پذیرش شرکت‌های استانی سهام عدالت در بورس کار سختی نیست

پذیرش شرکت‌های استانی سهام عدالت در بورس کار سختی نیست

رییس سازمان بورس قالیباف اصل با اشاره به این که پذیرش شرکت‌های استانی سهام عدالت در بورس کار سختی نیست گفت: هیات مدیره این شرکت ها موظف به انجام امور پذیرش در بورس شدند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حسن قالیباف اصل با اشاره به اینکه مقرر شده بود تا یکم تیرماه سبد سهام شرکت های سرمایه گذاری استانی نهایی شود و دارایی مشمولان سهام عدالت که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند به این شرکت ها منتقل شود، گفت: سبد سهام این شرکت ها نهایی و توسط سازمان خصوصی سازی به شرکت سپرده گذاری مرکزی اعلام شده است.

رییس سازمان بورس با بیان اینکه بحث دوم پذیرش این شرکت ها در بورس است، افزود: سرمایه جدید شرکت های سرمایه گذاری استانی پس از افزایش سرمایه ثبت می شود و مشمولین سهام عدالت می توانند ارزش دارایی ها را مشاهده کنند.

قالیباف اصل با اشاره به این که باتوجه به اینکه پورتفوی این شرکت ها بورسی است پذیرش آنها در بورس تهران کار سختی نیست، ادامه داد: در این خصوص هیات مدیره شرکت ها موظف شدند بطور جدی به انجام امور پذیرش بپردازند که در صورت عدم انجام، تخلف از این آیین نامه محسوب می شود.

وی گفت: طبق آمارها ۳۰ میلیون نفر از مشمولین روش غیر مستقیم را انتخاب کردند که سهامدار شرکت های سرمایه گذاری استانی بشمار می آیند.

جزئیات طرح ارائه سهام عدالت به جامانده ها/ تعداد مشمولان سازمانهای حمایتی و دهکهای پایین درآمدی مشخص شدواریز ۲۶۰۰ میلیارد تومان به حساب فروشندگان سهام عدالت/۱۵۰ میلیارد تومان هنوز تسویه نشدهسهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی ۱۶ میلیون و ۸۵۴ هزار تومان شد

انتهای پیام/

منبع : تسنیم نیوز

درباره نویسنده

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code