اخبار اقتصادیعمومی

نایبی در نشست خبری با اصحاب رسانه: شرکت دانش ‌بنیان الوپیک در راستای استارت‌آپ‌های هوشمند و با زیرساخت‌های یک شهر هوشمند فعالیت می‌کند

به گزارش خبرنگار اقتصادی پول بانک، نشست خبری مهدی نایبی، مدیرعامل شرکت دانش ‌بنیان الوپیک، ظهر امروز یکشنبه ۶ اسفند ماه ۹۶، با حضور جمعی از اصحاب رسانه، در سالن اجتماعات سرای محله نظامی گنجوی برگزار شد.

مهدی نایبی، مدیرعامل شرکت دانش ‌بنیان الوپیک

مهدی نایبی، مدیرعامل شرکت دانش ‌بنیان الوپیک، در ابتدای این نشست خبری گفت: این شرکت در نظر دارد تا طی یک ماه آینده در مدت دو روز ۲۰ هزار نفر را دعوت به کار کند.

وی ادامه داد: این شرکت دانش‌بنیان هم اکنون در تهران، کرج، مشهد نمایندگی دارد و طی ماه‌های آینده دو دفتر در شیراز و یزد افتتاح خواهد شد.

مدیرعامل شرکت دانش ‌بنیان الوپیک، با بیان اینکه این شرکت دانش ‌بنیان در راستای استارت‌آپ‌های هوشمند و با زیرساخت‌های یک شهر هوشمند فعالیت می‌کند، گفت: سیستم‌هایی وجود دارند که اطلاعات مشتریان را ذخیره کرده و این موضوع در سلامت رساندن اقلام به دست آنها تاثیرگذار است.

نایبی، با اشاره به اهمیت یک شهر هوشمند برای فعالیت استارت‌آپ‌ها در پایتخت تصریح کرد: سرعت اینترنت در ایران مانعی برای رشد ما نبوده و ما روزانه می‌توانیم تعداد درخواست‌های بسیاری را پاسخگو باشیم.

مدیرعامل شرکت دانش ‌بنیان الوپیک با اشاره به اینکه ارگان‌های صنفی رقیب شرکت‌های دانش‌بنیان نیستند، افزود: سیستم‌ها با روند مدرن تغییر می‌کنند و ما توانسته‌ایم تاحدود زیادی مسائل و موضوعات خود را با اتحادیه‌ها جلو ببریم. کسانی که با ما هکاری می‌کنند بالتبع مطمئن‌اند که فعالیت آنها یک بازار اقتصادی برای‌شان به همراه خواهد داشت اما این به این معنی نیست که ما بخواهیم کل بازار سنتی پیک‌ها را از بین ببریم.

وی با اشاره به اینکه افرادی که در این شرکت دانش ‌بنیان فعالیت می‌کنند بیمه تامین اجتماعی نمی‌شوند، افزود: اما آنها نام‌شان از سوی شرکت دانش‌بنیان ما در سایر ارگان‌ها به ثبت رسیده و با توجه به کارت ویژه‌ای که در اختیار دارند می‌توانند از ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف خدمات دریافت کنند.

نایبی، با اشاره به تسهیلاتی که در اختیار شرکت‌های دانش ‌بنیان قرار می‌گیرد، گفت: زمانی که یک سال پیش کار خود را آغاز کردیم حتی مکان مناسبی برای حضور موتور سوارها وجود نداشت اما صندوق حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و معاونت علم و فناوری ریاست جمهوری تسهیلاتی از جمله زمین را در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار می‌دهد که این موضوع می‌تواند به رشد این سبک شرکت‌ها کمک کند.

وی در توضیح انتقاد به اینکه این شرکت استخدام‌های خود را از تبلیغات داخل خیابان انجام می‌دهد، گفت: این در واقع نوعی ویزیتوری است و به معنی استخدام نخواهد بود. در واقع ویزیتورهای شرکت ما ثبت‌نام اولیه را در داخل خیابان‌ها انجام می‌دهند و پس از آنها افراد به دفاتر استخدام مراجعه کرده که با همه این تفاسیر ۵۰ درصد مراجعه‌کنندگان در مصاحبه‌ها رد می‌شوند و نکته حائز اهمیت این است که افراد برای استخدام در این شرکت باید ساکن تهران باشند.

مدیرعامل شرکت دانش ‌بنیان الوپیک درباره شیوه رصد بارهایی که به مقصد می‌رسند و امنیت آنها گفت: لحظه به لحظه درخواست‌ها ثبت و ضبط می‌شوند و امکان بروز هیچ گونه تخلفی وجود ندارد و ما هم اکنون در تهران روزانه بین ۵۰ تا ۱۰۰ هزار سفر را انجام می‌دهیم.

نایبی اظهارداشت: ما در نظر داریم تا بتوانیم از موتورهای برقی استفاده کنیم و هم اکنون ۷۰ هزار نفر در سیستم فعال هستند و باید برای تجهیز آنها به موتور برقی توجیه اقتصادی نیز داشته باشد هرچند آمادگی و برنامه لازم برای آن نیز داریم.

وی خاطرنشان کرد: الوپیک همه ساختار، برنامه نویسی و رانندگان آن ایرانی است و لازم است شما لیست تمام استارت آپ های موفق را در دنیا بررسی کنید و بتوان ایجاد ساختار نمایید.

مدیرعامل شرکت دانش ‌بنیان الوپیک، اظهارداشت: تمام برنامه نویسی ما در ایران انجام شده است و ایران قابلیت دارد تا برنامه هایی مثل الوپیک را ایجاد نماید و ایران می تواند به صادرکننده استارت آپ های موفق تبدیل شود.

نایبی یادآور شد: محصولات ما الان به سرعت در حال رشد است و با توجه به نیاز مشتریان ما تاکسی موتوری و وانت بار را راه اندازی کردیم و الان الوپیک به یک وسیله نقلیه درون شهری تبدیل شده است.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره استخدام ۲۰ هزار نفر در دو روز و در تاریخ های ۲۴، ۲۵ اسفند، گفت: شرکتی که الگوی ما در اندونزی است در دو روز ۵۰ هزار نفر را استخدام کرده است.

نایبی با بیان اینکه جلوی فعالیت شرکت های استارت آپی را نمی توان گرفت و سیستم ها باید به روز و مدرن فعالیت نمایند، افزود: یکی از دلایل موفقیت های الوپیک دانش بنیان بودن آن است و در استخدام راننده ها در الوپیک تمام ملاک ها به دقت بررسی می شود.

مدیرعامل شرکت دانش ‌بنیان الوپیک، در پایان سخنان خود، با اشاره به راه اندازی الوپیک با سرمایه گذاری کمتر از یک میلیارد تومان هرچند برای رشد به دنبال سرمایه گذاران بیشتر هستیم، اظهار داشت: قیمت های ما بر اساس شلوغی بیشتر نیست چرا که ۹۰ درصد شرکت ها با ما کار می کنند و رشد ما به دلیل تعرفه پایین است. تعرفه بر اساس کیلومتری است و کالاهای جابجا شده توسط ما تا سقف ۱۰ میلیون تومان بیمه می شود و تا یک میلیون تومان هزینه ها پرداخت می شود و بالاتر از یک میلیون تومان باید کالا اعلام گردد..

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن