تاریخ : دوشنبه, ۱۳ تیر , ۱۴۰۱ 5 ذو الحجة 1443 Monday, 4 July , 2022
0

گیاهان آپارتمانی مناسب تاریکی؛ راهنمای خرید و نگهداری

 • کد خبر : 246147
 • 31 مرداد 1400 - 12:05
گیاهان آپارتمانی مناسب تاریکی؛ راهنمای خرید و نگهداری

فهرست محتوا۱ گیاهان مناسب تاریکی انتخابی مناسب برای محیط‌های آپارتمانی۲ نحوه نگهداری گیاهان آپارتمانی مناسب تاریکی۳ انواع گیاهان آپارتمانی مناسب تاریکی۳٫۱ درخت اژدها۳٫۲ پر سیاوش۳٫۳ آناناسیان۳٫۴ نخل مرداب۳٫۵ نخل پارلور مینی۳٫۶ انجیر چسب۳٫۷ پوتوس۳٫۸ قاشقی۴ گیاهان آپارتمانی مناسب سایه۴٫۱ برگ عبایی۴٫۲ فیلودندرون۴٫۳ شامادورا۴٫۴ دیفن باخیا۴٫۵ آگلونما۴٫۶ بامبو۵ سخن پایانی گیاهان مناسب تاریکی انتخابی مناسب برای […]

 • گیاهان مناسب تاریکی انتخابی مناسب برای محیط‌های آپارتمانی

  امروزه به دلیل گسترش آپارتمان نشینی و زندگی در ساختمان‌های بزرگ، نگهداری از گیاهان سخت است. اغلب این ساختمان‌ها کنار یکدیگر ساخته شده و موجب شده‌اند که نور خورشید کمی به آن‌ها بتابد. از این رو افراد از گیاهان آپارتمانی مناسب تاریکی استفاده می‌کنند تا از موهبت گیاهان در خانه خود بی‌نصیب نمانند. در این متن قصد داریم گیاهانی که مناسب تاریکی و فضا‌های تاریک هستند را معرفی کنیم.


  نحوه نگهداری گیاهان آپارتمانی مناسب تاریکی

  همه ما این را می‌دانیم که هر گیاهی برای رشد نیازمند منابعی است. نور یکی از مهم‌ترین منابع رشد گیاهان است. گیاهان آپارتمانی نیز به نور نیاز داشته تا زنده مانده و رشد کنند. اما میزان نوری که گیاهان آپارتمانی لازم دارند متفاوت است و قبل از سفارش مدل های مختلفِ گیاه طبیعی برای خانه یا محل کار ، باید به آن‌ها دقت کنید که آیا توانایی نگهداری گیاه را دارید یا خیر.

  میزان نور مورد نیاز گیاهان به سه بخش نور زیاد، نور کم و یا داشتن سایه متفاوت است. همچنین میزان آبیاری هرگیاه متفاوت است و باید گیاهی را تهیه کنید که بتوانید در باره زمانی مناسب به آن آب دهید. به طور مثال اگر شما کمتر در خانه هستید و بیشتر مشغول کارید، گیاهانی که به آب کمتری نیاز دارند را خریداری کنید.

  blank

  انواع گیاهان آپارتمانی مناسب تاریکی

  بعد از اینکه فهمیدید شرایط نگهداری از گیاه را دارید یا خیر؛ نوبت به این می‌رسد که چه نوع گیاهی را خریداری کنید. در این بخش از مطلب قصد داریم این گیاهان را به شما معرفی کنیم. این نوع از گیاهان توانایی بقا در تاریک را دارند و این توانایی را دارند که در نور کم به خوبی رشد کنند. بعضی از گیاهان آپارتمانی مناسب تاریکی عبارتند از:

  درخت اژدها

  یکی از گیاهان آپارتمانی مناسب تاریکی که می‌توانید از آن نگهداری کنید، درخت اژدها است. این گیاه زیبا به راحتی می‌تواند درخانه رشد کند و ۵۰ گونه از گیاه موجود است. درخت اژدها نباید در نور مستقیم خورشید باشد و همچنین باید از آبدهی زیاد آن خودداری کنید. مسئله دیگر این است که درخت اژدها باید مرتب هرس شده و آبدهی منظمی داشته باشد.

  blank

  پر سیاوش

  گیاه پر سیاوش از گونه سرخس‌ها است. پرسیاوش با برگ‌های براق و تیره‌ای که دارد شبیه موی انسان است. این گیاه به آبدهی منظم احتیاج دارد ولی نباید به مقدار زیاد به آن آب دهید. همچنین نباید در نور مستقیم خورشید قرار بگیرد.

  blank

  آناناسیان

  بهترین گزینه‌ای که می‌توانید در محیط‌های داخلی و مهم خانه پرورش دهید، گیاه از تیره آناناسیان است. گیاه آناناسیان گرمسیر است و می‌تواند در هر دمایی رشد کند. همچنین این گیاه توانایی ماندن در نور مستقیم را نیز دارد.

  blank

  نخل مرداب

  یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی مناسب تاریکی نخل مرداب است. این گیاه زینتی همیشه سبز است و در قسمت‌هایی که نور به آن کمتر تابیده می‌شود، بهتر رشد می‌کند. بیشتر افرادی که در خانه گل و گیاه دارند، از این گیاه نیز مراقبت می‌کنند. این گیاه خاک مرطوب را دوست دارد. برای اینکه به مقدار کافی به این گیاه آب دهید، پیشنهاد می‌کنیم که زیرگلدانی را پر از آب کنید.

  blank

  نخل پارلور مینی

  بهترین و محبوب‌ترین گیاه آپارتمانی که توانایی رشد در تاریک‌ترین نقطه خانه را دارد، نخل پارلور مینی است. این گیاه نیاز به مراقبت زیادی ندارد و حتی در نور و مراقبت کم توانایی رشد دارد. اگر هم نور مناسبی به این گیاه بتابد در فصل بهار گل‌های کوچک زردی می‌دهد. مهم‌ترین نکته مراقبت از این گیاه این است که فقط در زمانی که خاک گلدانش خشک بود باید به آن آب دهید و آبیاری زیاد باعث از بین رفتنش می‌شود.

  blank

  انجیر چسب

  یکی دیگر از گیاهان آپارتمانی، انجیر چسب است. انجیر جسب برگ‌های کوچک و تیره‌ای دارد که مدت زیادی طول می‌کشد تا رشد کند. این گیاه خوشه‌ای است و می‌تواند به هر جایی بچسبد و روی هر سطحی رشد کند. همانند گیاهان دیگر آپارتمانی از دادن آب بیش از حد به آن جداً خودداری کنید و به گیاه زمان دهید تا خاکش خشک شود و بعد از خشک شدن خاک به آن آب دهید.

  blank

  پوتوس

  این گیاه در کشورهای آسیایی یک گیاه آپارتمانی است که زیاد استفاده می‌شود. پوتوس در جنوب شرق آسیا به گیاه پول نیز معروف است. این گیاه به نور و مراقبت زیاد نیاز ندارد. به دلیل اینکه گیاه رشد خوبی دارد، می‌توان آن را در بخش‌های مختلف خانه مانند آشپزخانه قرار داد. همچنین بر اساس اطلاعاتی که در دسترس است، این گیاه توانایی تمیز کردن هوا را دارد و مونو اکسید کربن را از بین می‌برد.

  blank

  قاشقی

  گل قاشقی از کوچک‌ترین گیاهان آپارتمانی به شمار می‌رود. این گیاه تا ۱۸ سانتی متر توانایی رشد دارد. خاک مرطوب و هوای دارای رطوبت برای گل قاشقی بسیار مناسب است و همچنین در فصل زمستان باید مقدار آبدهی به این گیاه کاهش پیدا کند. برای اینکه رطوبت این گیاه را حفظ کنید، می‌توانید از اسپری‌های مخصوص استفاده کنید.

  blank

  گیاهان آپارتمانی مناسب سایه

  نوع دیگر گیاهان آپارتمانی گیاهان سایه‌ای هستند. شرایط نگهداری این گیاهان با گیاهان مناسب تاریکی کمی فرق دارد که باید حتما به این شرایط توجه کنید. نمونه‌های این نوع گیاهان عبارتند از:

  برگ عبایی

  گل برگ عبایی علاوه براینکه در سایه توانایی رشد دارد، با برگ‌های پهن وبزرگش توانایی مقاومت در برابر سرما و گرما را دارد، به همین دلیل به آن گل فولادی نیز می‌گویند. این گل رشد زیادی ندارد و هفته‌ها طول می‌کشد تا کمی رشد کند. در فصل‌های تابستان باید به این گل هفته‌ای دو بار آب دهید و در فصل زمستان نیز باید هفته‌ای یک‌بار آب دهید. همچنین هر چهار سال یک‌بار باید گلدان این گیاه را عوض کنید.

  blank

  فیلودندرون

  این گیاه دو شکل بوته و درختچه دارد و در نور کم مقاومت خوبی دارد. خاک این گیاه باید متعادل باشد و میزان تر بودن خاک نیز کافی باشد. برای آبدهی به این گیاه باید هر بار خاک کمی خشک شده و سپس به آن آب داده شود.

  شامادورا

  این گیاه آپارتمانی وظیفه تصفیه کردن هوا را دارد. این گیاه باید از نور مستقیم فاصله داشته باشد و در سایه نگهداری شود. اگر گیاه شامادورا در نور مستقیم خورشید قرار بگیرد نوک برگ‌هایش می‌سوزد و برگ‌های جدید نیز کم‌رنگ می‌شوند. به این گیاه نباید زیاد آب داده شود و زمانی باید به آن آب بدهید که خاکش خشک شده باشد.

  دیفن باخیا

  به این گیاه در فارسی سمبرگ گفته می‌شود به این دلیل که از برگ‌های این گباه مواد سمی ترشح می‌شود و اگر این مواد با اعضای حساس بدنتان برخورد کند ممکن است که مشکلات زیادی را ایجاد کند. دیفن باخیا در سایه رشد خوبی دارد و به صورت علفی رشد می‌کند. به دلیل سمی بودن برگ‌ها باید ماهانه با اسفنجی تمیز و هر هفته یک‌بار غبارپاشی شود. مهم‌ترین بخش نگهداری این گل عوض‌کردن هر ساله گلدان است، چرا که رشد برگ‌ها زیاد است و شما باید گلدانی بزرگ‌تر از سال قبل برای این گل تهیه کنید.

  blank

  آگلونما

  تلفظ اسم این گیاه کمی سخت است ولی برخلاف تلفظش شرایط نگهداری بسیار راحتی دارد به گونه‌ای که باغبان‌ها به آن گل افراد مبتدی می‌گویند. در فصل‌های بهار وتابستان باید هر دوهفته یک‌بار به آن کود محلول بدهید و همچنین خاک این گیاه همیشه باید مرطوب باشد. برگ‌های آگلونما به خشکی هوا حساس هستند و در آپارتمان‌هایی که هوای گرمی دارند، هر چند روزی آب به صورت اسپری به سطح برگ‌های این گل پاشیده شود تا برگ‌ها تر بمانند و خراب نشوند.

  بامبو

  بامبو از دیگر گیاهانی است که در شرایط مختلف نوری توانایی رشد دارد. بامبو سایه دوست است و نمی‌توانید آن را در نور مستقیم خورشید قرار بدهید، چراکه قرار دادن آن در نور مستقیم موجب از بین رفتن این گیاه می‌شود. از ویژگی‌های بامبو این است که علاوه بر رشد در خاک، توانایی رشد در آب را نیز دارد.

  blank

  سخن پایانی

  همانطور که در متن خواندید گیاهان به روش‌های مختلفی نگهداری می‌شوند که یکی از این روش‌ها، نگهداری در آپارتمان است. گیاهان آپارتمانی مناسب تاریکی باید به طور منظم هرس شوند. به این گیاهان باید در فصل زمستان، مقدار خیلی کمی آب دهید و در فصل تابستان هم باید از کودهای مایع استفاده کنید. توجه داشته باشید که گیاهان آپارتمانی به آب زیاد نیاز ندارند. همچنین باید به این نکته توجه کنید که گیاه آفت نزند. اگر مشاهده کردید که روی برگ‌های گل خاک ریخته، باید آن‌ را با پارچه‌ای نرم تمیز کنید.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://pulbank.ir/?p=246147

  برچسب ها

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 5در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  *

  code