اخبار اقتصادی

ابتدای شهریور و آرامش بازار سکه و طلا

به گزارش پایگاه خبری پول بانک ،بازار طلافروشان و فعالان بازار سکه ،در ابتدای شهریور روز آرامی را سپری کردند زیرا اغلب مسکوکات طلا در نرخ های دیروز تثبیت شدند و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش ناچیز ۴۶۰ ریالی را تجربه کرد.

 

اتحادیه طلا و جواهر برای امروز (چهارشنبه) قیمت جهانی هر اونس طلا را بدون تغییر نسبت به دیروز یک هزار و ۲۸۶ دلار و ۳۰ سنت و قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار را در بازار آزاد یک میلیون و ۱۸۷ هزار و ۳۴۰ ریال اعلام کرد.

قطعه سکه تمام طلا امروز ۲ هزار ریال افزایش داشت و ۱۲ میلیون و ۱۰۹ هزار ریال عرضه شد اما سکه طلا طرح قدیم بدون تغییر ۱۱ میلیون و ۷۸۰ هزار ریال فروخته شد.

نیم سکه و ربع سکه طلا نیز بدون تغییر به ترتیب ۶ میلیون و ۲۶۰ هزار ریال و سه میلیون و ۶۲۰ هزار ریال عرضه شدند و نیم سکه نیز با قیمت ۲ میلیون و ۴۷۰ هزار ریالی، بدون تغییر باقی ماند.

تحولات بازار ارز

در معاملات بازار ارز نیز امروز صرافان هر دلار را ۳۸ هزار و ۳۲۰ ریال و هر یورو را ۴۵ هزار و ۵۴۰ ریال فروختند که به ترتیب ۲۰ ریال و ۱۳۰ ریال نسبت به دیروز افزایش داشتند اما پوند با افت ۱۰ ریالی ۴۹ هزار و ۱۸۰ ریال فروخته شد.

در سامانه نظارت ارز (سنا) که میانگین قیمتی معاملات صرافی های مجاز سراسر کشور در آن درج می شود، هر دلار آمریکا ۳۸ هزار و ۳۰۷ ریال و هر یورو ۴۵ هزار و ۲۹۴ ریال ریال ثبت قیمت شد که نسبت به پایان معاملات دیروز هر دلار ۲۴ ریال کاهش و هر یورو ۳۴۹ ریال افزایش را نشان می دهد.

در این سامانه قیمت هر درهم امارات متحده عری ۱۰ هزار و ۴۵۵ ریال و هر پوند انگلیس ۴۹هزار و ۴۵۰ ریال ثبت شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن