حسین مهاجران در گفت‌و‌گو با میزان، در خصوص علت افزایش قیمت پیاز تا کیلویی ۵ هزار تومان در بازار گفت: به علت کاهش عرضه این محصول در بازار در ماه اخیر شاهد افزایش قیمت بوده‌ایم که با توجه به برداشت پیاز از دور شهر تهران این روند قیمتی تا اواسط تیر ماه ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه افزود: علت اصلی افزایش قیمت پیاز در حال حاضر این است که اگر این محصول در تیر ماه برداشت شود وزن آن به نصف هم نرسیده و این عامل باعث کاهش ذخیره این محصول برای فصول بعدی خواهد شد و به علاوه زمان به ثمر رسیدن این محصول حدود ۴ ماه طول می‌کشد که با این اوصاف نباید انتظار تزریق سریع آن را با توجه به کاهش عرضه در بازار داشت.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تصریح کرد: تا زمانی که پیاز از آذربایجان برداشت نشود شاهد ادامه افزایش قیمت پیاز در بازار خواهیم بود که این موضوع نیز زمان‌بر است و حداکثر تا ۱۵ مرداد ماه شاهد کاهش قیمت خواهیم بود.

مهاجران اظهار کرد: میزان عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت واقعی پیاز در بازار است و با توجه به تقاضا و کاهش برداشت این محصول افزایش این چنینی قیمت دور از انتظار نبوده است.

وی در خصوص قیمت پیاز بعد از عرضه مجدد در بازار گفت: هیچگونه پیش‌بینی قیمتی برای این محصول نداریم.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی در توضیح علت افزایش قیمت سیب‌زمینی نیز بیان کرد: قیمت هر کیلو سیب زمینی در میادین از یک هزار و ۲۰۰ تا یک هزار و۸۰۰ تومان است و قیمت عرضه آن در بازار به ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار تومان می‌رسد که با وجود برداشت سیب‌زمینی از همدان منبع اصلی این محصول شاهد کاهش قیمت در روزهای آتی خواهیم بود.

مهاجران با اشاره به ثبات قیمت انواع میوه در بازار گفت: قیمت انواع میوه در بازار تغییر چندانی نداشته و در برخی از انواع میوه شاهد کاهش قیمت نیز بوده‌ایم.

پیاز اشک خریداران را درآورد
نمایش بیشتر

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن