• امروز : دوشنبه, ۱۳ آذر , ۱۴۰۲
4

سامانه مدیریت کارگزاری بورس چیست و چه خدماتی ارائه میدهد؟

 • کد خبر : 335283
 • 29 آبان 1402 - 16:18
سامانه مدیریت کارگزاری بورس چیست و چه خدماتی ارائه میدهد؟

فهرست محتوا استفاده از سامانه مدیریت کارگزاری بورس در شرکت‌هایی که زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادر به‌عنوان یک واسط بین خریداران و فروشندگان عمل می‌کنند، کارایی مناسبی را ارائه می‌دهد. وجود شرکت‌های کارگزاری برای انجام فرایندهای سرمایه‌گذاری در بورس، لازم و ضروری است که برای این منظور افراد معمولا سعی می‌کنند تا برای […]

فهرست محتوا

 • استفاده از سامانه مدیریت کارگزاری بورس در شرکت‌هایی که زیر نظر سازمان بورس و اوراق بهادر به‌عنوان یک واسط بین خریداران و فروشندگان عمل می‌کنند، کارایی مناسبی را ارائه می‌دهد.

  وجود شرکت‌های کارگزاری برای انجام فرایندهای سرمایه‌گذاری در بورس، لازم و ضروری است که برای این منظور افراد معمولا سعی می‌کنند تا برای بهره‌مندی از خدمات مختلف، یک شرکت معتبر را انتخاب کنند.

  کارگزاری‌های فعال در حوزه بورس باید فعالیت‌های مختلفی را دنبال کنند که با توجه به حجم بالای سفارشات و عملیات‌های مورد نیاز می‌توانند از یک سامانه مدیریتی با سرعت و دقت بالا برای این منظور بهره‌مند شوند.

  با کارگزاری بورس بیشتر آشنا شوید

  شرکت‌هایی که از سوی سرمایه‌گذران فرایند دادوستد سهام، اوراق بهادار و سایر دارایی‌های قابل فروش در بورس را انجام می‌دهند و برای انجام این معاملات هزینه‌ای را به‌عنوان کارمزد دریافت می‌کنند، با نام کارگزاری معروف هستند.

  درحال‌حاضر بدون استفاده از کارگزاری‌ها، امکان خرید و فروش مستقیم دارایی در بورس وجود ندارد. بنابراین از اولین کارهایی که هر سرمایه‌گذار باید برای ورود به بازار سرمایه انجام دهد، ثبت‌نام در یکی از این شرکت‌ها است.

  با درنظرگرفتن این مسئله که چنین شرکت‌هایی به‌عنوان واسطه عمل می‌کنند و نیازمند اجرای فرایندهای مختلفی هستند، نحوه مدیریت کارگزاری اهمیت بسیار زیادی پیدا می‌کند.

  شرکت‌های کارگزاری در بورس به 2 دسته تقسیم می‌شوند، برخی از آن‌ها تنها فرآیند انجام معاملات را بر عهده می‌گیرند، گروه دوم خدمات دیگری از جمله برگزاری دوره‌های آموزشی و سبدگردانی را نیز انجام می‌دهند.

  وظایفی که کارگزاری انجام می‌دهد

  به‌طور کلی کارگزاری‌ها می‌توانند خدمات مختلفی را برای مشتریان خود انجام دهند که البته در این راستا استفاده از یک سامانه مدیریت کارگزاری بورس بسیار کاربردی خواهد بود، برخی از این وظایف به شرح زیر هستند.

  انجام معاملات در بازار بورس

  مهم‌ترین خدمتی که شرکت‌های کارگزاری برای مشتریان خود انجام می‌دهند، معامله از سوی سرمایه‌گذران است که شامل خرید و فروش سهام، حق تقدم، اوراق بدهی، اوراق مشتقه و سایر موارد می‌شود.

  سبدگردانی توسط کارگزاری

  یکی دیگر از خدمات مهم کارگزاری‌ها، انجام سبدگردانی برای سرمایه‌گذاران بوده و این خدمت برای کسانی که حجم بالایی از سرمایه را در اختیار دارند اما دانش مناسبی برای ورود به بازار بورس نداشته باشند بسیار مناسب است.

  برای مدیریت سبدگردانی توسط این شرکت‌ها، افراد سرمایه خود را در اختیار کارگزاری قرار می‌دهند تا انجام معاملات توسط افراد متخصص انجام‌شده و طبق قرارداد، درصد سود به‌دست‌آمده بین شما و کارگزاری تقسیم شود.

  مدیریت صندوق‌های سرمایه گذاری

  استفاده از صندوق‌های مختلف یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای سرمایه گذاری در بورس است که به افراد عادی کمک می‌کند تا با این روش بتوانند به‌صورت غیرمستقیم در بازار سرمایه به حفظ ارزش و رشد سرمایه خود بپردازند.

  مدیریت صندوق های سرمایه گذاری یکی از وظایفی است که کارگزاری‌ها با کمک تیمی متخصص انجام می‌دهند تا از این طریق بیشترین سود را برای خود و سرمایه‌گذاران فراهم کنند.

  تمامی وظایفی که به آن‌ها اشاره شد را می‌توان با استفاده از سامانه مدیریت کارگزاری بورس به بهترین شکل ممکن انجام داد که برای این منظور باید از یک نرم‌افزار مناسب استفاده کرد. در ادامه یکی از بهترین موارد را معرفی می‌کنیم.

  معرفی سامانه مدیریت کارگزاری بورس ایمکس

  سامانه مدیریت کارگزاری ایمکس به‌عنوان یکی از نرم‌افزارهای کاربردی و مناسب می‌تواند ارتباط با هسته معاملات در بازار بورس را برای انجام معاملات آنلاین فراهم می‌کند که با نام OMS شناخته می‌شود.

  این سامانه که از سوی شرکت پردازش اطلاعات مالی مبنا و در سال 1396 طراحی و راه‌اندازی شد، امکان استفاده به‌صورت اینترنتی و تحت ویندوز را دارد و می‌تواند به‌عنوان یک سامانه مدیریت کارگزاری بورس به‌کار رود.

  امکاناتی که سامانه مدیریت کارگزاری بورس ایمکس ارائه می‌دهد

  برخورداری از امکانات متنوع باعث می‌شود تا سامانه مدیریت کارگزاری بورس ایمکس به‌عنوان یکی از بهترین برنامه‌ها برای مدیریت شرکت‌های کارگزاری در نظر گرفته شود که تعدادی از این خدمات به شرح زیر هستند.

  ارسال سریع سفارشات به هسته معاملات بورس با ایمکس

  برای سفارش‌گذاری در صف‌های خرید و فروش اینکه جایگاه معامله‌گر در محل مناسب‌تری قرار بگیرد بسیار حائز اهمیت خواهد بود که برای افزایش سرعت می‌توان از این سامانه استفاده کرد.

  در همین راستا استفاده از سامانه ایمکس می‌تواند چنین فرایندهایی را با سرعت بالاتری انجام دهد تا از این طریق سفارشات در جایگاه بهتری قرار بگیرند و همچنین احتمال انجام معامله موفق نیز افزایش پیدا کند.

  ارسال سفارش‌های پیش‌نویس و شرطی با ایمکس

  در مواقعی امکان دارد که کارگزاری قصد داشته باشد در یک زمان مشخص چندین درخواست برای خرید یا فروش سهام در سامانه معاملاتی ارسال کند که برای این منظور نیاز به انجام پیش‌نویسی دارد.

  سفارشات شرطی نیز به کاربران این امکان را می‌دهد تا پیش‌شرط‌های مورد نیاز برای انجام یک معامله را دریافت کنند تا بتوانند در زمان درست و بدون نیاز به رصد مجدد بازار، سفارشی با قیمت مورد نظر خود به ثبت برسانند.

  با توجه به اهمیت چنین فرایندهایی، کارگزاران در صورت استفاده از ایمکس، امکان ارسال سفارش‌های پیش‌نویس و شرطی را دارند تا از این طریق ریسک معاملاتی کاهش پیدا کند.

  دسته‌بندی سفارش با سامانه مدیریت کارگزاری بورس ایمکس

  از دیگر خدماتی که می‌تواند با استفاده از سامانه کارگزاری ایمکس به آن دسترسی داشت، امکان ارسال سفارش‌های دسته‌بندی‌شده است که بر این اساس معامله‌گران استراتژی‌های خود را با سرعت بالاتر و به‌صورت هوشمندانه دنبال می‌کنند.

  استفاده از ابزارهای متنوع برای تحلیل تکنیکال در ایمکس

  ابزارهایی که برای تحلیل تکنیکال مورد استفاده قرار می‌گیرند شامل خطوط روند، اندیکاتورها، کانال‌ها، سطوح حمایت و مقاومت در کنار بسیاری موارد دیگر است که با استفاده از این برنامه در اختیار کاربران قرار می‌گیرد.

  نمایش نمودار مطابق با روش‌های مختلف تعدیل قیمت با ایمکس

  این برنامه کاربردی از روش‌های مختلفی برای تعدیل نمودار قیمت استفاده می‌کند که هر کدام از آن‌ها دیدگاه مناسبی را برای انجام تحلیل توسط معامله‌گر به‌وجود می‌آورد، مهم‌ترین روش‌ها عبارت‌اند از:

  • تعدیل قیمت با استفاده از افزایش سرمایه
  • انجام تعدیل قیمت افزایش سرمایه با احتساب میزان آورده
  • افزایش سرمایه به‌همراه سود نقدی
  • نمودار بدون تعدیل
  • سود نقدی و افزایش سرمایه با احتساب میزان آورده

  مشاهده نقشه بازار با سامانه مدیریت کارگزاری بورس ایمکس

  در زمان انجام معاملات بورسی معمولا بررسی نقشه بازار نیز برای بسیاری از معامله‌گران اهمیت دارد که این برنامه کارآمد به‌صورت لحظه‌ای یک نمای کلی از وضعیت بازار را به نمایش می‌گذارد.

  معامله و اعمال اوراق اختیار فروش تبعی با ایمکس

  از دیگر خدماتی که ایمکس به کاربران خود عرضه می‌کند، امکان خرید اوراق تبعی و اعمال آن‌ها در سررسید است که از این طریق سبد سهام خود را بیمه می‌کنند و ریسک سرمایه‌گذاری نیز تا حدی کاهش می‌یابد.

  نمایش وقایع بازار با استفاده از ایمکس

  با استفاده از سامانه مدیریت کارگزاری بورس ایمکس، کاربران می‌توانند پیام‌های ناظر، اخبار مالی و اقتصادی و همچنین اطلاعیه‌های سیستم کدال را به‌صورت آنلاین و لحظه‌ای ببینند.

  استفاده از سیستم ادمین در سامانه ایمکس

  قابلیت کنترل و مانیتورینگ مناسب بر تمامی فرایندهای معاملاتی می‌تواند کارگزاری را تواندمندتر سازد که برای این منظور امکان استفاده از سیستم ادمین در ایمکس وجود دارد.

  علاوه‌بر ایمکس، چندین نرم‌افزار کاربردی دیگر نیز توسط شرکت مبنا در اختیار کاربران قرار می‌گیرد که هر کدام از آن‌ها کارایی ویژه‌ای را برای انجام معاملات مختلف ارائه می‌دهند و شامل داهی، سیگما، یکان، ره‌آورد و وسام می‌شود.

  جمع‌بندی

  سامانه مدیریت کارگزاری بورس می‌تواند به شرکت‌های واسط کمک کند تا بسیاری از فعالیت‌های مورد نیاز خود را در زمینه ثبت سفارش، سبدگردانی یا مدیریت صندوق‌های سرمایه‌گذاری به شکل موثری انجام دهند.

  سامانه مدیریت کارگزاری ایمکس یکی از بهترین سامانه‌هایی که درحال‌حاضر توسط کارگزاری‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که قابلیت‌ها و خدمات متنوعی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://pulbank.ir/?p=335283

  برچسب ها

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برچسب ها

  اخذ نمایندگی کارتخوان سیار بانک سامان بانک سپه بانک صادرات بانک مرکزی بانک مسکن بانک ملت بانک ملی بانک پارسیان بانک پاسارگاد بانک گردشگری برق برلیانس بورس بیت کوین تتر تسهیلات بانکی دستگاه پوز دستگاه کارت خوان دوره DBA دوره MBA سازمان منطقه آزاد کیش صرافی ارز دیجیجتال قطعات خودرو قیمت آهن قیمت بیت کوین قیمت دلار قیمت میلگرد قیمت کارت خوان قیمت کارتخوان سیار لوازم یدکی خودرو مدیریت کسب و کار مراغه مرجان دلخواه نشست خبری وطن‌زرین وکیل وکیل دادگستری وکیل مواد مخدر وکیل مواد مخدر اراک پوز پی پال کارتخوان سیار کارت خوان سیار کوروش جم