اخبار اقتصادیعمومی

۲۰ اردیبهشت روز جهانی بستنی علمی نامگذاری شد

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی پول بانک، ستاد توسعه زیست‍ فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و انستیتو مطالعات بیولوژیکی و واکسن ‍‍سازی نسیم با هدف افزایش سرانه کتابخوانی و بازنگری در فرهنگ استفاده از فضاهای عمومی شهری، روز ۲۰ اردیبهشت را روز بستنی علمی نامگذاری کرده‍‍اند.

مراسم روزجهانی بستنی علمی، فرصتی برای جلب توجه جهان به موضوع مطالعه و اهمیت آن در پرورش توان علمی و فرهنگی نسل جوان در سراسر دنیا است.

 

در این روز از محققان، پژوهشگران، نخبگان علمی، دانشجویان و دانش آموزان ایران دعوت می شود تا یک صفحه از کتاب علمی مرتبط با رشته تحصیلی شان را همراه با خوردن یک بستنی، مطالعه کنند و این مراسم را در یکی از پارک های شهر خود نمادینه کنند.

بهره‍‍ وری از کاربردهای اجتماعی و فرهنگی فضاهای شهری، با ایجاد نشاط و سرزندگی برای نسل جوان از جمله انگیزه های مطرح کردن موضوع خوردن بستنی همراه با مطالعه است.

علاوه براین، مصادف شدن این روز با هفته کتاب، موقعیتی را فراهم می کند که تمایل به مطالعه و موضوع کتابخوانی صرفاً به یک نفطه از پایتخت محدود نشده و در تمامی کشور، هیجان برای شرکت در این رویداد ایجاد شود.

امید است در سال های آتی با برگزاری چنین محافلی علاوه بر افزایش سرانه مطالعه کتاب، فضاهای شهری که امروزه تهی از معنای اصلی خود است، برای شهروندان تبدیل به محیطی مطلوب شود.

 

اعلام آمادگی برای شرکت در این روز: www.nasiminstitute.org/bastani-elmi

فایل های پیوست خبر

Bastani Elmi Predicate بستنی

خبرنگار: کوروش جم

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن