اخبار بانک ها

پرداخت تسهیلات بانکی در استان بوشهر ۱۰۵ درصد افزایش یافت

پرداخت تسهیلات بانکی در استان بوشهر ۱۰۵ درصد افزایش یافتپرداخت تسهیلات بانکی در استان بوشهر ۱۰۵ درصد افزایش یافت

رسول زارعی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با ایرنا، اعلام کرد: میزان سپرده‌گذاری در بانک‌های استان بوشهر نیز در سال گذشته ۶۰۹ هزار میلیارد ریال رسید که نسبت به سال ۹۸ رشد ۱۰۴ درصدی تجربه کرده‌است.

وی اظهارکرد: بر اساس گزارش آماری بانک مرکزی، استان بوشهر از نظر حجم سپرده‌گذاری بانکی در رتبه ۱۱ کشور است که ۱۰ رتبه پیش از آن به استان‌های پر جمعیت کشور اختصاص دارد.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان بوشهر افزود: به نسبت جمعیت، بوشهر همچون سال‌های گذشته از نظر میزان سرانه سپرده‌های بانکی رتبه‌ اول را در کشور کسب کرده‌است.

زارعی ادامه داد: بوشهر از نظر پرداخت تسهیلات نیز در رتبه ۲۳ کشوری قرار دارد و میزان مانده مطالبات بانکی نیز در پایان سال ۹۹ نیز هشت هزار و ۸۴ میلیارد ریال است.

وی اذعان کرد: رتبه پایین‌تر بانک‌های استان بوشهر در پرداخت تسهیلات در این استان به دلیل میزان بالای سپرده‌گذاری نزد بانک‌ها است و در برخی از استان‌ها که سپرده‌گذاری پایینی در بانک‌ها دارند این نسبت افزایش می‌یابد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر گفت: با این حال بانک‌های استان بوشهر بویژه بانک‌های تخصصی و توانمند و نیز بانک‌های خصوصی باید با مشارکت در تامین مالی پروژه‌های موثر در توسعه این استان با سرعت بیشتری ایفای نقش کنند و با افزایش سرمایه‌گذاری، تولید و اشتغال در بهبود فضای کسب و کار زمینه توسعه را در این استان فراهم کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان بوشهر در ارتباط با سرمایه‌گذاری خارجی سال گذشته در استان بوشهر گفت: میزان سرمایه‌گذاری مصوب خارجی در سال ۹۹ در استان بوشهر ۵۰ میلیون و ۳۰۰ هزار یورو بود.

زارعی افزود: این میزان در قالب ۲ طرح سرمایه‌گذاری در حوزه صنعت صورت گرفته است.

وی اضافه کرد: در سال ۱۴۰۰ نیز تعدادی طرح سرمایه‌گذاری خارجی کوچک و متوسط در دست پیگیری است و ۲ پروژه صنعتی با سرمایه‌گذاری خارجی در استان بوشهر تعریف شده‌است و بزودی مراحل نهایی خود را طی می‌کند.

منبع خبر

نمایش بیشتر

محمد رضایی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن