اخبار بورس

تقویت ۲۲ هزار واحدی شاخص کل بورس در آغاز هفته

تقویت ۲۲ هزار واحدی شاخص کل بورس در آغاز هفته

بورس

شاخص کل بورس اوراق بهادار با افزایش ۲۲ هزار و ۵۵۴ واحدی معادل ۱.۸۷ درصد به یک میلیون و ۲۲۹ هزار و ۴۳۲ واحد رسید. همچنین در فرابورس شاخص کل با رشد ۱۱۶ واحدی به ۱۷ هزار و ۱۹۸ واحد رسید.

به گزارش خبرنگار ایبِنا، امروز تالار شیشه‌ای، در معاملات اولین روز هفته (شنبه بیست و سوم اسفندماه ماه ۹۹)، شاهد روند صعودی اکثر شاخص‌های منتخب بود. به گونه‌ای که شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۵۸۸۰ واحدی معادل ۱.۸۷ درصد به رقم ۳۲۰ هزار و ۵۵۶ واحد رسید.

شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۱۴۵۳ واحدی معادل درصد، عدد ۴۳۳ هزار و ۲۷۷ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۹۴۸ واحدی به رقم ۲۸۲ هزار و ۶۱۴ واحد رسید.

همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۲۰۲۸ واحد افزایش را رقم زد و به سطح یک میلیون و ۱.۲۷ هزار واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۸۱۷۶ واحد افزایش به رقم ۹۰۳ هزار و ۵۸۶ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۳۹۸۴۲ واحد افزایش همراه بود و عدد ۲ میلیون و ۴۷۲ هزار واحد را به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش، در معاملات امروز بورس تهران، نمادهای معاملاتی فارس، کچاد، فولاد، فملی، شپنا، پارس و پارسان با بیشترین افزایش، تاثیر مثبت در روند شاخص کل بورس داشتند. در مقابل، نمادهای معاملاتی رمپنا، خودرو، اخابر و فخاس، بیشترین تاثیر منفی را در برآورد نماگر کل بورس داشتند.

با پایان فعالیت بازار سرمایه در اولین روز کاری هفته، معامله‌گران بورس ۸ میلیارد و ۴۷۸ میلیون برگه بهادار و سهام را در قالب ۷۸۸ هزار و ۷۲۹ نوبت معامله و به ارزش ۸۰ هزار و ۴۲۳ میلیارد ریال داد و ستد کردند.

در بازار امروز، بیشترین افزایش قیمت متعلق به نماد دعبید(لابراتوارداروسازی‌ دکترعبیدی) با ۵.۹۵ درصد رشد و پس از آن، نمادهای کنور، کچاد، برکت، پارسان و پارس بود. همچنین نماد معاملاتی فخاس(فولاد خراسان) با ۲ درصد، بیشترین کاهش قیمت را داشت و پس از آن نیز، نمادهای نمرینو، فاراک، سخوز، چکاپا، سفارس و قنیشا قرار گرفتند.

پُرتراکنش‌های بازار امروز

روند معاملات امروز بازار سرمایه نشان می‌دهد که نمادهای معاملاتی برکت، اپال، شپنا، خودرو، خساپا، شستا، فولاد و شتران به عنوان پرتراکنش‌ترین نمادهای بازار معرفی شده‌اند.

بیشترین عرضه و تقاضا

بر اساس این گزارش، نمادهای معاملاتی اپال، وبملت، سپاس و پارند با بیشترین تقاضا مواجه شدند و در مقابل نیز نمادهای پتایر، سنیر، خزر و کلوند، بیشترین حجم عرضه را داشتند.

منبع خبر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن