اخبار اقتصادیعمومی

نشست تخصصی تکنولوژی تجهیزات ضد انفجار در محیط های مستعد خطر برگزار شد

به گزارش دفتر روابط عمومی و ارتباطات بین الملل: این نشست توسط پژوهشکده محیط زیست دانشگاه صنعتی امیر کبیر و با همکاری کمیته ملی برق کشور آلمان DIN-DKE، کمیته ملی برق و الکترونیک ایران INEC و کمیته فنی متناظر INEC TC 31  به منظور گسترش ارتباطات میان صنعت و دانشگاه، اهمیت ویژه کیفیت و ایمنی تجهیزات مورد استفاده در صنایع به واسطه ی ایمنی و سلامت کاربران آن تجهیزات و کاهش خطرات زیست محیطی ناشی از عدم رعایت استانداردهای خاص این تجهیزات با توجه به خطرپذیری بالای تجهیزات مورد استفاده در برخی صنایع، با حضور اساتید دانشگاه، مسئولان کمیته های ملی برق ایران و آلمان و متخصصین و صاحبنظران این حوزه ها برگزار شد.

آزیتا خضرائی، دبیر کمیته ملی برق و الکترونیک ایران در این نشست با تشریح ضرورت و اهمیت استانداردها، به معرفی سازمان بین المللی الکتروتکنیک IEC و کمیته ملی ایران پرداخت.

Michael Teigeler دبیر کمیته ملی برق آلمان نیز توضیحات مبسوطی در خصوص معرفی ساختار و فعالیت های کمیته برق آن کشور ارائه کرد.

همچنین در حاشیه این مراسم، نشست مشترک مسئولان کمیته های ملی برق دو کشور با موضوع حمایت دو جانبه در فعالیت های سازمان IEC برگزار شد.

گفتنی است، کارگاه های آموزشی آشنایی با تجهیزات ضد انفجار در محیط های مستعد خطر تا روز چهارشنبه ۱۷ آبان ماه ادامه دارد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن