ارز دیجیتال

یک طرح گرافیکی به‌صورت توکن با قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار به فروش رفت

یک طراح گرافیک توکن غیرمثلی روز ولنتاین خود را به قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار در فروشگاه زورا (Zora) به فروش رساند.

به گزارش دیکریپت، دیوید رودنیک (David Rudnick)، طراح گرافیک، یک توکن غیرمثلی (NFT) روز ولنتاین را به قیمت نزدیک به ۲۰,۰۰۰ دلار فروخته است. رودنیک به خاطر همکاری‌های سطح بالا با موسیقیدان‌هایی چون بلک میدی (Black Midi)، نیکلاس جار (Nicolas Jaar) و وان‌اُهتریکس پوینت نِوِر (Oneohtrix Point Never) مشهور است.

توکن‌های غیرمثلی اقلام کلکسیونی در بلاک چین اتریوم هستند. ارزهای دیجیتالی مثل بیت کوین و لایت کوین مثلی هستند، به این معنا که یک واحد از آن‌ها با هر واحد دیگری از همان سکه قابل‌معاوضه است.

اما توکن‌های غیرمثلی دارایی‌های منحصربه‌فردی هستند که می‌توانند نماینده هر چیزی باشند. کریپتوکیتیز (CryptoKitties) از نمونه‌های نخستین توکن‌های غیرمثلی است. این بازی از گربه‌های کلکسیونی تشکیل شده که هرکدام از آن‌ها یک توکن غیرمثلی است.

توکن غیرمثلی رودنیک یک تصویر دیجیتال به نام «ساقه» (Stem) است. این تصویر بازنمایی از یک گل است که زیر آن نوشته شده، «مدت‌هاست این رویا را می‌بینم». همان‌طور که در تصویر می‌بینید، این گل دارای افکتی پیکسلی است.

ولنتاین مبارک، دنیای قشنگ نو. باشد تا با ساخت چنین پلتفرم‌هایی، تمام آفرینندگان آثار سود ببرند. – مدت‌ها است که این رویا را می‌بینیم.

یک فرد ناشناس این اثر را به قیمت ۱۰.۸ WETH (اتر قفل‌شده) در فروشگاه توکن غیرمثلی زورا خرید. پلتفرم زورا اواخر سال گذشته در اولین مرحله جذب سرمایه، ۲ میلیون دلار سرمایه از شرکت‌هایی مثل سرمایه‌گذاری کیندرد (Kindred Ventures) و سرمایه‌گذاری کوین بیس (Coinbase Ventures) جمع‌آوری کرد.

تمرکز بر حقوق آفرینندگان آثار، زورا را از رقبایی مانند سوپرریر (SuperRare) و نیفتی گیت‌وی (NiftyGateway)، پلتفرم مورد حمایت برادران وینکلواس، متفاوت می‌کند.

وقتی یک اثر در بازار سنتی فروخته می‌شود، هنرمندان از سودهای آتی اثر در بازار ثانویه محروم می‌شوند. اما اگر یک توکن غیرمثلی در زورا ایجاد کنید، می‌توانید در همه فروش‌های آینده اثر خود سهم داشته باشید. در مورد اثر «ساقه» از رودنیک، سهم آفریننده ۱۰ درصد است.

توکن‌های غیرمثلی به‌عنوان واسطه‌ای برای هنرهای تجسمی در سال گذشته به محبوبیت زیادی دست یافتند. در یک حراجی در ماه دسامبر، هنرمندی به نام بیپل (Beeple) ۳.۵ میلیون دلار از مجموعه ۲۰ توکن غیرمثلی خود درآمد کسب کرد.

مایک شینودا (Mike Shinoda) عضو گروه موسیقی راک لینکین پارک (Linkin Park) نیز هفته گذشته یک توکن غیرمثلی در زورا ایجاد کرد.

با این حال، رودنیک مسحور آرمان‌شهرگرایان بلاک چین نشده است. او در پاسخ به توییتی درباره اینکه چرا پلتفرم‌هایی مثل زورا خود را بیشتر وقف هنرمندان مشهور و اهل فناوری می‌کند، گفت که فضای توکن‌های غیرمثلی هنوز جا برای رشد دارد. او نوشت: «این فناوری اگر در حد فروشگاه باقی بماند، تنها باعث افزایش نابرابری می‌شود.»

یک طرح گرافیکی به‌صورت توکن با قیمت ۲۰,۰۰۰ دلار به فروش رفت

در این باره بیشتر بخوانید

  • جرارد پیکه، ستاره بارسلونا، در یک بازی مبتنی بر اتریوم سرمایه‌گذاری کرد
  • سرمایه‌گذاران خطرپذیر: با رسیدن بیت کوین به ۱۰۰ هزار دلار، آلت کوین‌ها به پایان راه خود خواهند رسید
  • مکس کایزر: دوره‌ آلت کوین‌ها به سر رسیده است
  • فصل آلت کوین‌ها؟ ده ارز دیجیتالی که عملکردی بهتر از بیت کوین داشتند
  • به‌روزرسانی بزرگ کاردانو؛ ۵۰۰ استخر سهام‌گذاری اضافه شد

منبع

نمایش بیشتر

خبرنگار پول بانک

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن