عملکرد نامطلوب دولت در بخش مسکن/ برنامه‌های وزارت راه عملیاتی نشد

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که دولت عملکرد نامطلوبی در بخش مسکن داشته است، گفت:‌ برنامه‌های دولت و وزارت راه برای بازار مسکن عملیاتی نشد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، صدیف بدری با نامطلوب ارزیابی کردن عملکرد دولت در بخش مسکن،‌اظهارکرد: متأسفانه هیچ کدام از برنامه های دولت و وزارت راه و شهرسازی برای تولید مسکن به نتیجه و سرانجام درست نرسید و این مسئله موجب بر هم خوردن نظام عرضه و تقاضا در بازار شده است.

وی افزود:‌ برای تأمین مسکن زوج های جوان و نیازهای بازار، سالانه به حدود ۸۰۰ هزار تا یک میلیون واحد مسکونی جدید نیاز است، اما متأسفانه در شرایط کنونی سالانه حدود ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تولید می شود.

وی یادآور شد:‌ دولت در سال های اخیر طرح های بسیاری همچون طرح بازآفرینی شهری، مسکن اجتماعی و مسکن امید را طراحی کرد اما هیچ کدام از این طرح ها جنبه عملیاتی به خود نگرفت، در شرایط کنونی نیز طرح ملی مسکن اجرایی شده که هنوز بعد از گذشت چندین ماه در مرحله ثبت نام قرار دارد.

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت:‌ به نظر می رسد دولت نتوانسته به درستی در راستای تولید مسکن انبوه اقدام کند، از این رو بهترین راه کار در این شرایط جذب بخش خصوصی و وارد کردن آن ها به میدان ساخت و ساز است، در شرایط کنونی بسیاری از سازندگان توان یا قدرت ریسک کافی برای حضور در عرصه انبوه سازی را ندارند.

انتهای پیام/

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code