اخبار بانک ها

پرداخت۲هزارو۵۷میلیاردریال به واحدهای تولیدکننده موادضدعفونی کننده

پرداخت۲هزارو۵۷میلیاردریال به واحدهای تولیدکننده موادضدعفونی کننده

مدیرعامل بانک سپه به تشریح اقدامات موثر بانک سپه با محوریت بخش اعتباری در خصوص حمایت از اشخاص و واحدهای آسیب دیده ناشی از ویروس کرونا پرداخت.

به گزارش ایبِنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، محمد کاظم چقازردی از جمله این اقدامات را اعطای تسهیلات قرض الحسنه ده میلیون ریالی به یارانه بگیران مشمول عنوان کرد و گفت: بانک سپه به منظور افزایش قدرت خرید و نقدینگی متقاضیان کم درآمد و یارانه بگیر، نسبت به واریز چهار مرحله وام قرض الحسنه ده میلیون ریالی به حساب یارانه بگیران آسیب دیده ناشی از ویروس کرونا مطابق فهرست اعلامی از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه ها به تعداد یک میلیون و ۴۷۹هزار و۴۵۶ نفر در مجموع به مبلغ ۱۴ هزار و ۷۹۴ میلیارد و ۵۶۰ میلیون ریال اقدام کرده است.

مدیرعامل بانک سپه در خصوص امهال سه ماهه وام های قرض الحسنه گفت: با توجه به عدم امکان فعالیت های اقتصادی و به تبع آن عدم کسب درآمد مطلوب در بازه زمانی شیوع بیماری، کلیه اقساط دریافتی از حساب پشتیبان تسهیلات قرض الحسنه بابت اسفند ماه ۹۸ تا اردیبهشت ۹۹ به حساب مشتریان برگشت داده شده و پیامک اطلاع رسانی آن نیز برای آنان ارسال شد.

وی از دیگر اقدامات بانک سپه را امهال سه ماهه تسهیلات اعطایی به کسب و کارها اشاره کرد و اظهارداشت: بانک سپه به منظور تعیین مشمولان امهال سه ماهه تسهیلات اعطایی به کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از ویروس کرونا، سامانه tashilat.ebanksepah.ir را راه اندازی کرد تا متقاضیان اطلاعات خود را وارد آن کنند.

چقازردی افزود: در این رابطه و پس از ابلاغ رسته های فعالیت مشمولین امهال در چند مرحله از سوی بانک مرکزی ج. ا.ا بررسی لازم برای استحقاق سنجی متقاضیان صورت گرفت و اقدامات اجرایی در خصوص امهال سه ماه تعداد قابل توجهی از تسهیلات اعطایی به کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از ویروس کرونا انجام شد.
• اختصاص مبلغ ۱۶هزارو ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای کسب و کارهای آسیب دیده از ویروس کرونا
رئیس هیأت مدیره بانک سپه در مورد تخصیص اعتبار برای تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده ناشی از کرونا گفت: بانک سپه مبلغ ۱۶هزارو ۵۰۰ میلیارد ریال (۱۵هزار میلیارد ریال بانک سپه و یکهزار و ۵۰۰ میلیارد ریال بانک حکمت ایرانیان سابق) اعتبار برای اعطای تسهیلات به بخش ها و کسب و کارهایی آسیب دیده از ویروس کرونا مشروط به معرفی از طریق سامانه کارا (سامانه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی) اختصاص داده است و تاکنون ۱۵هزار و ۵۳۲ درخواست به میزان ۲۸۶۵ میلیارد ریال به این بانک معرفی که تعداد ۱۲هزار و ۷۳۵ مورد از درخواستهای واصله واحدها معرفی و در دست بررسی برای اعطای تسهیلات قرار دارد.
• پرداخت ۲هزار و ۵۷میلیارد ریال تسهیلات به واحدهای تولیدکننده مواد ضدعفونی کننده
وی در خصوص اعطای تسهیلات به شرکت های فعال در زمینه تولید مواد بهداشتی وضد عفونی کننده گفت: بانک سپه به منظور تقویت بنیه مالی شرکت های تولیدی فعال در زمینه تولید مواد بهداشتی و ضد عفونی کننده و تسریع درتامین کالا و محصولات مورد نیاز برای مبارزه با ویروس کرونا، تا تاریخ ۲۳ تیر امسال مبلغ ۲هزار و ۷۴۹ میلیون ریال تسهیلات به واحدهای تولیدی اختصاص داده است.

منبع : ایبنا

برچسب ها
نمایش بیشتر

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن