ورود ۳۲۲ دستگاه انواع ناوگان ریلی به شبکه ریلی/۷ تفاهمنامه برای توسعه خطوط ریلی امضا شد

طی مراسمی با حضور معاون رئیس‌جمهوری و وزیر راه ۷ تفاهمنامه سرمایه‌گذاری توسعه خطوط ریلی و اتصال مراکز عمده امضا شد. امروز ۳۲۲ ناوگان جدید نیز وارد شبکه ریلی شد.

ورود 322 دستگاه انواع ناوگان ریلی به شبکه ریلی/7 تفاهمنامه برای توسعه خطوط ریلی امضا شد – اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ امروز با حضور نوبخت، معاون رئیس‌جمهوری،‌اسلامی وزیر راه و مدیرعامل راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران تفاهمنامه بین سازمان بنادر و دریانوردی و راه‌آهن برای توسعه خطوط ریلی در بنادر و به روزرسانی سند راهبردی نقشه راه افزایش سهم حمل‌ونقل ریلی در جابجایی بار در بنادر امضا شد.

همچنین پروژه سرمایه‌گذاری بین راه‌آهن و شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در استان کرمان، برای احداث ۹۲ کیلومتر خط ریلی فرعی برای حمل مواد اولیه و محصولات معدنی و صنعتی با ناوگان حمل ونقل ریلی با سرمایه‌گذاری ۵۴۷۸ میلیارد ریال امضا شد.

۲ موافقتنامه با صنایع ملی مس ایران، تفاهمنامه تامین ۶۰۰ دستگاه واگن باری کانتینر بر، ساخت ۳ کیلومتر خط آهن فرعی و…، احداث ۱۸ کیلومتر خطوط ریلی فرعی در استان یزد، و ساخت ۲ کیلومتر خطر فرعی در استان قزوین برای حمل مواد اولیه و محصولات تولید یک کارخانه نیز در این مراسم امضا شد.

علاوه بر این طبق اعلام راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران ۳۲۲ دستگاه انواع ناوگان جدید همزان با امضای تفاهمنامه‌های مذکور در شبکه ریلی به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code