اخبار اقتصادی

سال آینده و خودرو های جدید در بازار ایران

به گزارش پایگاه خبری پول بانک،قائم مقام منطقه خاورمیانه و آفریقا و عضو هیات مدیره PSA  و جمعی از مدیران ارشد سیترئن،ضمن حضور در شرکت سایپا ،با مدیران این شرکت به مذاکره پرداختند که بر اساس این گزارش دو شرکت سیتروئن و سایپا، شرکت سایپا سیتروئن در ایران به صورت رسمی ثبت و به صورت عملیاتی فعالیت خود را آغاز کرد.

علاوه بر این تمامی قراردادهای مورد نیاز جوینت ونچر به امضای دو طرف رسید و اعضای هیات مدیره شرکت سایپا سیتروئن مشخص و معرفی شدند.

گفتنی است قرارداد جوینت ونچر بین دو شرکت سایپا و سیتروئن در پسا برجام منعقد شد و روند همکاری از آن زمان آغاز شده و  با انجام مذاکرات متعدد همکاری مجدد بین این دو شرکت آغاز شده است و بر همین اساس خودروهای جدید گروه سایپاسیتروئن در سال آینده در خطوط تولید شرکت سایپا کاشان تولید و وارد بازار های داخلی و بین المللی خواهد شد.

شایان ذکر است شرکت سیتروئن پس از پیروزی انقلاب اسلامی هیچ گونه همکاری به صورت سایت تولیدی در ایران نداشته و برای اولین بار پس از ۳۹ سال مجددا از طریق جوینت ونچر (سرمایه گذاری مشترک) با سایپا شروع به همکاری کرده است.

آنطور که از شرکت سایپا خبر می رسد خودروی سیتروئن c۴ اولین تولید مشترک سیتروئن و سایپا خواهد بود که در ادامه خودروهای c۳و c۶ در کارخانه سایپای کاشان که از سوی سیتروئن خریداری شده است تولید و روانه بازار خواهند شد.

سیتروئن C۴که پیش بینی می شود به عنوان اولین خودروی سایپا- سیتروئن به بازار عرضه شود.

نمایش بیشتر

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن