اخبار اقتصادیعمومی

تهران دارای ۴٫۵ میلیون مشترک برق است که سالانه ۱۵۰ هزار مشترک به آن اضافه می‌شود

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی پول بانک، مراسم بهره‌ برداری از پروژه‌های شاخص شرکت توزیع برق تهران بزرگ، چهارشنبه ۱۸ بهمن ماه ۹۶، با حضور مهندس ستار محمودی قائم ‌مقام وزیر نیرو، محمدحسین مقیمی استاندار تهران، مهندس حسین صبوری مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ، مدیران عرصه صنعت برق و جمعی از اصحاب رسانه، در محل ساختمان شرکت توزیع برق تهران بزرگ برگزار گردید.

 

مهندس حسین صبوری، مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ، در این مراسم گفت: تهران دارای ۴٫۵ میلیون مشترک برق است که سالانه ۱۵۰ هزار مشترک به آن اضافه می‌شود، بنابراین ۸ پروژه شاخص امروز که با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید ما را در رسیدن به اهداف خود کمک خواهد کرد.

وی با بیان اینکه افتتاح سامانه خدمات غیرضروری ۱۵۲۱ در شرق و غرب تهران با هدف کاهش تردد و پاسخ به سیاست‌های دولت الکترونیک است، گفت: با راه‌اندازی این سامانه از ۴۰۰ هزار مراجعه مشترکان به مناطق ۲۲‌گانه برق کاسته خواهد شد.

 

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ، با بیان اینکه کاهش تلفات شبکه در راستای اقتصاد مقاومتی است و تهران در میان تمام شهرها رتبه اول را در کاهش تلفات به خود اختصاص داده است، گفت: پیک مصرف برق در تابستان سال جاری ۴۷۰۰ مگاوات بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵ درصد رشد داشته استT پس اگر این روند افزایش مصرف ادامه یابد مصرف برق در تابستان سال ۹۷ به ۵ هزار مگاوات خواهد رسید.

مهندس صبوری تأکید کرد: پس با اجرای این پروژه‌ها و برنامه‌های در دست اجرا پیک مصرف برق تهران نباید در تابستان سال آینده از مرز ۴۵۰۰ مگاوات عبور کند.

 

وی ادامه داد: درخواست ما از مقامات و استانداران تهران این است که چون مصرف برق تهران ۲۵ درصد توسط دستگاه‌های دولتی انجام می‌شود دستگاه‌های دولتی در کاهش مصرف پیشقدم شوند تا بتوانیم برق تهران را تأمین کنیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ اظهار داشت: یکی از روش‌های کاهش مصرف برق توسط دستگاه‌های دولتی تغییر ساعت اداری است، چرا که مصرف برق چند سال است که از شب به روز منتقل شده است، بنابراین چون ۵۰ درصد مصرف برق توسط دستگاه‌های سرمایشی صورت می‌گیرد می‌توانیم با این روش کمک بزرگی به کاهش مصرف برق کنیم.

 

مهندس صبوری خاطرنشان کرد: ۶۵۰ مرکز حیاتی و حساس در تهران داریم، سالانه چند هزار همایش و سمینار اقتصادی و سیاسی در تهران برگزار می‌شود که برق به عنوان زیرساخت تأمین‌کننده آسایش و امنیت این همایش‌ها و سمینارهاست. بنابراین علیرغم تمام محدودیت منابع مالی درخواست ما این است که فضای همکاری با دستگاه‌های خدمات‌رسان فراهم شود.

وی تأکید کرد: عبور نکردن از مصرف ۴۵۰۰ مگاوات در تابستان سال آینده نیازمند همکاری مردم و دستگاه‌هاست پس باید مشترکان با دریافت اعتماد و اطلاع‌رسانی به موقع به کاهش مصرف برق پاسخ مثبت بدهند.

مدیرعامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ، عنوان کرد: با بهره‌برداری از سامانه ارائه خدمات غیرحضوری ۱۵۲۱، ۹۰ درصد مراجعات کاهش خواهد یافت.

 

مهندس صبوری، در پایان سخنان خود گفت: همچنین از طرح‌های شاخص قابل بهره‌برداری می‌توان به توسعه و بهینه‌سازی پست فشار متوسط و شبکه توزیع، راه‌اندازی و بهره‌برداری از ۲۲۰ دستگاه پست اتوماسیون، توسعه و نوسازی تجهیزات عیب‌یابی کابل شبکه‌های فشار متوسط و ضعیف، توسعه و نوسازی خودروهای مانور ۲۰ کیلوولت، احداث و بهینه‌سازی ۴۴ کیلومتر خط شبکه فشار متوسط و ۵۲۸ کیلومتر خط شبکه فشار ضعیف و ۱۶۵ دستگاه پست فشار متوسط، خرید، نصب، راه‌اندازی ۵ دستگاه تجهیزات عیب‌یابی کابل شبکه‌های فشار ضعیف و دو دستگاه فشار متوسط و تحویل و تجهیز سه دستگاه ون، خرید و تجهیز ۲۴ دستگاه خودروهای مانور ۲۰ کیلوولت اشاره نمود.

خبرنگار: کوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن