اخبار اقتصادی

۲۵۵ میلیون وام با سود ۷ درصد به مدیر عامل سابق «اقتصاد نوین»!!!+سند

به گزارش پایگاه خبری پول بانک،یکی از مسائلی که همیشه مورد توجه رسانه ها و افکار عمومی بوده است،تفاوت اعطای وام و تسهیلات خرد به مردم و اعطای وام های میلیاردی که به برخی افراد نزدیک به موسسات مالی و پولی قرار می گیرد و همین موضوع باعث شده تا نحوه رفتار بانک های خصوصی و دولتی در این بخش، مورد توجه اهالی رسانه قرار بگیرد. بویژه آنکه در هفته های اخیر، چندین مورد مربوط به وام های نجومی بانک ها منتشر و با انعکاس گسترده همراه شده است.
بررسی جدیدترین صورت های مالی یکی از بانک های خصوصی کشورمان که از لحاظ زمان تاسیس، اولین بانک غیردولتی ایران محسوب می شود، حاوی نکاتی درباره همین موضوع پرداخت وام های خاص است که این بار در خصوص برخی مدیران بانک “اقتصاد نوین” رخ داده است.

اگرچه این بانک خصوصی، علاوه بر آنکه اجازه چنین کاری را دارد (با رعایت ماده ۱۲۹ قانون تجارت)، حساسیت ها و انتقادهای مربوط به بانک های دولتی را نیز به دوش نمی کشد، اما از جهت میزان وام های پرداختی به یک مدیر ارشد خود، می تواند مورد توجه قرار بگیرد.

وام بانک اقتصاد نوین

طبق آخرین صورتهای مالی منتشره از این بانک که به دست صبحانه رسیده، مشخص می شود حسن معتمدی مدیرعامل سابق بانک اقتصاد نوین، در زمان مسئولیت خود موفق به دریافت وام جعاله به مبلغ ۲۵۵ میلیون تومان شده است. تاریخ شروع قرارداد مربوط به این وام، بهمن سال ۱۳۹۴ و اتمام آن بهمن ماه سال ۱۳۹۷ خواهد بود.

نکته قابل توجه در خصوص این تسهیلات آن است که مدیرعامل سابق این بانک که از آبان ماه سال ۱۳۹۲ تا آبان ماه سال گذشته، به مدت ۳ سال مسئولیت مذکور را بر عهده داشت، موفق شده وام ۲۵۵ میلیون تومانی را با سود ۷ درصد دریافت کند؛ نرخی که در اخذ تسهیلات از بانک های خصوصی بیشتر به یک آرزو برای عموم مردم شبیه است.

نمایش بیشتر

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن