اخبار بانک ها

دزدی از بانک های روسیه توسط هکر های سوئیفتی

به گزارش پایگاه خبری پول بانک به نقل از انتخاب هکر های سوئیفتی از بانک های روسیه اقدام به دزدی کرده اند . از این رو بانک مرکزی روسیه از تکرار این اتفاق در سایر کشور ها هشدار داد . براساس این گزارش هکر های سوئیفت تواسته اند از طریق حساب  های اینترنتی دزدی های کلانی را انجام دهند .

یکی از مقامات بلند پایه بانک مرکزی روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد سرقت های اینترنتی مختلفی در روز های اخیر به ارزش دومیلیارد یورو در حساب های اینترنتی در روسیه توسط نفوذ برحساب های سوئیفت اتفاق اقتاده است .

گزارش هایی از این اتفاق در روسیه منتشر شده است که نشان دهنده این موضوع هستند که گویا این اتفاق تنها آغاز راه این هکر ها می باشد چرا که ردپای این هکر ها در نفوذ به حساب های مختلف بانکی مشاهده می شود و این نفوذ به احتمال قوی در کشور های دیگر هم اتفاق خواهد افتاد .

اما روند کاری این هکر ها چگونه است ؟ براساس گزارش هایی که توسط یک شرکت روسی منتشر شده است ، شیوه عمل هکرهای سوئیفتی خیلی ساده بوده و انها با یک برنامه پشتیبانی یا درخواست به بانک هدف  و تنها با یک بار باز شدن آن در سامانه رایانه بانکی توسط کارمند بانک ، تمامی اطلاعات نرم افزاری و حساب های بانکی محرمانه و غیرمحرمانه در اختیار هکرها قرار می گیرد.

شایان ذکر است هکر های حرفه ای با ترفند ارسال پیام های تحریک کننده و فریبنده به کارمندان بانک ها می توانند در سیستم های بانکی رسوخ کرده و اطلاعات و گزارش جساب های بانکی را در اختیار گرفته و با ساخت مدارک جعلی می توانند براحتی از حساب های بانکی سرمایه گذاری برداشت وجه نمایند .

به گزارش پایگاه خبری پول بانک این هکر ها تنها از بانک های روسی اقدام به دزدی نکرده اند بلکه علاوه بر بانک های روسی بانک های مرکزی سایر کشور ها را که به کمک سوئیفت به نقل و انتقال وجه می پردازند مورد هدف قرار داده اند . دزدی ۸۱ میلیارد دلار در بنگلادش هم از دیگر دزدی هایی است که هکر های سوئیفتی انجام داده اند .

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار پول بانک

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن