اخبار اقتصادیاخبار بورس

رییس جدید سازمان بورس از توسعه همه جانبه بازار سرمایه خبر داد

به گزارش پایگاه خبری پول بانک به نقل از ایرنا ، رئیس سازمان بورس در هفته گذشته تغییر کرد و شاپور محمدی به عنوان رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار انتخاب شد .

وی در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اعلام کرد :  در برنامه های آینده سازمان بورس به تمامی ابزار های موجود بازار سرمایه توجه خواهیم داشت و ماموریتی برای تقویت کردن یک بازار و رها کردن سایر بخش ها در بازار سرمایه وجود ندارد.

 وی در ادامه صحبت هایش افزود : تمامی ابزارهای بازار سرمایه باید با قدرت بالایی توسعه یابد ، و پیگیری ابزارهای مختلف از جمله اختیار معامله، اوراق سلف موازی استاندارد، مشتقات سهام، انواع افزایش سرمایه ها، انواع اوراق از جمله MBS، ABS در کنار اوراق بدهی دولتی مورد توجه می باشد و هیچ گونه نگاه خاص و ویژه به یک ابزار یا بازار وجود نخواهد داشت.

شایان ذکر است شاپور محمدی هفته گذشته ۵ مرداد ماه ۱۳۹۵ با تصویب شورای عالی بورس و تایید وزیر امور اقتصادی و دارایی به عنوان رئیس جدید سازمان بورس و جایگزین محمد فطانت شد.

رئیس سابق سازمان بورس در هفته گذشته استعفای خود را به شورای عالی بورس اعلام کرده بود که با پذیرش وزیر امور اقتصادی و دارایی رئیس جدید سازمان بورس انتخاب شد.

همزمان با انتخاب رئیس جدید سازمان بورس و اوراق بهادار ،  شورای عالی بورس  « شاپور محمدی، حسن امیری، علی سعیدی، سعید فلاح پور و احمد عراقچی » را به عنوان اعضای هیات مدیره سازمان بورس انتخاب کردند.

در هفته آتی مراسم تودیع و معارفه رئسای جدید و قدیم برگزار خواهد شد .

برچسب ها
نمایش بیشتر

خبرنگار پول بانک

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن