• امروز : دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳
2

تاثیر اخبار خوب بر زندگی اجتماعی

 • کد خبر : 318281
 • 31 اردیبهشت 1402 - 12:19
تاثیر اخبار خوب بر زندگی اجتماعی
خبر خوب باعث سرزندگی می شود و امید به جامعه را افزایش می دهد در بیشتر اوقات ما از این اخبار عافل هستیم و به دنبال اخبار بد هستیم
 • به گزارش پایگاه خبری امیدرسان، خواندن اخبار مهم و روزانه برای هر فرد بسیار مهم است، زیرا اخبار به افراد کمک می کند تا اطلاعات جدید و به روز رسانی های مربوط به مسائل مختلف را بدست آورند. اخبار می تواند در تصمیم گیری های روزمره، انتخابات، مسائل اقتصادی و اجتماعی و حتی مسائل فرهنگی و هنری کمک کند.

   

  آیا خواندن اخبار می تواند به سلامتی روحی کمک می کند؟

  بله، خواندن اخبار به سلامتی روحی افراد کمک می کند. اخبار می توانند به افراد کمک کنند تا با اتفاقات جدید و تحولات روزمره آشنا شوند و از اطلاعات به روز و مطمئن برای تصمیم گیری در زندگی شخصی و اجتماعی خود استفاده کنند.

   

  علاوه بر این، خواندن اخبار می تواند به افراد کمک کند تا با مسائل اجتماعی و فرهنگی مختلف آشنا شوند و بتوانند درک بهتری از دیدگاه های مختلف داشته باشند. این باعث می شود که افراد به عنوان شهروندان آگاهانه تر و با توجه به اطلاعات به دست آمده، در برابر مسائل اجتماعی و سیاسی بهتر و مسئولیت پذیرتر عمل کنند.

   

  همچنین، خواندن اخبار می تواند به افراد کمک کند تا با احساسات و افکار منفی مانند نگرانی و استرس که ممکن است از دنیای پرتلاطم اخبار به وجود بیایند، مقابله کنند. با داشتن اطلاعات کافی و به روز، افراد می توانند بهتر درک کنند که چه اتفاقاتی در دنیا رخ می دهد و در نتیجه، بهبود روحی و روانی خود را تجربه کنند.

  فواید اخبار خوب

  خواندن اخبار خوب به افراد در بسیاری از زمینه‌ها کمک می‌کند، مهم‌ترین فواید اخبار خوب عبارتند از:

   

  ۱- اطلاع‌رسانی: یکی از مهم‌ترین فواید اخبار، اطلاع‌رسانی است. خواندن اخبار به افراد کمک می‌کند تا با تحولات و رویدادهای مختلف در سطح محلی، ملی و بین‌المللی آشنا شوند و از تغییرات جدید در دنیای پیرامون خود آگاه باشند.

   

  ۲- افزایش دانش: خواندن اخبار به افراد کمک می‌کند تا دانش و آگاهی‌شان از مسائل مختلف افزایش یابد. این دانش می‌تواند در تصمیم‌گیری‌های روزمره، شغلی و حتی در مسائل سیاسی و اجتماعی به کار رود.

   

  ۳- توسعه مهارت‌های ارتباطی: خواندن اخبار به افراد کمک می‌کند تا در مسائل مختلف با نقاط نظر مختلف آشنا شوند و مهارت‌های ارتباطی خود را توسعه دهند. این باعث می‌شود که افراد بتوانند در مسائل مختلف با دیگران به بهترین شکل ارتباط برقرار کنند.

   

  ۴- پویایی و رویش: خواندن اخبار به افراد کمک می‌کند تا با تغییرات پویا و رویش در دنیای پیرامون خود آشنا شوند و با ایده‌ها و نوآوری‌های جدید آشنا شوند. این می‌تواند به افراد در بهبود شغلی و کاری‌شان کمک کند.

   

  ۵- آگاهی سیاسی: خواندن اخبار به افراد کمک می‌کند تا در مسائل سیاسی بیشتر آگاه شوند و بتوانند در انتخابات و تصمیم‌گیری‌های سیاسی بهتر تصمیم بگیرند.

  به طور کلی، خواندن اخبار به افراد کمک می‌کند تا از دنیای پیرامون خود به بهترین شکل ممکن آگاه شوند و در تصمیم‌گیری‌هایشان به بهترین شکل عمل کنند.

  مضرات خواندن اخبار منفی

  خواندن اخبار منفی و خبر بد به طور مداوم و بدون محدودیت می‌تواند برای سلامت روانی و روحی افراد مضر باشد. برخی از مضرات اخبار منفی و خبر بد عبارتند از:

   

  ۱- افزایش استرس و نگرانی: خواندن اخبار منفی و خبر بد می‌تواند باعث افزایش استرس و نگرانی در افراد شود. افراد ممکن است به دلیل اخبار ناامید و ناراحت شوند و این می‌تواند به طور مستقیم بر سلامت روانی‌شان تأثیر بگذارد.

   

  ۲- افزایش احساس بی‌امیدی: خواندن اخبار منفی و خبر بد می‌تواند باعث افزایش احساس بی‌امیدی و سرخوردگی در افراد شود. افراد ممکن است احساس کنند که هیچ چیز نمی‌تواند بهبودشان بدهد و این می‌تواند به طور مستقیم بر سلامت روحی‌شان تأثیر بگذارد.

   

  ۳- افزایش افسردگی: خواندن اخبار منفی و خبر بد می‌تواند باعث افزایش افسردگی در افراد شود. این می‌تواند به دلیل این باشد که اخبار منفی ممکن است نشان دهنده وجود مشکلات و مسائل بزرگ در جامعه باشد که برای حل آنها نیاز به تلاش بیشتری داریم.

   

  ۴- افزایش احساس بی‌انگیزگی: خواندن اخبار منفی و خبر بد می‌تواند باعث افزایش احساس بی‌انگیزگی در افراد شود. افراد ممکن است احساس کنند که جهان پر از بدی‌ها و مشکلات است و این می‌تواند باعث کاهش انگیزه و انرژی آنها شود.

   

  ۵- افزایش احساس ترس و وحشت: خواندن اخبار منفی و خبر بد می‌تواند باعث افزایش احساس ترس و وحشت در افراد شود. این می‌تواند باعث شدید شدن اضطراب و استرس آنها شود.

   

  بنابراین، بهتر است افراد به شیوه‌ای متعادل و با اخذ توقفی از خواندن اخبار منفی و خبر بد، از آنها استفاده کنند. همچنین، می‌توانند از خواندن اخباری که مربوط به پیشرفت و بهبود در جامعه است، استفاده کنند تا از فرصت‌ها و پیشرفت‌های جامعه مطلع شوند و به تأثیر مثبت آنها در زندگی خود توجه کنند.

  خواندن اخبار به سلامتی روحی افراد کمک می کند و برای آنها مزایای زیادی دارد. به همین دلیل، بهتر است افراد به شیوه ای منظم و مداوم خبرهای مرتبط با مسائل مختلف را دنبال کنند.

  بله، خواندن اخبار به سلامتی روحی افراد کمک می کند. اخبار می توانند به افراد کمک کنند تا با اتفاقات جدید و تحولات روزمره آشنا شوند و از اطلاعات به روز و مطمئن برای تصمیم گیری در زندگی شخصی و اجتماعی خود استفاده کنند.

  علاوه بر این، خواندن اخبار می تواند به افراد کمک کند تا با مسائل اجتماعی و فرهنگی مختلف آشنا شوند و بتوانند درک بهتری از دیدگاه های مختلف داشته باشند. این باعث می شود که افراد به عنوان شهروندان آگاهانه تر و با توجه به اطلاعات به دست آمده، در برابر مسائل اجتماعی و سیاسی بهتر و مسئولیت پذیرتر عمل کنند.

  همچنین بخوانید » تاثیر قلیان بر سلامتی

   

  این رسانه‌ها هستند که می‌توانند با شکافتن مسائل و مشکلات و موضوعات مبتلابه جامعه ضمن نقد و به چالش کشیدن آنها راهکار و راه حل ارائه دهند. این رسانه است که می‌تواند با یک روشنگری به موقع و بهنگام و تشریح و تفسیر اخبار و وقایع، بازویی توانمند برای قوای دیگر باشد.

  حال این رسانه را با این توانایی و ظرفیت در نظر بگیرید که چه اثرات انکارناپذیری در افکار و احوال مردم دارد. اگر این رسانه ابزاری برای پایش اخبار منفی و ناامید کننده شده باشد طبیعتا ابری از سیاهی،تاریکی، غم و اندوه در جان و روح مردم گسترده خواهد شد که حال خوب و امید را از مردم دریغ کرده و اجازه نخواهد داد نوری از امید و روشنایی به دل مردم بتابد و جان آنها را شاداب و با طراوات کند.

  شرایط کنونی کشور هم فرصت و ظرفیت انتشار اخبار منفی را فراهم کرده و هر روز ده ها خبر منفی از مسائل مختلف کشور به جامعه مخابره می‌شود.

  این ذائقه آنقدر تمایل به اخبار منفی پیدا کرده است که حتی افراد چهره و به اصطلاح سلبریتی‌ها هم از این ظرفیت بهره برده و با بارورتر کردن ابرهای ناامیدی بر بارش غم به دل مردم می افزایند.

  اکنون کافی است کمی به اطراف خود و اطرافیان خود نگاه بیاندازیم. مطمئنا می بینیم که اگر شخصی و یا دستگاهی خبری از یک اتفاق خوب و امیدبخش منتشر کند بی میلی به انتشار و انعکاس آن وجود دارد. اما انتشار یک خبر منفی مثل یک سرقت ساده و یک زورگیری که اتفاقی طبیعی در یک جامعه پویا و اجتماعی است به سرعت رخ داده و فیلم و کلیپ‌های زورگیری و حتی تصادفات به صدر اخبار رسانه‌‎ها می‌رسد.

  نباید از اصل خبر رسانی درست غافل بود. نباید فکر کرد که اطلاع داشتن از همه مسائل روز جامعه نشانه به روز بودن است. باید خبری را خواند که احساس خوشحالی را به انسان تزریق کند.

  همچنین یک رسانه دلسوز و معتبر باید در کنار انتشار اخبار منفی از موفقیت‌های دولت، جامعه و از آن مهمتر از مهربانی‌ها و خوش اخلاقی‌های مردمی هم دم بزند و دائما به فکر پمپاز اخبار خوب وامیدبخش باشد.

  همه رسانه ها و اصحاب رسانه باید به این موضوع توجه کنند که انتشار اخبار منفی و ناامیدکننده تمام بدنه جامعه را فرا می‌گیرد و ذهن همه مردم را مشوش خواهد کرد و او مدیران و خبرنگاران و دست به قلم‌های رسانه ای از این امر استثنا نخواهند شد و دیر یا زود این افسردگی عمومی گریبان خود آنها و خانواده آنها را هم خواهد گرفت.

  راهکار فرار از خبرهای منفی چیست؟

  راهکار فرار از محیط آلوده و مسموم اخبار منفی بک فرآیند سخت و پیچیده نیست. راهکار ساده است. اول اینکه پیگیر اخبار منفی نباشیم. دوم اینکه کمی صبور باشید تا به این روش عادت کنید. سوم اینکه به دنبال جایگزینی اخبار خوب و امیدرسان به جای اخبار منفی و ناامیدکننده باشید.

  اگر ترک این اخبار منفی برایتان دشوار است یک پیشنهاد این است که کتابی که با این موضوع نوشته شده است را مطالعه کنید. کتاب اخبار را دنبال نکنید نوشته‌ رولف دوبلی با ارائه تکنیک‌هایی کاربردی به شما کمک خواهد کرد تا روزگار خود را بهتر و با کیفیت بالاتری بگذرانید.

  خبر خوبی در راه هست

  باید همه به این درک برسیم که اخبار بر روی زندگی و آرامش روانی افراد تاثیری شگرف دارد به طوری که می‌تواند زندگی آن‌ها را مختل ساخته و از لحاظ روانی بر روی افراد تاثیری منفی بگذارد. در حال حاضر اعتیاد به دنبال کردن اخبار آن چنان فراگیر شده که رهایی از آن چندان کار آسانی نیست.

  راهکار دیگر این است که به دنبال جایگزینی اخبار خوب و امیدبخش باشیم. اگرچه رسانه‌های تخصصی در این حوزه کم هستند اما رسانه‌هایی همچون پایگاه خبری امیدرسان با محوریت انتشار اخبار خوب و امیدبخش پا به عرصه رسانه ای گذاشته که در این پایگاه خبری سعی بر این است که اخبار خوب و خوشحال کننده بیش از پیش مورد توجه و انتشار قرار گیرد.

  این پایگاه خبری می خواهد  با انتشار اخبار خوب، شیرین، امیدبخش و… فضای نشاط و امید را به جامعه تزریق کند. هدف و مخاطبین اصلی این وبسایت تمامی مردم و سپس رسانه ها هستند.

  در این وبسایت اخبار خوب کشور منعکس می‌شود. خبری که در عین صداقت داشتن به مردم می‌گوید که هنوز اتفاقات خوب در حال رخ دادن است. اخباری که به مردم ثابت کند همه کشور قتل و تجاوز، گرانی، تورم، دروغ و … نیست. متاسفانه مردم ما مدتها است خبری مثل خبر فداکاری ریزعلی خواجوی را نشنیده اند. البته اتفاقات خوب این چنینی زیاد رخ داده است اما به درستی و کافی منعکس نشده اند.چون اخبار بد و تلخ جامعه را فراگرفته است. چون مادران ما از این که فرزندشان کمی دیر به منزل برگردند در هراس هستند.

   

  انتهای پیام/

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای
  لینک کوتاه : https://pulbank.ir/?p=318281

  برچسب ها

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برچسب ها

  بانک سامان بانک سپه بانک صادرات بانک مرکزی بانک مسکن بانک ملت بانک ملی بانک پارسیان بانک پاسارگاد بانک گردشگری برق برلیانس بورس بیت کوین تتر تسهیلات بانکی تپسی درب ضد سرقت سازمان منطقه آزاد کیش ساپورت های تاسیسات سینی کابل قطعات خودرو قیمت آهن قیمت بیت کوین قیمت دلار قیمت میلگرد لوازم یدکی خودرو مراغه مرجان دلخواه نردبان کابل نشست خبری هوش مصنوعی وطن‌زرین پی پال کسب و کار کوروش جم