اخبار بانک ها

گزارش عملکرد ۹ ماهه سال ۹۹ پست‌ بانک‌ منتشر شد

گزارش عملکرد ۹ ماهه سال ۹۹ پست‌ بانک‌ منتشر شد

گزارش عملکرد نه‌ماهه سال ۱۳۹۹ پست بانک ایران تهیه و برای بهره‌برداری ذینفعان به ویژه کارکنان، کارگزاران باجه‌های بانکی روستایی و سهامداران منتشر شد.

به گزارش ایبغنا به نقل از روابط عمومی پست بانک ایران، سیدرحمان حسین پور رییس اداره‌کل روابط عمومی بانک اعلام کرد: در این گزارش عملکرد بانک از نظر منابع، مصارف، تسهیلات، بانکداری الکترونیکی، خدمات ارزی و سایر معیارهای مهم ارزیابی و میزان پیشرفت در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته مقایسه شده است.
حسین پور تصریح کرد: براساس یافته‌های این گزارش، از هر ۱۰۰ نفر جمعیت روستایی ۴۸ نفر در پست‌بانک‌ایران دارای حساب بانکی بوده و منابع و مصارف بانک نیز به ترتیب ۲۴۴ و ۱۹۷ هزار میلیارد ریال است که به ترتیب ۶۶ و ۶۰ درصد در مقایسه با دوره مشابه سال قبل رشد داشته است.
وی در ادامه افزود: مجموع تسهیلات پرداختی طی سال جاری ۸۷ هزار میلیارد ریال است که نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۸ حدود ۶۶ درصد رشد داشته و ارزش فعالیت‌های ارزی نیز ۷۲۷ میلیون یورو بوده که دارای ۲۱ درصد رشد می باشد.
رییس اداره‌کل روابط عمومی پست بانک ایران تأکید کرد: تاکنون ۲۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات برای اشتغال پایدار روستایی پرداخت‌شده است و روند پرداخت آن در زمینه‌های مولد برای جهش تولید ادامه دارد.
وی درپایان تعداد باجه بانکی روستایی درسطح کشور را ۵۵۵۱ با سرانه منابع هرباجه ۶۹ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: تعداد ۱۷۰هزار و ۵۱۲ دستگاه ابزار الکترونیکی شامل؛ خودپرداز، پایانه شعبه‌ای و پایانه فروشگاهی این بانک برای تسهیل امور بانکی در دسترس هموطنان به ویژه درمناطق روستایی قرار دارد.

منبع : ایبنا

نمایش بیشتر

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن