اخبار اقتصادیعمومی

مراکز خرید گندم فعال شدند!!

به گزارش پایگاه خبری پول بانک،کشور همچنان دوازدهمین تولیدکننده بزرگ گندم جهان به شمار می‌رود و پیش‌بینی میزان تولید گندم در سال جاری حدود ۱۳ میلیون تن است، اما خرید تضمینی برای ۱۰ میلیون تن قطعی استکه رقم مصوب شده برای هرکیلو گندم هزار و ۳۰۰ تومان است.

حسن عباسی معروفان درخصوص آخرین وضعیت خرید تضمینی گندم در سال ۹۶ اظهار کرد: تا به امروز حدود ۹۹۰ هزار تن گندم از گندم‌کاران خریداری شده که پیش‌بینی می‌شود تا آخر سال این رقم به عدد ۱۰ میلیون تن برسد.

وی افزود: پیش‌بینی میزان تولید گندم در سال جاری حدود ۱۳ میلیون تن است، اما خرید تضمینی برای ۱۰ میلیون تن قطعی است.

معاون شرکت بازرگانی دولتی به نرخ خرید تضمینی گندم در سال جاری اشاره کرد و گفت: رقم مصوب شده برای هرکیلو گندم هزار و ۳۰۰ تومان است و این درحالی است که قیمت گندم دروم که برای تهیه ماکارونی و پاستا استفاده می‌شود با قیمت هزار و ۵۳۰ تومان خریداری خواهد شد.

عباسی معروفان در ادامه خاطرنشان کرد: در ۳۱ استان کشور تدارکات لازم برای خرید گندم صورت گرفته و حدود هزار و ۷۲ مرکز برای خرید گندم دایر خواهد شد.

وی افزود: تابه امروز حدود ۱۴۱ مرکز فعال شده است و دیگر مراکز نیز به مرور فعالیت خود را آغاز خواهند کرد.

معاون شرکت بازرگانی دولتی درخصوص مطالبات پرداخت شده به کشاورزان در سال گذشته اظهار کرد: بیش از ۴ هزار میلیارد ریال به کشاورزان پرداخت شد و تمام مطالبات آن‌ها تا مهرماه سال ۹۵ تسویه شده است.

نمایش بیشتر

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن