عمومی

هواپیمای ATR در راه فرودگاه همدان

به گزارش پایگاه خبری پول بانک،هواپیمای ATR؛ هواپیما دو موتوره توربوپراپ میان‌برد منطقه‌ای است که توسط شرکت هواپیماسازی فرانسوی-ایتالیایی ای. تی. آر تولید می‌شود. ای.تی.آر. ۷۲ نوع تکامل یافته‌ای. تی.آر. ۴۲ است که از سال ۱۹۸۹۹ تولیدش آغاز شد. این هواپیما معمولاً برای حمل و نقل منطقه‌ای توسط شرکت‌های مسافربری به عنوان جت خصوصی، باری و برای گشت دریایی استفاده می‌شود. همه مدل‌های این نوع هواپیما تاکنون به شکلی طراحی شدند که گنجایش ۷۸۸ نفر دارند.حال این هواپیما در راه فرودگاه همدان و اضافه شدن به خط هوایی این شهر است.

سهراب  کلوندی مدیر فرودگاه همدان عنوان کرد: فرودگاه همدان از زیرساخت‌های خوبی برخوردار است به طوری که باند ۳ هزار و ۹۵۰ متری آن امکان نشست و برخاست هواپیماهای بسیار سنگین و بزرگ مانند ایرباس را دارد.

وی ادامه داد: استان همدان فاصله زیادی با پایتخت ندارد. بنابراین، برقراری پرواز با هواپیماهای بزرگ مقرون به صرفه نیست زیرا با ظرفیت کامل انجام نمی‌شود. اما اگر هواپیماهای ATR تازه خریداری شده وارد ناوگان حمل‌ونقل هوایی کشور شوند، برقراری پروازهای متعدد و متنوع در فرودگاه همدان را شاهد خواهیم بود.

به گفته مدیر فرودگاه همدان، شرکت هواپیمایی ایران‌ایر مذاکراتی برای برقراری پروازهای همدان به تهران، اهواز و شیراز با هواپیماهای ATR را مطرح کرده است اما این موضوع هنوز نهایی نشده است.

وی با بیان اینکه فرودگاه همدان با داشتن ۵ پارک پوزیشن مناسب آمادگی بیس شدن برای هواپیماهای ATR را دارد، گفت: در حال حاضر هر هفته دو پرواز کیش و دو پرواز مشهد در فرودگاه همدان انجام می‌شود.

نمایش بیشتر

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن