تاریخ : شنبه, ۹ مرداد , ۱۴۰۰ 22 ذو الحجة 1442 Saturday, 31 July , 2021

اخبار سیاسی – پول بانک

۰۵مرداد
شهرداری تهران از قلمرو قالیباف خارج می شوند؟/ سایه سنگین بهارستان بر شورای شهر ششم

شهرداری تهران از قلمرو قالیباف خارج می شوند؟/ سایه سنگین بهارستان بر شورای شهر ششم

محمدباقر قالیباف شهردار ۱۲ ساله تهران پس از رسیدن به بهارستان هم همچنان سودای نقش آفرینی در بهشت را دارد و هفته هاست لابی های گسترده ای را برای نشاندن گزینه های مطلوبش در این کرسی آغاز کرده است.

۳۱خرداد
بی‌تعارف با رئیس جمهور جدید
سید علی صدری - رئیس هیات امنا خانه صنعت، معدن و تجارت جوانان ایران

بی‌تعارف با رئیس جمهور جدید

ابراهیم رئیسی مقتدرانه و با کسب حدود ۱۸ میلیون رای، برنده انتخابات ریاست جمهوری ایران شد و با توجه به شعارهای انتخاباتی او، این رای مقتدرانه، پیغام مشخصی دارد: با محرومیت، فساد و ناکارآمدی مبارزه شود- یعنی تحقق شعار انتخاباتی ایشان!

۰۴اردیبهشت
پرونده باز صادرات مرغ در سال ۹۹

پرونده باز صادرات مرغ در سال ۹۹

پرونده باز صادرات مرغ در سال ۹۹ در حالی که پیش‌تر وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) تعلل در ابلاغ مصوبه ممنوعیت صادرات مرغ را تکذیب کرده بود، آمار گمرک حاکی از صادرات ۴۰۰۰ تن در ماه‌های آبان تا اسفند ماه، یعنی زمان ممنوعیت صادرات است که رقم قابل توجهی نیست، اما چرایی آن هنوز محل ابهام است.
به گزارش ایسنا، سال گذشته قیمت مصوب مرغ در ستاد تنظیم بازار دو بار افزایش یافت و در نهایت قیمت مصوب آن ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومان شد، اما در اسفندماه قیمت هر کیلو گوشت مرغ به بیش از ۴۰ هزار تومان هم رسید. در نهایت با وجود اینکه دبیر ستاد تنظیم بازار اعلام کرده بود قیمت مصوب مرغ تا پایان ماه رمضان تغییر نمی‌کند، دوازدهم فروردین ماه قرارگاه ساماندهی مرغ در اولین جلسه کاری خود نرخ مصوب مرغ را ۴۵۰۰ تومان افزایش داد. بر این اساس حداکثر قیمت مصوب مرغ گرم برای مصرف کننده ‌کیلویی ۲۴ هزار و ۹۰۰ تومان تعیین شد.
اما قیمت مرغ در اسفند ماه در شرایطی به بالای ۴۰ هزار تومان رسید که ستاد تنظیم بازار اوایل آبان ماه سال گذشته صادرات مرغ را ممنوع کرده بود. اما این مصوبه را ٢٠ اسفند به گمرک ابلاغ نکرده و بنابراین گمرک به عنوان..

۰۴اردیبهشت
سرایت‌پذیری بالای کرونای هندی/ تاکید بر کنترل مسافران هند و لغو سفرها به این کشور

سرایت‌پذیری بالای کرونای هندی/ تاکید بر کنترل مسافران هند و لغو سفرها به این کشور

سرایت‌پذیری بالای کرونای هندی/ تاکید بر کنترل مسافران هند و لغو سفرها به این کشور عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به قدرت انتقال بالای جهش هندی ویروس کرونا، گفت: توصیه اکید ما لغو کلیه پروازهای رفت و برگشت به هند است تا زمانی که اطلاعات بیشتری از این جهش به دست بیاوریم.
دکتر مسعود مردانی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره جهش جدید ویروس کرونا در کشور هند، گفت: این ویروس هندی دو جهش کرومزومی دارد و به عنوان ویروس جهش یافته هندی قلمداد می‌شود که می‌تواند در کشور ما فاجعه‌ای به فاجعه‌های قبلی اضافه کند به همین دلیل توصیه اکید ما لغو کلیه پروازهای رفت و برگشت به هند است تا زمانی که اطلاعات بیشتری از این جهش به دست بیاوریم.
وی افزود: بر اساس گفته هندی‌ها انتقال این نوع جهش یافته از ویروس بسیار سریع است. این در حالی است که نمی‌دانیم واکسن‌های کرونایی که اکنون تزریق می‌کنیم یا کسانی که پیش‌تر کرونا گرفتند نسبت به ویروس جدید هم ایمنی خواهند داشت یا خیر.
به گفته مردانی، درمورد میزان مرگ و میر جهش هندی ویروس هنوز اطلاعت بیشتری در دسترس نیست.
این متخصص بیماری‌های عفونی، ادامه داد: ..

۰۴اردیبهشت
کشف قابلیت جدید سلول‌های ایمنی در ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده

کشف قابلیت جدید سلول‌های ایمنی در ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده

کشف قابلیت جدید سلول‌های ایمنی در ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده پژوهشگران سوئدی در بررسی جدید خود دریافته‌اند که گروهی از سلول‌های ایمنی، نقش مهمی در ترمیم بافت‌های آسیب‌دیده بر عهده دارند.
به گزارش ایسنا و به نقل از نیوزبریک، بیماری قلبی-عروقی که از متداول‌ترین علل مرگ و میر به شمار می‌روند، نتیجه کمبود اکسیژن هستند زیرا از پرفیوژن خون به بافت آسیب‌دیده پیشگیری می‌کنند. برای متوقف کردن گسترش بیماری و بهبود ترمیم بافت، برقراری دوباره جریان خون، مهم است.
پژوهشگران “دانشگاه اوپسالا”(Uppsala University) در سوئد دریافته‌اند که یکی از متداول‌ترین سلول‌های ایمنی در بدن انسان، “ماکروفاژها”(Macrophages) هستند که نقش مهمی در برقراری دوباره و کنترل جریان خون بر عهده دارند. از این موضوع می‌توان برای تولید داروهای جدید استفاده کرد.
عملکرد سلول‌های ایمنی، دفاع از بدن در برابر حملات ریزارگانیسم‌ها و سلول‌های تومور است. ماکروفاژها، سلول‌های ایمنی هستند که تخصص آنها، از بین بردن و مصرف ریزارگانیسم‌ها است اما نشان داده‌اند که در ترمیم زخم و ساخت رگ‌های خونی هم نقش دارند.
بررسی جدید پژوهشگران دانشگاه او..

۰۴اردیبهشت
وضعیت قرمز ۳۰۱شهر/ لغو طرح ترافیک تهران/ هشدار درباره کرونای هندی/ نحوه برگزاری مراسم شبهای قدر

وضعیت قرمز ۳۰۱شهر/ لغو طرح ترافیک تهران/ هشدار درباره کرونای هندی/ نحوه برگزاری مراسم شبهای قدر

وضعیت قرمز ۳۰۱شهر/ لغو طرح ترافیک تهران/ هشدار درباره کرونای هندی/ نحوه برگزاری مراسم شبهای قدر سخنگوی ستاد ملی کرونا با اعلام اینکه ۲۵ استان در وضعیت بسیار بد کرونا قرار دارند، از لغو طرح ترافیک تهران از فردا خبر داد و در عین حال نسبت به ویروس هندی کرونا نیز هشدار داد.
به گزارش ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، گفت: امروز مروری بر آخرین وضعیت بیماری در دنیا و ایران داشتیم. وضعیت روند بیماری در کشور همچنان مناسب نیست و روند صعودی است. اکنون ۱۸ استان کشور روند همچنان صعودی دارند و هفت استان هم روند به شدت صعودی را تجربه می‌کنند.
۲۵ استان در وضع بسیار بد کرونا
وی با بیان اینکه ۲۵ استان اصلا در وضعیت خوبی نیستند افزود: هفت استانی که بیشترین روند صعودی را دارند شامل استان‌های تهران، خراسان رضوی، خراسان شمالی، گلستان، لرستان و همدان است. البته ۱۸ استان دیگر هم روند صعودی دارد.
به گفته سخنگوی ستاد کرونا، در تعدادی از استان‌ها نسبتا به نظر می‌رسد در حال نزدیک شدن به قله هستیم. استان‌هایی مثل مازندران، خوزستان، قزوین، فارس، تاحدودی اردبیل، یزد و کردستان روند..

۰۴اردیبهشت
پروازی به هند نداریم/ هر پروازی بخواهند، ممنوع می‌شود

پروازی به هند نداریم/ هر پروازی بخواهند، ممنوع می‌شود

پروازی به هند نداریم/ هر پروازی بخواهند، ممنوع می‌شود در پی توییت انتقادی سخنگوی سازمان غذا و دارو درباره برقرار بودن پروازهای هند و امارات با وجود شرایط نابسامان کرونایی در این کشورها، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: هیچ پرواز برنامه‌ای به هند نداریم و برخی پروازها تنها برای بازگرداندن ایرانیان با اخذ مجوز انجام می‌شود.
به گزارش ایسنا، کیانوش جهانپور- سخنگوی سازمان غذا و دارو- امروز (۴ اردیبهشت ماه) در توییتی نوشت: «روم به دیوار، روم به دیوار، جسارت نباشه، بی ادبی نباشه، به کسی برنخوره، افع بفرمایید، جسارتا یه نگاهی به آنچه در هند می گذرد بیاندازید و پروازهای هند و امارات. ته رودخانه در خدمت هستیم …»
این توییت در شرایطی منتشر شد که هندوستان یکی از کشورهایی است که اوضاع به شدت بحرانی را در زمینه شیوع ویروس کرونا پشت سر می‌گذارد.
تورج دهقان زنگنه -رئیس سازمان هواپیمایی کشوری – در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا با وجود این وضعیت حاد کرونایی در کشورهایی از جمله هند پرواز به این کشور انجام می‌شود یا خیر؟ اظهار کرد: هیچ پرواز برنامه‌ای به مقصد هندوستان ندار..

۲۴فروردین
کواکبیان: مشارکت اصلاح‌طلبان در انتخابات مشروط است

کواکبیان: مشارکت اصلاح‌طلبان در انتخابات مشروط است

  مصطفی کواکبیان، چهره شناخته شده اصلاح طلبان و دبیرکل حزب مردم سالاری مدتی است برای نامزدی در انتخابات امسال اعلام آمادگی کرده است. مصطفی کواکبیان متولد ۱۳۴۱ سمنان، نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی و نمایندهٔ مردم سمنان و مهدی‌شهر در هشتمین دورهٔ مجلس شورای اسلامی و عضو فراکسیون خط امام مجلس هشتم بوده‌است. او در گفت‌وگویی […]

۱۱فروردین
دلایلی بر اهمیت زبان بدن برای کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری

دلایلی بر اهمیت زبان بدن برای کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری

در دنیای امروز، نمیتوان تاثیر و نفوذ کلام را تنها به محتوای نگارش و چینش کلمات محدود کرد. بدون در نظر گرفتن لحن، آهنگ صدا و البته زبان بدن، تاثیرگذاری یک سخنرانی خصوصا در زمان انتخابات ریاست جمهوری به حداقل میزان خود خواهد رسید. به همین دلیل است که سیاستمداران با کمک گرفتن از مشاور […]

۰۲فروردین
برنامه های وزیر خارجه چین در جریان سفر دو روزه به تهران

برنامه های وزیر خارجه چین در جریان سفر دو روزه به تهران

برنامه های وزیر خارجه چین در جریان سفر دو روزه به تهران سخنگوی وزارت امور از سفر وزیر امور خارجه چین به کشورمان خبر داد.
به گزارش ایسنا، سعید خطیب زاده در روز دوشنبه اعلام کرد: به دعوت محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، «وانگ ای» عضو شورای دولتی و وزیر امور خارجه چین روز جمعه ششم تا شنبه هفتم فروردین ماه جاری به تهران سفر خواهد کرد.
خطیب زاده افزود: وزیر امور خارجه چین در این سفر علاوه بر مذاکره با همتای ایرانی، با ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران نیز دیدار خواهد کرد.
سخنگوی وزارت امور خارجه بررسی راهکار تقویت مشارکت راهبردی دو کشور و تبادل نظر در خصوص تحولات بین المللی و منطقه ای را دستورکار گفت وگوهای طرفین در این سفر ذکر کرد .
انتهای پیام