افزونه جلالی را نصب کنید. 20 ربيع أول 1445 Wednesday, 4 October , 2023
1

چه فرقی بین پمپ و بوستر پمپ وجود دارد

 • کد خبر : 331831
 • 28 شهریور 1402 - 14:50
چه فرقی بین پمپ و بوستر پمپ وجود دارد

فهرست محتوا اگر در زمینه تجهیزات صنعتی فعال هستید احتمالا بارها نام بوستر پمپ را شنیده اید. کاهش فشار جریان آب می تواند یک مشکل اصلی و اساسی در سازمان ها و مجموعه های مختلف باشد. در واقع بسیاری از ساختمان های مسکونی، تجاری و کارخانه های مختلف به جریان آب با فشار بالا نیاز […]

فهرست محتوا

 • اگر در زمینه تجهیزات صنعتی فعال هستید احتمالا بارها نام بوستر پمپ را شنیده اید. کاهش فشار جریان آب می تواند یک مشکل اصلی و اساسی در سازمان ها و مجموعه های مختلف باشد. در واقع بسیاری از ساختمان های مسکونی، تجاری و کارخانه های مختلف به جریان آب با فشار بالا نیاز دارند. اما گاهی اوقات فشار آب نمی تواند پاسخگوی نیاز این مجموعه ها باشد.

   

  در این صورت متخصصین و کارشناسان استفاده از تجهیزات افزایش دهنده فشار را پیشنهاد می کنند. برخی از افراد بوستر پمپ و پمپ را یکی می دانند. در حالی که این دو بسیار با هم متفاوت هستند. در این مقاله به صورت تخصصی به معرفی بوستر پمپ، انواع آن و تفاوت آن با پمپ می پردازیم.

   

  انواع بوستر پمپ

  بوستر پمپ ها با توجه به نوع ساختار، عملکرد و کاربرد خود به انواع مختلفی تقسیم می شوند. بوستر پمپ آبرسانی و بوستر پمپ آتش نشانی از اصلی ترین انواع این تقویت کننده ها هستند. هر کدام از این تقویت کننده ها کاربرد خاص خود را دارند. بنابراین نمی توان از همه تقویت کننده ها پمپ برای یک کاربرد مشخص استفاده کرد. در ادامه می خواهیم به معرفی هر کدام از تقویت کننده های پمپ آبرسانی و آتش نشانی و همچنین کاربرد آن ها بپردازیم.

   

  استفاده از بوستر پمپ زمانی اهمیت پیدا می کند که استفاده از پمپ نتواند برای تامین جریان آب با فشار مورد نظر پاسخگو باشد. در ساختمان های مسکونی چندین طبقه و یا در کارخانه ها و صنایع مختلف پمپ ها به تنهایی نمی توانند کارآمد باشند. زیرا نمی تواند آبی با سطوح دبی مورد نظر را فراهم نمایند. در این حالت تقویت کننده که برای استفاده در خط آب مصرفی نهادهای بزرگ همانند مزارع و کارخانه ها طراحی شده است، کاربردی می باشد. در ساختمان های بزرگ مسکونی با چندین واحد، بدون استفاده از بوستر شاهد تغییرات شدیدی در فشار جریان آب خروجی خواهیم بود.

  اگر تفاوت پمپ و بوستر پمپ را نمی دانید این مقاله را بخوانید!

  بوستر پمپ آبرسانی

  به گفته هایپر مارکت پمپ بوستر پمپ آبرسانی جزء تقویت کننده هایی است که در سیستم های جریان آب متغیر کاربرد دارد. تقویت کننده پمپ آبرسانی می تواند سطح دبی جریان آب را تا حد زیادی بالا برده و آن را ثابت نگه دارد.

  البته تقویت کننده های آبرسانی در دو نوع دور ثابت و دور متغیر تولید و عرضه می شوند. کاربرد اصلی این تقویت کننده ها در سیستم های آبیاری در صنایع، کارخانه ها، مزارع کشاورزی، مجتمع های مسکونی و … است. این بوسترها هم برای زمانی که تقاضای آب کم است و هم برای زمان اوج تقاضای آب می توانند مفید عمل کنند.

   

  بوستر پمپ آتش نشانی

  بوستر پمپ آتش نشانی همان بوستر پمپ های آبرسانی دور ثابت هستند که در سیستم اطفای حریق به کار می روند. در اطفای حریق، آب با فشار معمولی نمی تواند کارآمد باشد. از این رو از تقویت کننده پمپ دور ثابت برای بالا بردن فشار آب استفاده می کنند.

   

  اگر جریان آب ورودی حداقل فشار لازم را نداشته باشد از مخزن آب بهره می برند. این بوسترها باعث می شوند که با مصرف کمترین انرژی، بالاترین سطح دبی آب تامین شود. این بوسترها علاوه بر داشتن چندین پمپ، دارای الکتروموتور و تابلو فرمان و کنترل نیز هستند. اگر قصد خرید بوستر پمپ آتش نشانی را دارید لطفا از یک جای مطمئن برای خرید این پمپ اقدام کنید زیرا در بازار برندهای متفرقه این پمپ زیاد می باشد.

  تفاوت پمپ و بوستر پمپ چه می باشد؟

  بوستر پمپ از اتصال چندین پمپ موازی هم به وجود می آید. به تبع قدرت و کارکرد تقویت کننده پمپ بسیار بیشتر از پمپ می باشد. اگر افزایش سطح دبی آب تنها برای یک واحد مسکونی انجام شود پمپ می تواند کارآمد عمل کند. زیرا در این حالت پمپ می تواند سطح دبی آب مورد نظر را فراهم نماید. اما زمانی که پای استفاده گسترده از جریان آب با فشار بالا به میان می آید، دیگر پمپ نمی تواند پاسخگوی نیاز ما باشد. در واقع قدرت و توان پمپ بسیار کمتر از تقویت کننده پمپ است.

   

  بوستر پمپ دارای ساز و کار پیچیده تری نسبت به پمپ ها است. در پمپ ها تنها چیزی که اهمیت دارد این است که آیا آب در ورودی وجود دارد یا نه. بنابراین پمپ نمی تواند سطح دبی ثابتی را به وجود بیاورد و هیچ بازخورد آنالوگی از خروجی سیستم ندارد. اما در تقویت کننده پمپ می توان انتظار خروجی آب با سطوح مختلف دبی را داشته باشید.

   

  بوستر پمپ، دستگاهی است که از چندین پمپ در کنار هم تشکیل شده است. در واقع بر روی این دستگاه، دو یا چند عدد پمپ به صورت موازی تعبیه شده اند. به بوستر پمپ، تقویت کننده پمپ هم می گویند.

  اگر تفاوت پمپ و بوستر پمپ را نمی دانید این مقاله را بخوانید!

  زیرا کلمه بوستر به معنی تقویت کننده است. از تقویت کننده پمپ جهت انتقال آب با فشار بالا و افزایش سطح دبی آب استفاده می شود. وظیفه اصلی این پمپ ها این است که فشار آب و سطح دبی آب را به صورت ثابت نگه دارند. پمپ های موازی شده در تقویت کننده پمپ هر کدام دارای ظرفیت محدودی هستند. بنابراین با کار کردن کنار هم می توانند سطوح دبی مختلفی پدید بیاورند.

   

  خرید و قیمت بوستر پمپ و انواع آن

  اگر قصد خرید بوستر پمپ را دارید باید به نوع نیاز، حداقل ورودی آب، حداکثر خروجی مورد نیاز، فضای مورد نظر و … توجه کنید. در واقع ابتدا باید هدف خود را از خرید بوستر، میزان مصرف و نوع کاربری انتخاب نمایید.

  همچنین تقویت کننده های پمپ در نوع نصب خود نیز متفاوت هستند و فضاهای مختلفی را اشغال می کنند. بهتر است در انتخاب و خرید انواع بوسترها ابتدا با کارشناسان و تکنسین های متخصص در این زمینه مشورت کنید. زیرا متخصصان با توجه به نیاز و شرایط شما، بهترین نوع تقویت کننده پمپ را به شما پیشنهاد می دهند.

   

  خرید و قیمت بوسترپمپ

  بسیاری از کسانی که به دنبال خرید بوستر پمپ هستند در مورد قیمت خرید آن سوال دارند. قیمت خرید تقویت کننده به عواملی همچون نوع تقویت کننده، تعداد پمپ ها، برند پمپ ها، جنس قطعات تشکیل دهنده، ابعاد و … بستگی دارد. همچنین نوسانات ارزی باعث شده اند تا قیمت این تجهیزات صنعتی روز به روز در حال تغییر باشد. بنابراین نباید انتظار قیمت ثابتی داشته باشید. برای آگاهی از قیمت دقیق انواع تقویت کننده پمپ می توانید با کارشناسان هایپر مارکت پمپ تماس بگیرید.

   

  هایپر مارکت پمپ، علاوه بر ارائه انواع بوستر پمپ ها، انواع پمپ ها را با قیمت بسیار مناسب به مشتریان ارائه می دهد. می توانید انواع پمپ ها را جهت مصارف شخصی و مصارف خانگی از این فروشگاه تهیه نمایید. قیمت پمپ ها بسیار مناسب تر و کمتر از قیمت تقویت کننده های پمپ می باشد. بنابراین نیازی به صرف بودجه های بالا برای خرید پمپ ندارید. هایپر مارکت پمپ، ارائه دهنده باکیفیت انواع پمپ در ایران است.

   

  هایپر مارکت پمپ، یکی از معتبرترین و باسابقه ترین مجموعه ها در زمینه فروش انواع بوستر پمپ و پمپ می باشد. تمامی کالاها و محصولات این مجموعه جزء باکیفیت ترین و معروف ترین برندهای جهانی هستند.

   

  با خرید تجهیزات پمپاژ آب از هایپر مارکت پمپ می توانید از گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش این محصولات بهره مند شوید. قیمت بسیار مناسب در کنار کیفیت بالا از دیگر ویژگی های محصولات این فروشگاه هستند. بنابراین می توانید با خرید خود را با قیمت واقعی و منصفانه انجام دهید. جهت مشاوره تخصصی رایگان با شماره 09354026357 تماس حاصل نمایید و یا به آدرس  https://pumps-hypermarket.com/ مراجعه نمایید.

  منبع : made in prc  ساخت کدام کشور است

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://pulbank.ir/?p=331831

  برچسب ها

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.