• امروز : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲
2

از هاوینگ بیت کوین چه می‌دانید؟ این چرخه هر چندسال فعال می‌شود؟

 • کد خبر : 334478
 • 22 آبان 1402 - 5:05
از هاوینگ بیت کوین چه می‌دانید؟ این چرخه هر چندسال فعال می‌شود؟

فهرست محتوا هاوینگ بیت کوین یکی از مورد انتظارترین رویدادهای تاریخ بیت کوین است که خرید بیت کوین را تحریک می‌کند. در می 2020، تعداد بیت کوینی (BTC) که در هر 10 دقیقه وارد گردش می‌شد (معروف به پاداش بلوک) به نصف کاهش یافت و از 12.5 به 6.25 رسید. این نقطه عطف هر 210000 […]

فهرست محتوا

 • هاوینگ بیت کوین یکی از مورد انتظارترین رویدادهای تاریخ بیت کوین است که خرید بیت کوین را تحریک می‌کند. در می 2020، تعداد بیت کوینی (BTC) که در هر 10 دقیقه وارد گردش می‌شد (معروف به پاداش بلوک) به نصف کاهش یافت و از 12.5 به 6.25 رسید. این نقطه عطف هر 210000 بلوک (تقریباً هر چهار سال) اتفاق می‌افتد و قبل از سال 2020 نیز دو بار اتفاق افتاده بود.

  جذابیت ثروت‌های احتمالی چیزی است که توجه بسیاری را به این رویدادها جلب می‌کند. تعداد بیت‌کوین‌های جدیدی که وارد گردش می‌شوند کاهش می‌یابد، اما تقاضا در تئوری باید ثابت بماند و احتمالاً قیمت بیت‌کوین را بالا ببرد. و بنابراین این رویداد باعث ایجاد بحث‌های داغ در مورد قیمت بیت کوین و نحوه واکنش بازار شده است.

  مایکل دوبروفسکی، یکی از بنیانگذاران PoWx، یک موسسه غیرانتفاعی تحقیقاتی رمزارز، می‌گوید: «تئوری این است که اگر ماینر ها بیت کوین کمتری برای فروش داشته باشند، بیت‌کوین کمتری برای خرید در دسترس خواهد بود.

  اما کاهش دوره‌ای در نرخ تولید بیت کوین می‌تواند اهمیت بیشتری نسبت به هر حرکت کوتاه مدت قیمت داشته باشد. پاداش بلاک یکی از اجزای مهم بیت کوین است که امنیت این سیستم بدون رهبر را تضمین می‌کند. از آنجایی که پاداش‌ها در دهه‌های آینده به صفر می‌رسد، به طور بالقوه می‌تواند انگیزه‌های اقتصادی زیربنای امنیت بیت کوین را بی‌ثبات کند.

  هاوینگ بیت کوین چیست؟

  بیت‌کوین‌های جدید به‌عنوان پاداش‌های بلاک وارد گردش می‌شوند. این بیت کوین‌ها توسط «ماینرها» تولید می‌شوند که از تجهیزات الکترونیکی گران‌قیمت برای کسب درآمد یا «استخراج» استفاده می‌کنند.

  تقریباً هر چهار سال، تعداد کل بیت‌کوین‌هایی که ماینرها بالقوه می‌توانند برنده شوند، نصف می‌شود.

  عرضه و پاداش بیت کوین

  در سال 2009، این سیستم به ماینرهای موفق هر 10 دقیقه 50 بیت کوین پاداش داد. پس از آخرین هاوینگ (۲۰۲۰)، هر 10 دقیقه 6.25 بیت کوین توزیع می‌شود.

  زمانی که تعداد بیت کوین در گردش به 21 میلیون برسد، این فرآیند به پایان خواهد رسید. تخمین رایج این است که اخرین هاوینگ در نزدیکی سال 2140 رخ خواهد داد.

  چه کسی برنامه توزیع بیت کوین را انتخاب کرد؟ چرا؟

  خالق ناشناس بیت کوین، ساتوشی ناکاموتو، که ممکن است یک فرد یا یک تیم باشد، حدود یک سال پس از انتشار این نرم افزار در جهان ناپدید شد. بنابراین، او یا آنها (از این به بعد فقط با «آنها» پیش می‌رویم) دیگر حاضر نیستند توضیح دهند که چرا این فرمول خاص را برای افزودن بیت‌کوین جدید به گردش انتخاب کردند.

  اما ایمیل‌های اولیه که توسط ناکاموتو نوشته شده بود، افکار این شخصیت مرموز (شخصیت‌ها) را روشن کرد.

  اندکی پس از انتشار وایت پیپر بیت کوین، ناکاموتو روش‌های مختلفی را که سیاست پولی انتخابی آنها (برنامه‌ای که ماینرها پاداش بلاک دریافت می‌کنند) می‌تواند انجام دهد، خلاصه کرد و در مورد شرایطی که می‌تواند منجر به کاهش تورم (زمانی که قدرت خرید یک ارز افزایش می‌یابد) یا افزایش تورم (زمانی که قیمت کالاها و خدمات قابل خرید با ارز افزایش می‌یابد) شود توضیح داد.

  در آن زمان، ناکاموتو نمی‌دانست که چند نفر از این پول دیجیتال جدید استفاده خواهند کرد.

  آنها در مورد اینکه چرا فرمول خاصی را انتخاب کردند توضیح چندانی ندادند: «سکه ها باید در ابتدا به نحوی توزیع شوند و نرخ ثابت بهترین فرمول به نظر می‌رسد.»

  در اکثر ارزهای دولتی، یک بانک مرکزی، مانند فدرال رزرو ایالات متحده، ابزارهایی در اختیار دارد که به آن امکان می‌دهد دلار را از گردش خود اضافه یا حذف کند. به عنوان مثال، اگر اقتصاد در حال فروپاشی است، فدرال رزرو می‌تواند گردش پول را افزایش دهد و با خرید اوراق بهادار از بانک ها وام‌دهی را تشویق کند. همچنین، اگر فدرال رزرو بخواهد دلار را از اقتصاد حذف کند، می‌تواند اوراق بهادار را از حساب خود بفروشد.

  برخلاف سیاست پولی ارزهای دولتی که از طریق فرآیندهای سیاسی و نهادهای انسانی آشکار می‌شود، سیاست پولی بیت‌کوین در کدی نوشته شده است که در سراسر شبکه به اشتراک گذاشته می‌شود. تغییر آن مستلزم هماهنگی و توافق گسترده در بین جامعه کاربران بیت کوین است.

  برخلاف بسیاری از ارزهای ملی که با آن‌ها آشنا هستیم مانند دلار یا یورو، بیت کوین با عرضه ثابت و برنامه تورمی قابل پیش بینی طراحی شده است. تنها 21 میلیون بیت کوین وجود خواهد داشت. این تعداد از پیش تعیین شده این پول را کمیاب می‌کند، و این کمبود در کنار کاربرد آن تا حد زیادی بر ارزش بازار آن تأثیر می‌گذارد.

  یکی دیگر از جنبه‌های منحصر به ‌فرد بیت کوین این است که ناکاموتو پاداش بلوک را برنامه‌ریزی کرده است تا در طول زمان کاهش یابد. این تفاوتی دیگر با سیستم‌های مالی سنتی است، که در آن بانک‌های مرکزی عرضه پول را کنترل می‌کنند. برخلاف پاداش بلاک بیت کوین، عرضه دلار از سال 2000 تقریباً سه برابر شده است.

  ناکاموتو سرنخ‌هایی از خود به جای گذاشت مبنی بر اینکه آنها بیت کوین را به دلایل سیاسی ایجاد کردند. اولین بلوک بیت کوین حاوی این پیام بود: «صدر اعظم 03/ژانویه/2009 تایمز در آستانه دومین کمک مالی برای بانک ها.»

  بسیاری این بیانیه را نشانه‌ای از عقاید و اهداف سیاسی ناکاموتو تفسیر کرده‌اند. اگر بیت کوین به طور گسترده مورد استفاده قرار گیرد، به طور بالقوه می‌تواند قدرت بانک ها و دولت‌ها در مورد سیاست‌های پولی، از جمله کمک مالی به موسسات در حال مبارزه را کاهش دهد. همانطور که با پاداش بلاک نشان داده شده است، هیچ نهاد مرکزی نمی‌تواند بیت کوین را خارج از برنامه دقیق ایجاد کند.

  هاوینگ چگونه بر قیمت بیت کوین تأثیر می‌گذارد؟

  هاوینگ بیت کوین توجه زیادی را به خود جلب می‌کند، زیرا بسیاری معتقدند که منجر به افزایش قیمت می‌شود. حقیقت این است که هیچ کس نمی‌داند قرار است چه اتفاقی بیفتد.

  بیت کوین تاکنون سه هاوینگ را تجربه کرده است. هاوینگ سال 2012 اولین نمایشی از نحوه واکنش بازارها به برنامه عرضه غیرمتعارف ناکاموتو را ارائه کرد. تا آن زمان، جامعه بیت‌کوین نمی‌دانست که کاهش ناگهانی پاداش‌ها چگونه بر شبکه تأثیر می‌گذارد. همانطور که مشخص شد، قیمت مدت کوتاهی پس از هاوینگ شروع به افزایش کرد.

  هاوینگ دوم در سال 2016 بسیار پیش بینی شده بود. کویندسک CoinDesk)) وبلاگی زنده از این رویداد را راه اندازی کرد و Blockchain.com یک “شمارش معکوس” به راه انداخت. هر هاوینگ گمانه‌زنی‌های بسیاری را در مورد چگونگی تأثیر این رویداد بر قیمت بیت کوین منجر شده است.

  در 16 ژوئیه 2016، روز هاوینگ دوم، قیمت 10 درصد کاهش یافت و به 610 دلار رسید، اما پس از آن به حالت قبل بازگشت.

  خلاصه مطلب

  هاوینگ بیت کوین هر ۴ سال یکبار اتفاق می‌افتد. تئوری این است که وقتی عرضه بیت کوین کاهش می‌یابد، تقاضا برای بیت کوین ثابت می‌ماند و قیمت را بالا می‌برد. با نگاهی به قیمت بیت کوین 365 روز پس از هاوینگ‌های مختلف، می‌توانیم به وضوح شاهد رشد قیمت آن باشیم.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://pulbank.ir/?p=334478

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برچسب ها

  بانک سامان بانک سپه بانک صادرات بانک مرکزی بانک مسکن بانک ملت بانک ملی بانک پارسیان بانک پاسارگاد بانک گردشگری برق برلیانس بورس بیت کوین تتر تسهیلات بانکی درب ضد سرقت سازمان منطقه آزاد کیش قطعات خودرو قیمت آهن قیمت بیت کوین قیمت دلار قیمت میلگرد لوازم یدکی خودرو مراغه مرجان دلخواه نشست خبری هوش مصنوعی وطن‌زرین پی پال کسب و کار کوروش جم