• امروز : پنجشنبه, ۴ مرداد , ۱۴۰۳
5

چقازردی، در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته دولت: 40 درصد از سهام شرکت سرمایه ‌گذاری امید متعلق به بانک سپه واگذار می شود/ حمایت بانک سپه از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی

 • کد خبر : 10373
 • 13 شهریور 1397 - 20:36
چقازردی، در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت هفته دولت: 40 درصد از سهام شرکت سرمایه ‌گذاری امید متعلق به بانک سپه واگذار می شود/ حمایت بانک سپه از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی

مدیرعامل بانک سپه گفت: این بانک برای حفظ و افزایش اشتغال در کشور، حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط را در اولویت برنامه‌های خود قرارداد و با پرداخت 90 هزار و 152 میلیارد ریال تسهیلات به رونق 43 هزار 610 واحد کوچک و متوسط تولیدی تا پایان اسفندماه سال گذشته کمک کرد.

 • مدیرعامل بانک سپه گفت: این بانک برای حفظ و افزایش اشتغال در کشور، حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط را در اولویت برنامه‌های خود قرارداد و با پرداخت 90 هزار و 152 میلیارد ریال تسهیلات به رونق 43 هزار 610 واحد کوچک و متوسط تولیدی تا پایان اسفندماه سال گذشته کمک کرد.

   

  به گزارش خبرنگار اقتصادی پول بانک، نشست خبری محمدکاظم چقازردی مدیرعامل بانک سپه، به مناسبت هفته دولت، صبح امروز سه شنبه 13 شهریور ماه 97، با حضور جمعی از اصحاب رسانه، در سالن اجتماعات ساختمان نگین بانک سپه برگزار شد.

  محمدکاظم چقازردی، مدیرعامل بانک سپه

  محمدکاظم چقازردی، در ابتدای این نشست خبری گفت: بدون احتساب حمایت‌های از طرح‌های کلان و ملی این بانک با اختصاص حدود 112 هزار میلیارد ریال از منابع داخلی خود به واحدهای کوچک و متوسط، ساماندهی مشاغل خانگی، بهسازی و نوسازی مسکن روستایی، خوداتکایی خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی آسیب دیدگان ناشی از حوادث قهری و همچنین پرداخت تسهیلات خرد نقش تأثیرگذاری در اجرای سیاست‌های اقتصادی دولت یازدهم و دوازدهم ایفا کرد.

  وی با تأکید بر همراهی و همسویی برنامه‌های بانک سپه باسیاست‌های اقتصادی دولت تصریح کرد: این بانک برای حفظ و افزایش اشتغال در کشور، حمایت از واحدهای تولیدی کوچک و متوسط را در اولویت برنامه‌های خود قرارداد و با پرداخت 90 هزار و 152 میلیارد ریال تسهیلات به رونق 43 هزار 610 واحد کوچک و متوسط تولیدی تا پایان اسفندماه سال گذشته کمک کرد.

  مدیرعامل بانک سپه، خاطرنشان کرد: بانک سپه با پرداخت 31 هزار و 649 میلیارد ریال به 2 هزار و  592بنگاه اقتصادی کوچک و متوسط در قالب ثبت در سامانه هماهنگ به‌عنوان دومین بانک کشور در حمایت از این واحدهای تولیدی شناخته شد.

  چقازردی، به تسهیل ازدواج به‌عنوان یکی از برنامه‌های اولویت‌دار دولت اشاره کرد و افزود: این بانک برای کمک به تحقق اهداف دولت درزمینهٔٔ تسهیل ازدواج 20 هزار و 130 میلیارد ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به 220 هزار زوج جوان از ابتدای سال 92 تا پایان مردادماه سال جاری پرداخت کرد.

  وی یادآور شد: بانک سپه برای کمک به تسریع ازدواج جوانان در مدت‌زمان آذرماه سال 94 تا خردادماه امسال 17 هزار میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه ازدواج پرداخت کرده است.

  مدیرعامل بانک سپه، توسعه روستایی و کمک به اقشار آسیب ‌پذیر را یکی دیگر از برنامه‌های مهم دولت دانست و گفت: بانک سپه با پشتیبانی از طرح‌های مشاغل خانگی، بهینه‌سازی مسکن روستایی، اشتغال‌زایی خانواده‌ها تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی و همچنین کمک به آسیب دیدگان ناشی از حوادث قهری گام‌های مهمی برای اجرای اهداف دولت در این زمینه‌ها برداشت.

  چقازردی، افزود: از ابتدای سال 1392 تا پایان مردادماه سال جاری 904 طرح مشاغل خانگی با استفاده از 48 میلیارد ریال تسهیلات بانک سپه ساماندهی شده است.

  وی ضمن تأکید بر ضرورت توسعه روستایی تصریح کرد: 49 هزار مسکن روستایی با 8 هزار و 423 میلیارد ریال تسهیلات بانک سپه از ابتدای سال 92 تا پایان مردادماه امسال بهسازی و نوسازی شده است.

  رئیس هیئت مدیره بانک سپه، در مورد حمایت بانک سپه از خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی گفت: برای خوداتکایی و خوداشتغالی این خانواده‌ها بانک سپه 47 هزار فقره تسهیلات از محل بند (د) تبصره قانون بودجه سال 1396 پرداخت کرده است.

  چقازردی افزود: سال گذشته بانک سپه ضمن عمل به 100 درصد تکالیف خود درزمینهٔ کمک به خانواده‌های تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی با پرداخت بیشترین میزان تسهیلات ارزان‌قیمت برای اشتغال‌زایی این خانواده‌ها رتبه دوم را در نظام بانکی کشور به خود اختصاص داد.

  وی در ادامه گفت: این بانک همواره در مواقع حوادث قهری کنار هم‌وطنان آسیب‌دیده بوده و از ابتدای سال 92 تا پایان مردادماه امسال 4 هزار و 467 میلیارد ریال تسهیلات به هم‌وطن آسیب‌دیده ناشی از حوادث قهری در سراسر کشور پرداخت کرده است.

  مدیرعامل بانک سپه، اظهار داشت: بانک سپه برای برآورده کردن بخشی از نیازهای ضروری و کمک به قدرت خرید هم‌وطنان پرداخت تسهیلات خرد را به‌صورت جدید دنبال کرد و از ابتدای سال 1392 تا پایان مردادماه سال جاری 395 هزار فقره تسهیلات خرد به مبلغ 27 هزار و 254 میلیارد ریال به اقشار مختلف مردم پرداخت کرد.

  چقازردی، افزود،: در همین مدت 230 هزار کارت اعتباری به ارزش 31 هزار میلیارد ریال توسط بانک سپه به متقاضیان واجد شرایط صادر شد.

  وی در مورد میزان سرمایه بانک سپه گفت: سرمایه پایه این بانک با افزایش 10.7 برابری از 11 هزار و 181 میلیارد ریال در آذرماه سال 1394 به 119 هزار و 532 میلیارد ریال در سال جاری رسید.

  مدیرعامل بانک سپه، بانک سپه را یکی از بانک‌های با انضباط و رعایت کننده مقررات و بخشنامه‌های بانک مرکزی دانست و گفت: سپرده‌های کل این بانک با رعایت بخشنامه‌های بانک مرکزی از 445 هزار و 750 میلیارد ریال در آذرماه سال 1394 به 872 هزار و 102 میلیارد ریال در خردادماه امسال رسید که حدود 96 درصد رشد نشان می‌دهد. وی افزود: سپرده‌های مؤثر بانک سپه در همین مدت 99 درصد رشد داشت.

  چقازردی، اظهار داشت: این بانک برای کمک به رونق تولید و رفع نیازهای ضروری هم‌وطنان در مدت‌زمان آذرماه سال 94 تا پایان خردادماه امسال 489 هزار و 508 میلیارد ریال تسهیلات به متقاضیان پرداخت کرده است.

  وی افزود: بانک سپه از آذرماه سال 94 تا پایان خردادماه سال جاری یک‌میلیون و 124 هزار فقره تسهیلات به مبلغ 443 هزار و 611 میلیارد ریال به فعالان بخش‌های مختلف اقتصادی پرداخت کرد.

  رئیس هیئت مدیره بانک سپه، از اختصاص 6 هزار میلیارد ریال منابع این بانک برای پرداخت مطالبات گندم کاران در سال جاری خبر داد و افزود: این مبلغ در قالب تسهیلات به شرکت مادر تخصصی بازرگانی ایران پرداخت می‌شود.

  چقازردی، به کاهش 1.76 واحد درصدی مطالبات غیرجاری بانک سپه اشاره کرد گفت: نسبت مطالبات غیرجاری بانک سپه اشاره کرد و گفت: نسبت مطالبات غیرجاری این بانک از 13.36 درصد در آذرماه سال 94 به 11.6 درصد در پایان خردادماه سالجاری کاهش یافت.

  وی اظهار داشت: بانک سپه حدود 2 هزار میلیارد ریال از املاک مازاد خود را از ابتدای شهریورماه سال 1396 تا پایان مردادماه امسال واگذار کرد.

  مدیرعامل بانک سپه، به فروش 130 رقبه املاک مازاد بانک سپه در سال گذشته به ارزش بیش از یک هزار و 605 میلیارد ریال اشاره کرد و افزود: این روند در سال 97 نیز ادامه دارد.

  چقازردی، گفت: با توجه به تأکیدهای مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی و ریاست محترم جمهوری در حمایت از تولیدات داخلی و اجرای قانون رفع موانع تولید اظهار داشت: بانک سپه تمام تلاش خود را برای واگذاری صحیح و در چهارچوب قانون املاک مازاد خود بکار گرفت و در این راه اقدامات ارزنده‌ای نیز انجام‌شده است.

  وی از خبر داد و افزود: با تصویب هیئت‌مدیره بانک سپه پس از تعیین قیمت کارشناسی در مرحله اول 40 درصد از سهام شرکت سرمایه‌گذاری امید به‌عنوان یکی از ده شرکت بزرگ بورس اوراق بهادار متعلق به بانک سپه طبق ضوابط و مقررات ناظر واگذار می‌شود.

  مدیرعامل بانک سپه، خاطرنشان کرد: بانک سپه برای کمک به اجرای ماده 16 قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام بانکی مقدمات واگذاری سهام شرکت توسعه مولد نیروگاهی جهرم از طریق فرابورس ایران را فراهم کرده است.

  چقازردی، از ارزش ‌گذاری سهام شرکت‌های سرمایه‌گذاری ری، عمران و مسکن استان‌های خراسان شمالی و آذربایجان غربی خبر داد.

  وی ادامه داد: با توجه به برنامه‌ریزی صورت گرفته از هر سه درگاه پیش‌بینی‌شده برگزاری مزایده سراسری توسط بانک، برگزاری مزایده سراسری از طریق شرکت فام و برگزاری مزایده استانی اموال مازاد بانک سپه در سال جاری نیز به‌سرعت و در چهارچوب قانون واگذار خواهد شد.

  مدیرعامل بانک سپه، در پایان سخنان خود گفت: این بانک به ‌طور متوسط هر ماه از یکی از درگاه‌های بیان ‌شده یک مزایده سراسری برای واگذاری اموال مازاد خود برگزار خواهد نمود.

  خبرنگار: کوروش جم

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای
  لینک کوتاه : https://pulbank.ir/?p=10373

  ثبت دیدگاه

  مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
  قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  برچسب ها

  ارز دیجیتال اپلیکیشن تاپ بانک سامان بانک سپه بانک صادرات بانک مرکزی بانک مسکن بانک ملت بانک ملی بانک پارسیان بانک پاسارگاد بانک گردشگری برق برلیانس بورس بیت کوین تایید چک تتر تسهیلات بانکی تپسی خدمات ثبت شرکت درب ضد سرقت سازمان منطقه آزاد کیش سامانه صیاد ساپورت های تاسیسات سینی کابل فارکس فروش اختراع ثبت نشده قطعات خودرو قیمت آهن قیمت بیت کوین قیمت دلار قیمت میلگرد لوازم یدکی خودرو مراغه مرجان دلخواه نردبان کابل نشست خبری هزینه ثبت اختراع هوش مصنوعی وطن‌زرین پی پال چک صیادی کسب و کار کوروش جم