نماد سایت پول بانک

گزارش تصویری نشست خبری پنجمین آیین اعطای جایزه علمی و فناوری مصطفی (ص)

 • پول بانک: نشست خبری پنجمین آیین اعطای جایزه علمی و فناوری مصطفی (ص)، صبح امروز دوشنبه 27 شهریورماه 1402، با حضور دکتر علی اکبر صالحی رئیس کارگروه علمی پنجمین دوره جایزه مصطفی (ص)، دکتر شقایق حق‌جوی جوانمردی رئیس نهمین نشست استپ، مهندس مهدی صفاری‌نیا مدیر بنیاد علم و فناوری جایزه مصطفی(ص) و جمعی از اصحاب رسانه، در سالن اجتماعات فرهنگستان علوم ایران برگزار شد.

  دکتر علی اکبر صالحی رئیس کارگروه علمی پنجمین دوره جایزه مصطفی (ص)

  دکتر علی اکبر صالحی، رئیس کارگروه علمی پنجمین دوره جایزه مصطفی (ص)، در این نشست خبری گفت: رئیس کارگروه علمی پنجمین آیین اعطای جایزه علمی و فناوری مصطفی (ص) گفت: اساسنامه جایزه مصطفی (ص) در سال ۱۳۹۱ توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تصویب شد و از سال ۱۳۹۴ اولین دوره برگزار و امسال پنجمین دوره آن برگزار می شود.

  مهندس مهدی صفاری نیا مدیر بنیاد علم و فناوری جایزه مصطفی(ص)

  مهندس مهدی صفاری نیا، مدیر بنیاد علم و فناوری جایزه مصطفی(ص)، در این نشست خبری گفت: آیین اعطای پنجمین دوره جایزه مصطفی(ص) روز دوشنبه ۱۰ مهر در محل کاخ چهلستون با حضور ۱۰۰۰ نفر از شخصیت های برجسته علمی ایران و کشورهای مختلف برگزار می‌شود.

  دکتر شقایق حق‌جوی جوانمرد رئیس نهمین نشست استپ (تبادل علم و فناوری)

  دکتر شقایق حق‌جوی جوانمرد، رئیس نهمین نشست استپ (تبادل علم و فناوری)، در این نشست گفت: آیین اعطای جایزه مصطفی (ص) با حضور شمار زیادی از دانشمندان کشورهای اسلامی همراه است. این افراد موثر در حوزه علم و فناوری وقتی کنار هم جمع می شوند، برنامه های مختلفی مانند تبادل علم و فناوری نیز همراه با ایین اعطای جایزه در آن قابل برگزاری است و به افزایش ارتباطات دانشمندان مسلمان کمک می کند.

  پنجمین آیین اعطای جایزه علمی و فناوری مصطفی (ص)

  پنجمین جایزه مصطفی (ص) که پیش از این برای تقدیر از دانشمندان مسلمان در سال‌های ۱۳۹۴، ۱۳۹۶، ۱۳۹۸ و ۱۴۰۰ اعطا شده است، با هدف تقدیر از برترین دانشمندان جهان اسلام در قالب یک جایزه بین‌المللی معتبر دوسالانه طراحی شد.

  گفتنی است، پنجمین آیین اعطای جایزه مصطفی دهم مهرماه ۱۴۰۲ و هفته جایزه مصطفی (ص) از ششم تا ۱۲ مهر در شهر اصفهان برگزار می شود. این نخستین بار است که جایزه مصطفی (ص) خارج از تهران برپا می شود و اصفهان به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز تمدن اسلامی، میزبان این جایزه خواهد بود.

  از راست: برگزیدگان پنجمین دوره جایزه مصطفی (ص)؛ احمد حسن، فوزی اسماعیل، امید فرخ‌زاد، سامیه خوری و مورات اویسال

  فیلم، عکس و خبر: کوروش جم

  تصاویر نشست خبری

  فیلم نشست خبری

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  خروج از نسخه موبایل