اهدای کمک دو میلیارد ریالی بانک ملی به آزادسازی زندانیان

جرایم غیرعمد،

اهدای کمک دو میلیارد ریالی بانک ملی به آزادسازی زندانیان

بانک ملی ایران با اختصاص ۲ میلیارد ریال کمک بلاعوض در آزادسازی زندانیان نیازمند ناشی از جرایم غیرعمد با همکاری ستاد مردمی دیه کشور، مشارکت کرد.

به گزارش ایبِنا از روابط عمومی بانک ملی ایران، این بانک برای کمک به آزادسازی زندانیان نیازمند در راستای ایفای مسوولیت های اجتماعی خود، امروز یک فقره چک دو میلیارد ریالی توسط محمود خادمیان رئیس صندوق پس‌اندازملی ایران به نمایندگی از مدیرعامل بانک ملی ایران به ستاد دیه کشور اهدا شد.

اسدالله جولایی، مدیرعامل ستاد دیه کشور در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بانک ملی ایران با بیان این که تا کنون بیش از ۱۴۰ هزار نفر از زندانیان جرایم غیرعمد از طریق کمک‌های ستاد دیه کشور آزاد شدند، اظهار داشت: این ستاد تمام تلاش خود را می‌کند تا زندانیانی را که به صورت غیر عمد و صرفاً به جهت عدم توانایی در پرداخت دیه در زندان هستند، در حد توان خود آزاد کند.

وی با اشاره به سابقه همکاری بانک ملی ایران با ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه یادآور شد: بانک ملی ایران از محل منابع قرض الحسنه خود در طول سه سال گذشته با اعطای مبلغی بالغ بر ۶۳۵ میلیارد ریال زمینه آزادسازی تعداد یک هزار و ۲۰۷ زندانی مشمول جرایم غیر عمد در استانهای مختلف کشور را فراهم کرده است.

محمود خادمیان رئیس صندوق پس انداز ملی ایران در ادامه با اشاره به اینکه یکی از رویکردهای بانک ملی ایران در عمل به مسئولیت های اجتماعی مشارکت در آزادی زندانیان جرایم غیرعمد است، گفت: بانک ملی ایران پیش از این در راستای ایفای مسئولیت‎های اجتماعی خود، با امضای تفاهم نامه‌ای با ستاد دیه کشور ضمن ارائه انواع خدمات بانکی به این ستاد، امکان واریز کمک‌های مردمی به حساب ۵۵۵۵ نزد شعبه خیابان آیت اله طالقانی بانک ملی ایران را از طریق تمامی شعب، دستگاه های خودپرداز، همراه بانک و پایگاه اینترنتی فراهم کرده است.

بانک ملی ایران در سال های اخیر، با اهدای کمک های نقدی در جشن های گلریزان زندانیان نیازمند در بازگشت تعداد زیادی زندانی به آغوش گرم خانواده ها مشارکت داشته است.

ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند یک سازمان مردم نهاد است که در مدت سه دهه فعالیت توانسته است تا کنون ۱۴۰ هزار زندانی نیازمند جرایم غیرعمد را آزاد کند.

منبع : ایبنا

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code