• امروز : پنجشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳
5

صورت های مالی بانک توسعه صادرات در سال 96 تصویب شد

 • کد خبر : 11473
 • 30 شهریور 1397 - 0:11
صورت های مالی بانک توسعه صادرات در سال 96 تصویب شد

پول بانک: صورت های مالی بانک توسعه صادرات ایران در سال 1396 با حضوراعضای مجمع عمومی بانک، سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان ریاست مجمع، اعضای هیات مدیره بانک و نمایندگان سازمان های مرتبط در تمامی جنبه های بااهمیت حسابرسی با عنوان مطلوب ارزیابی و تصویب شد.

 • پول بانک: صورت های مالی بانک توسعه صادرات ایران در سال 1396 با حضوراعضای مجمع عمومی بانک، سرپرست وزارت امور اقتصادی و دارایی به عنوان ریاست مجمع، اعضای هیات مدیره بانک و نمایندگان سازمان های مرتبط در تمامی جنبه های بااهمیت حسابرسی با عنوان مطلوب ارزیابی و تصویب شد.

  به گزارش روابط عمومی بانک توسعه صادرات، دکتر سیدرحمت‌الله اکرمی در مجمع عمومی سالیانه این بانک با اعلام تشکر از زحمات و تلاشهای مدیران و کارکنان بانک به دلیل عملکرد مثبت در سال 96 افزود: این بانک از دستاوردهای انقلاب اسلامی است که خدمات ارزنده ای را در جهت حمایت و تامین مالی صادرات غیرنفتی کشور به صادرکنندگان ارایه می دهد.
  بنابراین گزارش، در جلسه مجمع این بانک، دکتر علی صالح آبادی ضمن ارائه گزارشی از وضعیت داخلی و بین المللی اگزیم بانک ایران در سال گذشته، عملکرد و نسبت‌های مالی بانک در سال 96 را برای اعضای مجمع تشریح کرد.
  وی با اشاره به ارتقای رتبه اعتباری بین المللی بانک توسعه صادرات در دو مرحله اظهار داشت: در سال 95 پس از برجام که طی دو مرحله، رتبه اعتباری بانک از B به B+ و سپس به BB- ارتقا یافته بود، در سال 96 نیز بدون تغییر باقی مانده است.
  دکتر صالح آبادی با اشاره به افزایش تعامل با مشتریان در قالب سفرهای استانی مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک گفت : در سال 96 قریب به 9 نشست با اتاق های بازرگانی، صادرکنندگان استانی و بازدید از واحدهای تولیدی انجام شده است.
  وی در خصوص اجرای بانکداری شرکتی گفت: درسال 96 طرح پایلوت بانکداری شرکتی در سه شعبه بانک با موفقیت اجرا و اقدامات لازم برای اجرای کامل آن در سال 97 انجام شده است.
  به گفته مدیرعامل بانک توسعه صادرات، در سال 96 سیستم جامع بانکی سفیر CORE-BANKING با اجرای زیرسیستم‌های مرابحه و خرید دین، صندوق توسعه ملی شامل مشارکت مدنی، فروش اقساطی و سلف و تبدیل قراردادهای مشارکت مدنی صادراتی به فروش اقساطی تکمیل شده است.
  وی در خصوص واگذاری شرکتهای مازاد گفت: با اجرای قانون رفع موانع تولید طی سال 1396 تاکنون، سهام 13 شرکت جمعاً به مبلغ 454ر2 میلیارد ریال از سبد سرمایه گذاری‌های بانک توسعه صادرات ایران خارج و بصورت منابع به چرخه عملیات اصلی بانک تزریق گردیده است. این موضوع شامل 810ر1 میلیارد ریال از طریق بازار بورس اوراق بهادار و 636 میلیارد ریال سهام شرکتهای غیر بورسی می شود. در نتیجه با انجام این واگذاری‌ها 41 درصد از سرمایه گذاری های بانک در سهام شرکتهای تابعه تقلیل یافته است.
  دکتر صالح آبادی همچنین به وصول مطالبات در بخش اعتبار خریدار به میزان 73 میلیون یورواشاره کرد و افزود: بخش عمده ای از این مطالبات ناشی از فضای ایجاد شده پس از برجام و مربوط به وصول مطالبات از تسهیلات گیرندگان خارجی بوده است.
  مدیرعامل بانک توسعه صادرات حجم تسهیلات اعطایی در سال 96 را 61 هزار و 165 میلیاردریال ذکر کرد و گفت: در بخش جذب منابع ازصندوق توسعه ملی در سال گذشته 12 هزار و 600 میلیارد ریال تحت عنوان سپرده های ریالی جذب کرده ایم و موفق به انعقاد قرارداد عاملیت ارزی 500 میلیون دلاری با این صندوق شده‌ایم.
  وی در حوزه توسعه روابط بین المللی گفت: برقراری روابط کارگزاری جدید و حفظ روابط قبلی با 137 بانک خارجی از 59 کشور از جمله اقدامات در بخش بین الملل این بانک بوده است و در سال 96 یکی از راهبردها توجه ویژه برای برقراری روابط بین بانکی در قاره آفریقا بوده است.
  دکتر صالح آبادی با اشاره به رشد 345 درصدی حجم فعالیت های صرافی بانک توسعه صادرات در سال 96 یادآور شد: این صرافی در جهت اجرای سیاستهای حاکمیتی و مشارکت فعال در فروش و توزیع ارزهای مداخله ای (بصورت اسکناس و حواله) با بانک مرکزی همکاری کرده است.
  وی در ادامه به رشد 54 درصدی اعتبارات اسنادی و بروات در بانک توسعه صادرات در سال 96 اشاره کرد و افزود: در سال گذشته حوالجات ارزی این بانک به میزان 45 درصد، ضمانت نامه ارزی به میزان 36 درصد و اعتبارات اسنادی داخلی به میزان 96 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
  مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران در تشریح برنامه های آتی این بانک گفت: پیگیری تمدید و اخذ خطوط اعتباری ریالی از محل منابع بانک مرکزی و صندوق توسعه ملی به‌منظور حمایت از صادرات کالاها و خدمات فنی و مهندسی، پیگیری افزایش سرمایه بانک، طراحی و پیاده سازی و اجرای سامانه های اعلامی سازمانهای نظارتی و همچنین سامانه‌های تخصصی مورد نیاز کسب و کار بانک از جمله برنامه هایی است که در دستور کار بانک توسعه صادرات قرار دارد.
  تشکیل کمیته تحولات ارزی و تدوین بسته های لازم جهت مواجهه با تحریم‌ها به منظور حمایت از تولیدکنندگان و صادرکنندگان ایرانی از مواردی بود که دکتر صالح آبادی از آن به عنوان راهکارهای پیشنهادی نام برد.
  وی گفت: در سال 96 وضعیت مالی بانک توسعه صادرات بهتر از گذشته شده است چرا که ذخایر بانک را تقویت کردیم و کفایت ذخایر ارتقا یافته است با توجه به افزایش کفایت بنیه بانک با هماهنگی حسابرس ذخیره بیشتری گرفتیم.
  مدیرعامل بانک توسعه صادرات با اشاره به ریسک پایین اگزیم بانک ایران در بخش ریسک نرخ ارز بدلیل وضعیت مثبت ارزی گفت: ریسک نرخ تغییر سود بر این بانک موثر نیست چرا که ما سپرده پذیر نیستیم.
  وی در پاسخ به سوالی در خصوص نقدینگی گفت : شکاف دارایی و بدهی بانک مثبت است و حتی اگر 50درصد از سپرده های موجود از بانک خارج شود، با مشکل مواجه نخواهیم شد. ارزیابی ریسک نقدینگی در بانک توسعه صادرات حاکی از پایین بودن این ریسک در بانک است.

  بانک توسعه صادرات در نظم درونی، موقعیت ارزی و حفظ دارایی ها موفق بوده است

  براساس این گزارش آقای دکتر سیدحمید پورمحمدی معاون اقتصادی و هماهنگی سازمان برنامه و بودجه، در جلسه مجمع عمومی بانک با قدردانی از هیات مدیره، مدیرعامل، مدیران و کارکنان بانک توسعه صادرات ایران گفت : این بانک در حوزه نظم درونی و موضوع بانکداری یکپارچه عملکرد بسیار مثبتی داشته است.
  وی اضافه کرد: در بحث شفافیت در درآمدهای کارمزدی و موقعیت ارزی به ویژه همزمان با نوسانات ارزی مطلوب عمل کرده و توانمندی بسیاری برای حفظ ارزش دارایی هایش از خود نشان داده است.
  به گفته پورمحمدی، اگزیم بانک ایران از بعد مطالعه، نهادسازی و نوآوری امکان خوبی برای ارتقا توسعه صادرات در کشور را دارد.
  پورمحمدی با اشاره به کفایت سرمایه قابل قبول بانک توسعه صادرات تصریح کرد : این بانک ظرفیت راهنمایی و هدایت فعالان اقتصادی را دارد و می تواند به نحو شایسته ای گامهای موثری در این زمینه بردارد.
  نماینده سازمان توسعه تجارت نیز در این مراسم با تاکید بر حسن تعامل بانک توسعه صادرات با سازمان یادشده یادآور شد: مشوقهای صادراتی از جمله یارانه سود صادراتی برای واحدهای صادرات محور ، کمک شایانی به صادرکنندگان بوده است.
  وی با اشاره به حجم بالای اعطای تسهیلات به حوزه صنعت ومعدن وبخش های اشتغالزا افزود: رشد تسهیلات اعطایی به بخش های غیردولتی به 6.7 درصد قابل توجه است و بهتر است رشد سپرده های ارزی به سمت افزایش سود بانک حرکت کند.
  نماینده سازمان جهاد کشاورزی نیز در این نشست از افزایش اعطای تسهیلات به بخش کشاورزی قدردانی کرد و گفت: این نسبت در سال 95 عدد یک را به خود اختصاص داده بود درحالیکه درسال 96 به عدد 3 ارتقا یافته است.
  با برگزاری مجمع عمومی بانک توسعه صادرات، صورتهای مالی این بانک در سال 96 به تصویب رسید.

  انتشار خبر: کوروش جم

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://pulbank.ir/?p=11473

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برچسب ها

  ارز دیجیتال اپلیکیشن تاپ بانک سامان بانک سپه بانک صادرات بانک مرکزی بانک مسکن بانک ملت بانک ملی بانک پارسیان بانک پاسارگاد بانک گردشگری برق برلیانس بورس بیت کوین تایید چک تتر تسهیلات بانکی تپسی خدمات ثبت شرکت درب ضد سرقت سازمان منطقه آزاد کیش سامانه صیاد ساپورت های تاسیسات سینی کابل فارکس فروش اختراع ثبت نشده قطعات خودرو قیمت آهن قیمت بیت کوین قیمت دلار قیمت میلگرد لوازم یدکی خودرو مراغه مرجان دلخواه نردبان کابل نشست خبری هزینه ثبت اختراع هوش مصنوعی وطن‌زرین پی پال چک صیادی کسب و کار کوروش جم