• امروز : دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳
6

بهترین کولر گازی برای شمال ایران

 • کد خبر : 310320
 • 03 بهمن 1401 - 12:49
بهترین کولر گازی برای شمال ایران

در فصل گرم سال زمانی که هوا بسیار گرم می شود تمامی افرادی که در مناطق مختلف زندگی می کنند نیازمند استفاده از یک وسیله خنک کننده می باشند. این افراد به دنبال وسیله ای هستند که در فصل زمستان بتوانند از آن به عنوان یک ابزار گرم کننده و در فصل تابستان به عنوان […]

 • در فصل گرم سال زمانی که هوا بسیار گرم می شود تمامی افرادی که در مناطق مختلف زندگی می کنند نیازمند استفاده از یک وسیله خنک کننده می باشند. این افراد به دنبال وسیله ای هستند که در فصل زمستان بتوانند از آن به عنوان یک ابزار گرم کننده و در فصل تابستان به عنوان وسیله خنک کننده استفاده کنند.

  کولرهای گازی که از قابلیت سرمایش و گرمایش برخوردار هستند یکی از گزینه های پیش رو این افراد می باشد اما ممکن است که برای عده ای این سوال مطرح شود که آیا استفاده از کولر های گازی در مناطق مختلف متفاوت است؟

  برخی دیگر می خواهند بدانند که آیا افرادی که در مناطق شمالی و به قولی در مناطقی زندگی می کنند که آب و هوای آن مرطوب و معتدل است بازهم نیازمند استفاده از کولر گازی هستند؟ ما در این مقاله تلاش می‌کنیم تا به تمامی سوالات موجود در ذهن شما پاسخ دهیم پس بهتر است تا انتهای مقاله جهت دریافت پاسخ سوالاتتان با ما همراه باشید.

  در نظر داشته باشید که عملکرد هریک از انواع کولر های گازی برای مناطق مرطوب و معتدل بسیار مناسب و خوب است. غالباً هریک از کولرهای گازی زمانی که در این مناطق فعالیت می کنند رطوبت هوا را از آن محل گرفته و بدون ایجاد رطوبت آن مکان را خنک می کنند، به همین خاطر است که برای مناطق شمال ایران کولر گازی را معرفی می کنیم.

  با توجه به اینکه کولر های گازی امروزه به صورت گسترده و متنوع وجود دارد اما باید نسبت به هریک از آن ها و امکاناتی که قرار است در آینده به شما ارائه دهند اطلاعات کافی داشته باشید.

  آشنایی با بهترین کولرهای گازی برای شمال ایران

  یکی از نکاتی که باید بدانید این است که کولر های گازی برای هریک از مناطق و اقلیم های مختلف فرق می‌کنند از این رو برای هریک از مناطق یک کولر گازی متناسب با آن در نظر گرفته اند. کولرهای گازی برای مناطق مختلف به سه دسته تقسیم بندی می شوند که شامل موارد زیر است:

  – کولر گازی ویژه شرایط آب و هوایی گرم

  – کولر گازی ویژه شرایط آب و هوایی سرد

  – کولر گازی ویژه شرایط آب و هوایی معتدل

  بهتر است بدانید که هریک از  این کولر های گازی را با تیپ مخصوص به خودش نشان می دهند، بعنوان‌ مثال کولر گازی که برای مناطق گرم مورد استفاده قرار می گیرد با تیپ  T3 نشان می دهند و کولر گازی که برای مناطق سرد مورد استفاده قرار می گیرد با تیپ  T2 و کولر گازی برای مناطق معتدل غالباً با تیپ  T1 نشان داده می شود. خرید کولر گازی اجنرال از سایت ونداد کولر که برندی هست که برای تمام تیپ ها مدل دارد.

  با توجه به تقسیم‌بندی که در فوق بیان شد کولر گازی که عمدتاً باید برای شمال کشور مورد استفاده قرار بگیرد کولرهای گازی مخصوص مناطق معتدل با تیپ T1 می باشد برخی از شهرهای ایران همچون تهران، مازندران و کرج قابلیت استفاده از کولر گازی با تیپ T1 را دارا است.

  اغلب افرادی که این نوع از کولرهای گازی را مورد استفاده قرار می دهند باید دمای مکانی که زندگی می کنند در بیشترین حد خود قرار داشته باشد یعنی بیش از ۴۶ درجه سانتی گراد باشد. این نوع کولر ها را معمولاً برای مکانی با این دما در نظر می گیرند.

  بهترین کولر گازی برای شمال ایران

  عوامل تاثیر گذار در انتخاب کردن کولرهای گازی برای شمال کشور

  دقت داشته باشید که یکسرری شاخصه هایی وجود دارد که به منظور خریداری کولرهای گازی برای مناطق شمالی ایران مد نظر قرار دهید. از مهمترین این شاخصه ها می توان موارد زیر را بر شمرد:

  – پرتاب باد قدرتمند از جمله فاکتورهایی است که در انتخاب کردن نوع کولر گازی به شما بسیار کمک می کند. غالباً میزان پرتاب بادی که ممکن است یک کولر گازی داشته باشد حدود ۱۰ متر است. زمانی که پرتاب باد به صورت قدرتمند صورت بگیرد بنابراین منزل شما به طور یکنواخت خنک خواهد شد.

  همچنین بخوانید : قیمت کولر گازی کم مصرف

  – در نظر داشته باشید که عموماً موتور های کولر گازی به صورت گسترده و متنوع تولید می شود. در حقیقت موتور های کولر گازی را به سه مدل روتاری، اسکرال و پیستونی می سازند. در رابطه با بهترین موتوری که برای کولر های گازی به منظور استفاده از آن ها برای مناطق شمالی کشور مورد استفاده قرار می دهند کمپرسور روتاری است. کمپرسور روتاری دارای قابلیت ها و مزایای می باشد به عنوان مثال کارایی منحصر به فرد این کمپرسور و مصرف اندک انرژی از مهمترین قابلیت های آن می باشد. کمپرسور پیستونی سر و صدای آن بیشتر بوده و همچنین میزان انرژی بیشتری را نیز مصرف می کند.

  – کولرهای گازی که برای مناطق شمالی مورد استفاده قرار می گیرد حتماً باید از گاز r۴۱۰ استفاده کنند، چرا که استفاده از این گاز برای کولر گازی بسیار موثر واقع می شود؛ چرا که منجر به افزایش راندمان و عملکرد کولر گازی شده و در مقابل میزان انرژی و برق را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. علاوه بر این موارد گاز r۴۱۰ مهمترین مزیت های آن عدم آسیب رساندن به محیط زیست می باشد به همین خاطر از این نوع گاز برای کولر های گازی مناطق دیگر نیز استفاده می کنند.

  – یکی دیگر از شاخص های بسیار مهمی که باید به منظور انتخاب کردن کولر گازی برای مناطق شمالی ایران مد نظر قرار داد میزان انرژی و برقی است که قرار است کولر گازی آن ها را مورد استفاده قرار دهد. در نظر داشته باشید که کولر ها دارای ترموستات بوده و کار اصلی این ترموستات ها تنظیم کردن درجه دما خواهد بود. حتماً شما هم می دانید که دمای مناسب در فصل تابستان ۲۶ درجه سانتیگراد می باشد. با توجه به اینکه شمال کشور دارای آب و هوای معتدل است و همین موضوع منجر می گردد که ساکنان این مناطق در فصل گرم سال کولر های گازی را مورد استفاده قرار دهند؛ بنابراین باید حتماً این شاخصه یعنی میزان برقی که قرار است مصرف شود و همچنین میزان درجه حرارت در کولر گازی را در راستای کار خویش قرار دهند لذا توجه به این موضوع را هرگز از یاد نبرید.

  بهترین کولر گازی برای شمال ایران

  مهمترین دلایل به کارگیری کولرهای گازی در مناطق شمالی ایران

  در حالت کلی هر یک از ساکنان در مناطق مختلف کشور با توجه به یکسری عواملی کولرهای گازی متنوع را مورد استفاده قرار می دهند، بنابراین ساکنان شمال کشور نیز به منظور استفاده از کولر گازی یکسری دلایلی دارند که همین مسائل منجر می شود تا این افراد به دنبال خریداری یکی از بهترین کولر های گازی برای خود باشند از دلایل مهم استفاده از کولر گازی در مناطق شمالی می توان موارد زیر را نام برد:

  – در نظر داشته باشید اگر از کولر گازی استفاده کنید که سیستم اینورتر داشته باشد تا حد زیادی به صرفه جویی در مصرف انرژی و برق کمک کرده‌اید، چرا که کولرهای گازی اینورتر دار میزان انرژی کمتری را مصرف می کنند.

  – بهتر است بدانید کولر های گازی که برای مناطق شمالی در نظر گرفته می شوند از یکسری زیبایی ها و طراحی‌ های فوق ‌العاده‌ای برخوردار هستند به همین منظور افراد تلاش می‌ کنند تا آن را مطابق با دکوراسیون منزل خویش برگزینند. پیشنهاد میکنیم این لینک را مشاهده بفرمایید

  – به طور کلی کولرهای گازی برای مناطق معتدل و شرجی از قابلیت هایی برخوردار هستند که فضا را خیلی سریع خنک می کنند.

  – کولرهای گازی مناسب برای مناطق شمالی کشور منجر می‌شوند تا حشرات زیادی که ممکن است در روز های تابستانی و گرم سال در فضا وجود داشته باشند از آن محل دور گردند.

  – یکی از قابلیت‌ های بسیار خوبی که اکثر کولر های گازی دارند وجود انواع لایه های فیلتر است. به طور کلی فیلتر هوا منجر به پیشگیری از راه یافتن انواع هوای آلوده، گرد و غبار و غیره به درون منزل می گردد. فیلتر هایی که عمدتاً در کولر های گازی مورد استفاده قرار می گیرد از قابلیت آنتی باکتریال نیز برخوردار است.

  بهترین کولر گازی برای شمال ایران

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://pulbank.ir/?p=310320

  برچسب ها

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برچسب ها

  بانک سامان بانک سپه بانک صادرات بانک مرکزی بانک مسکن بانک ملت بانک ملی بانک پارسیان بانک پاسارگاد بانک گردشگری برق برلیانس بورس بیت کوین تتر تسهیلات بانکی تپسی درب ضد سرقت سازمان منطقه آزاد کیش ساپورت های تاسیسات سینی کابل قطعات خودرو قیمت آهن قیمت بیت کوین قیمت دلار قیمت میلگرد لوازم یدکی خودرو مراغه مرجان دلخواه نردبان کابل نشست خبری هوش مصنوعی وطن‌زرین پی پال کسب و کار کوروش جم