اخبار بانک ها

حمایت بانک سپه از فعالیت های دانش بنیان و IT در کشور

اخبار بانک ها : به گزارش پایگاه خبری پول بانک به نقل از روایط عمومی بانک سپه ، این بانک در نظر دارد در حوزه فعالیت های دانش بنیان سرمایه گذاری نماید . مدیر عامل بانک سپه در جمع اعضای هیئت مدیره بانک و مدیران ارشد شرکت های سرمایه گذاری امید بیان کرد :‌این بانک از زمان تاسیس به وژه در طی چند دهه گدشته به خاطر حمایت از طرح های بزرگ در حوزه های مختلف نقش سازنده ای در توسعه کشور داشته است.

وی در ادامه صحبت هایش از اهمیت ایجاد ارزش افزوده در فعالیت های این بانک اشاره کرد ، ایشان افزودند : جهت گیری مدیران بانک سپه باید به سمت ارزش آفرینی، کارآفرینی و ایجاد رفاه برای عموم مردم باشد.
مدیرعامل بانک سپه نیم نگاهی به جهت گیری بانک مرکزی در فعالیت های اقتصادی کشور داشته و گفت: آزاد شدن بخشی از منابع مالی کشور، افزایش درآمدهای نفتی و گشایش های صورت گرفته در بازار ایران پس از اجرایی شدن برجام به بهبود وضعیت فعالیت های اقتصادی کشور کمک نموده است.

* حمایت بانک سپه از هزار واحد تولیدی
رئیس هیات مدیره بانک ضمن تاکید بر فعال تر شدن بخش اعتباری بانک، اظهار داشت: بانک سپه در قالب مصوبه دولت محترم تدبیر و امید مبنی بر حمایت در واحدهای کوچک ، با تخصیص منابع مناسب از هزار طرح تولیدی؛ برای کمک به افزایش اشتغال و بالا بردن ظرفیت واحدهای تولیدی حمایت خواهد کرد.
وی با اشاره به خدمات جدید بانک در حوزه تحریک تقاضا، تصریح کرد: بانک سپه در یک فضای با نشاط، امن و آرامش توام با تفکر، کار و تلاش رو به جلو حرکت می کند.
چقازردی ضمن تاکید بر رعایت قوانین ومقررات، خاطر نشان کرد : به گواه مراجع نظارتی بانک سپه همواره جزو بانکهای خوشنام و پاکدست در نظام بانکی کشور بوده و با انضباط مالی و کاری فعالیت می کند.

* جایگاه مطلوب بانک سپه در نظام بانکی
وی در خصوص وضعیت عملکرد بانک سپه ، گفت: این بانک به لحاظ شاخص های عملکردی در جایگاه نسبتاَ مطلوبی در نظام بانکی کشور قرار دارد.

* بلوکه شدن بخش قابل توجهی از منابع بانکها در قالب دارایی
مدیرعامل بانک سپه به رونمایی از برنامه اصلاح نظام بانکی کشور توسط رئیس جمهور وتشریح آن از سوی رئیس کل بانک مرکزی در جمع مدیران عامل بانکها اشاره کرد و افزود: کمک به خروج بانکها از تنگناهای اعتباری یکی از مهم ترین شاخص های این برنامه است.
وی اضافه کرد: بخش قابل توجهی از منابع بانکها در قالب دارایی های بدون بازده، باعث ایجاد تنگناهای اعتباری در سیستم بانکی شده است.
وی یاد آور شد : انجماد منابع، ریسک نقدینگی را افزایش و توان تسهیلات دهی و سودآوری بانکها را کاهش داده است.

منبع : روابط عمومی بانک سپه

برچسب ها
نمایش بیشتر

محمد رضایی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن