اخبار اقتصادیعمومی

سازمان ملی استاندارد ایران و دانشگاه صنعتی شریف تفاهم نامه همکاری امضا کردند

نیره پیروزبخت، رییس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به سابقه تاسیس  این سازمان گفت: مسئولیت ها و وظایف متعددی بر عهده سازمان ملی استاندارد ایران نهاده شده که لازمه اجرای صحیح آن هماهنگی و همکاری سایر دستگاهها و همچنین بهره گیری از ظرفیت ها و توانمندیهای مراکز علمی کشور است.

پیروزبخت به عضویت سازمان ملی استاندارد ایران در مجامع مختلف بین المللی اشاره کرد و گفت: این سازمان در بین ۱۶۳ کشور عضو سازمان بین المللی استاندارد( ISO ) در هیات مدیره فنی، رتبه ۲۳ و در شورای ایزو رتبه ۲۷ را داراست.

رییس سازمان ملی استاندارد ایران، عضویت در مجامع اعتباردهی بین المللی را از دیگر دستاوردهای بین المللی این سازمان دانست و افزود: در ۴ سیستم مدیریتی ( کیفیت، زیست محیطی، ایمنی غذایی و انرژی) گواهینامه سازمان ملی استاندارد ایران در ۷۰ کشور و در اوزان و مقیاس ها ، گواهینامه این سازمان در بیش از ۱۰۰ کشور قابل قبول است.

وی عضویت در هیات مدیره موسسه استاندارد سازی و اندازه شناسی کشورهای اسلامی ( سمیک ) و ورود یکی از نمایندگان سازمان ملی استاندارد ایران در هیات مدیره فنی سازمان بین المللی استاندارد را از دیگر دستاوردهای بین المللی سازمان ملی استاندارد ایران برشمرد.

محمود فتوحی فیروزآبادی، رییس دانشگاه صنعتی شریف نیز با اشاره به اهمیت موضوع استاندارد در کشور، آمادگی این مرکز علمی و سایر اساتید را برای همکاری در زمینه های مختلف از جمله پیشنهادهای تدوین استاندارد، انجام پروژه های تحقیقاتی و ترویج استاندارد اعلام کرد.

به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل: در مفاد این تفاهم نامه ، استفاده بهینه از تواناییهای علمی، فنی و پژوهشی در زمینه های تدوین استانداردهای ملی و بین المللی، انجام طرح های مشترک تحقیقاتی و مطالعاتی، برگزاری دوره های آموزشی مشترک، همکاری در برگزاری همایش ها و سمینارهای تخصصی، به عنوان موضوعات اصلی مطرح شده است.

به موجب این تفاهم نامه ، طرفین موظف هستند ظرف مدت یک ماه رابط های خود را برای برنامه ریزی و هماهنگی معرفی کرده و کمیته های کارشناسی مشترک به منظور نظارت بر نحوه انجام و پیشرفت کار در چارچوب تفاهم نامه تشکیل دهند.

این تفاهم نامه که تعهداتی را برای سازمان ملی استاندارد ایران و دانشگاه صنعتی شریف به همراه دارد، برای مدت سه سال تنظیم و در چهار ماده و ۲۶ بند به امضای روسای سازمان ملی استاندارد ایران و دانشگاه صنعتی شریف رسید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن