عمومی

یک خرید اقساطی مطلوب چه ویژگی‌هایی دارد

خرید اقساطی امروزه به دلیل گرانی های زیاد بسیار رایج شده است. همچنین خرید اقساطی کالاهای گران قیمت طرفداران زیادی دارد. در واقع امروزه با توجه به شرایط اقتصادی نامطلوب خرید به صورت نقدی بسیار دشوار شده است. صاحبان کالاها و فروشنده ها با این روش خرید فضای بسیار مطلوبی را به وجود می آورند. در این روش خریدار بخش کمی از پول را به طور نقدی پرداخت می کند. مابقی پول را نیز در اقساط مختلف پرداخت می شود. این اقساط در فواصل زمانی مختلفی پرداخت می گردد. این شیوه پرداختی از مزایای فراوانی برخوردار است. امروزه بسیاری از فروشگاه های اینترنتی ایرانی این شیوه را مد نظر خود قرار داده اند. همبین موارد موجب ترغیب بسیاری از افراد به خرید به صورت قسطی می شود.

یک خرید اقساطی مطلوب چه ویژگی‌هایی دارد

خرید اقساطی کالا های مختلف چه مزایایی برای فروشنده و خریدار مورد نظر دارد؟

خرید اقساطی کالا علاوه بر فروشنده برای خریدار نیز از مزایای فراوانی برخوردار است. خریدار پس از پرداخت مقداری از پول کالا باید بقیه آن را به صورت قسط پرداخت کند. اما کالای مورد نظر به خریدار تحویل داده می شود. خرید تجهیزات گران قیمت بار و فشار مالی را به طور ملاحظه ای بر روی خریدار کاهش می دهد. خریدار در این روش نیازی به پس انداز های طولانی مدت برای خرید هیچ کالایی ندارد. در واقع این روش فایده های زیادی را برای شخص ایجاد می کند. البته خرید اقساطی برای فروشنده نیز مزایای زیادی دارد. فروشنده در دراز مدت بهایی بیشتر از بهای نقدی کالا دریافت می کند. فروش اقساطی کالا برای فروشنده به نوعی تبلیغ محسوب می شود. در واقع این فرد شرایط بسیار راحتی را برای خرید می سازد. با این روش وی مشتریان بسیاری را جذب می کند. همچنین این کار موجب رونق کسب و کار وی می شود.

برای خرید اقساطی کالاها چه چیزهایی را باید فراهم کرد؟

برای خرید قسطی کالاهای مختلف باید شرایط مختلفی را فراهم کنید. البته این موارد در بعضی از شرکت ها با یکدیگر تفاوت دارد. یکی از این موارد پرداخت مبلغ اولیه است. باید قسمتی از بهای کالا را قبل از دریافت آن پرداخت کنید. شروع روند پرداخت قسط معمولا به صورت نقدی آغاز می گردد. البته بعضی از شرکت ها، سایت ها و فروشندگان در ابتدای این روند از شما چک دریافت می کنند. این چک ها بیشتر برای اطمینان از پرداخت اقساط مورد نظر انجام می شود. در واقع به نوعی برای انجام این قسط ها ضمانت لازم را از شما دریافت می گردد. در بعضی از مواقع یک ضامن معتبر را برای خرید کالاهای با قیمت های بالا را مد نظر خود قرار می دهند. در واقع این مورد یکی از شرط های خرید قسطی به حساب می آید. با رعایت این نکات می توان خریدی مطلوب را انجام داد.

یک خرید اقساطی مطلوب چه ویژگی‌هایی دارد

خرید اقساطی از اینترنت چه مزایایی برای شما دارد؟

امروزه خرید اقساطی کالا از اینترنت از مزایای زیادی برخوردار است. زیرا به دلیل شیوع ویروس کرونا بسیاری از مشاغل به حالت نیمه تعطیل در آمده اند. اما در عوض مراجعه حضوری خرید اینترنتی را به مشتریان پیشنهاد می دهند. کالا ها در فروشگاه های اینترنتی از قیمت پایین تری برخوردار هستند. در سال های اخیر فروشگاه های اینترنتی و سازمان های فروش آنلاین به فروش بالایی دست یافته اند. این فروشگاه ها امکان اعتبار سنجی سازمانی را برای خود ایجاد کرده اند. همچنین در قبال این خرید اقساطی خدمات بسیار گسترده ای را به مشتریان خود عرضه می کنند. در این فروشگاه کالاهای مختلفی مانند موبایل، پوشاک، لوازم ورزشی، مواد غذایی و غیره به فروش می رسد. این محصولات بعد از خرید توسط شما به محل مورد نظر شما ارسال می گردد. این نوع خرید در واقع با زمانه بیماری کوید-۱۹ بسیار اهمیت دارد. در واقع شما را از ابتلا به این ویروس مرگبار منع می کنند.

خرید اقساطی ویلا امروزه به چه صورت انجام می شود؟

یکی از مهمترین و جدیدترین خرید های قسطی امروزی ویلا است. به دلیل افزایش قیمت ها در کشور این روش به یکی از روش های مرسوم در کشور تبدیل می شود. در بسیاری از مواقع فرد توانایی پرداخت این ویلا را به صورت یکجا را ندارد. فروشنده نیز نیاز به مبلغ کمی پول برای ویلای کامل خود دارد. به صورت اقساط ویلاهای مختلف با یکدیگر تفاوت می کنند. در واقع بعضی از ویلاها با قیمت بیشتری نسبت به دیگر ویلاها به فروش می رسند. معمولا قبل از پرداخت ها فروشنده و خریدار با یکدیگر یک قرارداد را به امضا می رسانند. فروشنده معمولا پس از تسویه آخرین قسط مدارک را به نام خریدار انتقال می دهد. البته کلیه این مراحل در قولنامه ذکر می گردد.

 

جمع بندی

خرید اقساطی امروزه به دلیل گرانی های زیاد بسیار رایج شده است. همچنین خرید اقساطی کالاهای گران قیمت بسیار طرفدار دارد. خرید قسطی برای خریدار و فروشنده مزایای بسیاری دارد. در واقع برای هر دو فرد این نوع شیوه پرداختی کالا از اهمیت فراوانی برخوردار است. خریدار پس از پرداخت قسمت کوچکی از کالا مابقی را به صورت قسطی پرداخت می کند. امروزه به دلیل شیوع ویروس کرونا خرید قسطی کالاها به صورت اینترنتی از اهمیت فراوانی برخوردار است. کالاها در سایت های اینترنتی از قیمت بسیار کمتری برخوردار هستند. شرکت ها و سایت های اینترنتی مختلفی در زمینه خرید کالا به صورت قسطی فعالیت می کنند. نیازیتو یکی از بهترین سایت های اینترنتی در این زمینه محسوب می شود. باید برای اطلاع از خدمات این شرکت در زمینه خرید کالاهای قسطی به نشانی اینترنتی niazito.com مراجعه کرد.

نمایش بیشتر

محمد رضایی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن