تاریخ : سه شنبه, ۱۲ مرداد , ۱۴۰۰ 25 ذو الحجة 1442 Tuesday, 3 August , 2021
2

مهندس یکه ‌زارع در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه بین‌المللی خودروی تهران: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و قطعات مورد نیاز برای تولید خودرو انتظار داریم تا قیمت خودرو هم اصلاح شود

  • کد خبر : 18522
  • ۱۷ دی ۱۳۹۷ - ۲۳:۵۸
مهندس یکه ‌زارع در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه بین‌المللی خودروی تهران: با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و قطعات مورد نیاز برای تولید خودرو انتظار داریم تا قیمت خودرو هم اصلاح شود

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: با اصلاح قیمت‌ها همه مشکلات خودروسازان حل نمی‌شود، چرا که تحریمی از سوی آمریکا به صورت هدف‌دار اتفاق افتاده است، بنابراین باید در کنار اصلاح قیمت‌ها برای حل مشکلات این صنعت تدابیر دیگری هم اندیشیده شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو گفت: با اصلاح قیمت‌ها همه مشکلات خودروسازان حل نمی‌شود، چرا که تحریمی از سوی آمریکا به صورت هدف‌دار اتفاق افتاده است، بنابراین باید در کنار اصلاح قیمت‌ها برای حل مشکلات این صنعت تدابیر دیگری هم اندیشیده شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی پول بانک، سومین نمایشگاه بین المللی خودرو تهران، صبح امروز دوشنبه ۱۷ دی ماه ۹۷، با حضور مهندس محسن صالحی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، مهندس هاشم یکه ‌زارع مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، دکتر محمد رضا سروش مدیر عامل خودروسازی سایپا، دکتر محمد رئوف قادری مدیر عامل مجموعه نمایشگاهی بین المللی شهرآفتاب و جمعی از اصحاب رسانه، بصورت رسمی در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب افتتاح شد.

مهندس هاشم یکه ‌زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو

مهندس هاشم یکه ‌زارع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، در حاشیه بازدید از سومین نمایشگاه بین‌المللی خودروی تهران گفت: در این نمایشگاه قطعاتی که در کشور به خودکفایی نرسیده‌اند را به نمایش گذاشتیم تا قطعه‌سازان ببینند و قطعاتی که تنها یک سازنده برای آن در کشور وجود دارد را نیز عرضه کرده‌ایم، اما پس از اینکه شرکت پژوی فرانسه، ایران را ترک کرد تمهیداتی اندیشیده شد که همان کاری را که روی پژوی ۲۰۷ و ۲۰۶ انجام دادیم روی ۳۰۱ نیز همین اتفاق بیفتد و برهمین اساس قطعات را به نمایش گذاشتیم تا به خودکفایی برسیم.

وی پیرامون اینکه چرا با وجود پرداخت وجه هنوز برخی خریداران خودروهایی که پیش خرید کرده‌اند را تحویل نگرفته‌اند، گفت: مشکلاتی باعث تاخیر در تحویل خودروها شد و خریداران در این زمینه نگران نباشند و بدانند که محصولات مورد درخواست آنها با قدری تاخیر به دستشان خواهد رسید.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: پیش‌فروش‌هایی که در سایت ایران خودرو انجام شد با مجوز وزارت صنعت، معدن و تجارت صورت گرفته و خودروهایی که مردم در گذشته ثبت‌نام کرده‌اند به آنها تحویل داده خواهد شد.

مهندس یکه‌ زارع، درباره‌ وضعیت قیمت خودرو و اینکه چرا قیمت‌های جدید اعلام نمی‌شود، گفت: درباره قیمت از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و متولیان آن باید سوال کرد، اما با توجه به افزایش قیمت مواد اولیه و قطعات مورد نیاز برای تولید خودرو انتظار داریم تا قیمت خودرو هم اصلاح شود، اما این ابلاغ باید از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام شود.

وی اعلام کرد: با اصلاح قیمت‌ها همه مشکلات خودروسازان حل نمی‌شود، چرا که تحریمی از سوی آمریکا به صورت هدف‌دار اتفاق افتاده است، بنابراین باید در کنار اصلاح قیمت‌ها برای حل مشکلات این صنعت تدابیر دیگری هم اندیشیده شود.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو تصریح کرد: خودروسازان همواره دوست دارند محصولات‌شان با قیمت مناسب به دست مردم برسد و توان خرید مردم هم در نظر گرفته شود، اما با افزایش قیمت‌هایی که روی مواد اولیه و قطعات اعمال شده است، سعی خواهیم کرد تا محصولات پرتیراژ درصد کمتری افزایش قیمت پیدا کند تا فشار کمتری به مردم وارد شود.

مهندس یکه ‌زارع، پیرامون اینکه آیا سناریوی افزایش قیمت پلکانی خودرو را قبول دارید که هم فشار کمتری به مردم بیاید و هم خودروسازان مشتریانشان را از دست ندهند، اظهار کرد: طرح افزایش پلکانی قیمت حتما باید انجام شود و اینگونه نیست که یک شبه بتوانیم قیمت‌ها را افزایش دهیم، چرا که به عنوان خودروساز متعهدیم تا محصولاتی که مردم پیش خرید کرده‌اند را با درصد کمی تغییر قیمت به آنها تحویل دهیم.

دکتر محمد رضا سروش، مدیر عامل خودروسازی سایپا

دکتر محمد رضا سروش، مدیر عامل خودروسازی سایپا، در حاشیه افتتاحیه سومین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران، با اشاره به لزوم افزایش اصلاح قیمت خودرو گفت: تلاش می شود تا در قیمت های جدید نیز جذابیت های لازم لحاظ شده و منافع خریداران در نظر گرفته شود.

وی در مورد افزایش قیمت خودر خاطر نشان کرد: فروش خودرو زیر قیمت تمام شده زیان هنگفتی را به شرکت وارد کرده است و لذا امیدوارم تا چند روز آینده قیمت گذاری جدید لحاظ شود.

مدیر عامل خودروسازی سایپا، ادامه داد: ما نمی توانیم زیر قیمت تمام شده خودرو بفروشیم و این اقدام باعث شده تا در ٩ ماهه اخیر با زیان اساسی مواجه شویم.

دکتر سروش، پیرامون اینکه آیا نگران کاهش میزان تقاضا و یا افزایش انصراف از خرید در پی بالا رفتن قیمت خودرو نیستید؟ گفت: افزایش قیمت ها با جذابیتهایی برای خریداران ارایه می شود و تلاش شده تا منافع آنها نیز در این زمینه لحاظ شود.

وی در زمینه کاهش تولید خودروهای رنو و ارایه خودرهای جایگزین نیز خاطر نشان کرد: طرح های جایگزینی قبلا اعلام شده است اما در کنار آن در حال بررسی خودروهای جایگزین دیگری غیر از موارد ذکر شده هستیم که این موضوع تا یکماه آینده به جمع بندی می رسد.

مدیر عامل خودروسازی سایپا، در زمینه ارایه خودروهای جدید به بازار نیز گفت:با توجه به محدودیت ها ، تمرکز بر تولید محصولاتی با داخلی سازی بالا افزایش یافته و در این راستا نیز  پروژه اس پی١٠٠ که در گذشته متوقف شده بود  را دوباره راه اندازی کردیم که با تکمیل این پروژه  تا اواخر سال محصول جدید آن تولید و به بازار عرضه می شود.

امیر حسین قناتی، مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه

امیر حسین قناتی، مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه، در حاشیه افتتاحیه سومین نمایشگاه خودرو تهران در مورد اعلام قیمت های جدید خودرو گفت: در راستای قیمت گذاری جدید محصولات خودرویی تمام مستندات و موارد مورد نیاز ستاد تنظیم بازار همچون میزان تولید، تعهدات شرکت‌ها، قیمت تمام شده، میزان پیش فروش و برنامه تولید در سال آینده برای بررسی و تعیین قیمت طی چند روز گذشته جمع آوری و در اختیار این ستاد قرار داده شده است.

وی پیرامون اینکه، در شرایط  فعلی آیا باب همکاری مشترک با دیگر کشورها به جز چینی ها باز است؟ اظهار کرد: شرایط همکاری مشترک همواره برای شرکت های خارجی فراهم است.

بنا به این گزارش، سومین نمایشگاه بین‌المللی خودروی تهران، با هدف معرفی توانمندی‌های صنعت خودرو و همچنین راهبردهای داخلی‌ سازی قطعات خودرو کشور، در سالن های A۴ و A۵ نمایشگاه بین‌المللی شهر آفتاب آغاز به کار کرد.

در نمایشگاه امسال؛ شرکت های ایران خودرو، سایپا، عظیم خودرو، سیف خودرو با خودروی های بیسو، شرکت های چینی فوتون و هن تنگ، به همراه جمعی از قطعه سازان حضور دارند.

صنعت خودروسازی ایران، با دارا بودن قدمتی بیش از پنج دهه، یکی از قدیمی ‌ترین صنایع ایران محسوب می‌شود که بیش از ۵۰۰ هزار موقعیت کاری به طور مستقیم ایجاد کرده است.

با توجه به اهمیت خدمات پس از فروش و جایگاه مهم خدمت رسانی در صنعت خودرو، علاوه بر شرکت‌های تولید کننده داخلی، شرکت‌های وارد کننده تجهیزات و قطعات خودرو نیز در نمایشگاه حضور دارند.

در نمایشگاه امسال هم مانند سال گذشته به منظور افزایش جذابیت، علاوه بر بخش اصلی نمایشگاه، برنامه‌های متنوع دیگری از جمله نمایشگاه خودرو‌های کلاسیک، نمایشگاه خودرو‌های آفرودی و همچنین بخش بازی‌های رایانه‌ای خودرو برای بازدیدکنندگان در نظر گرفته شده است.

در این نمایشگاه قطعاتی که به همت متخصصان داخلی طراحی و تولید شده در معرض نمایش عموم قرار می‌گیرد و قطعات تولید شده با فناوری های پیشرفته که نیازمند داخلی ‌سازی هستند نیز معرفی می‌شود تا ظرفیتهای موجود در کشور جهت طراحی و تولید آنها شناسایی شود.

خودروسازان داخلی در فراخوانی قطعاتی که هنوز ساخت داخل نشده است را به معرض نمایش گذاشتند تا قطعه‌ سازان داخلی که توان تولید این قطعات را دارند برای ساخت آن اقدام کنند.

همچنین میثاق ‌نامه‌ای با عنوان جهاد خودکفایی در این نمایشگاه امضاء شد که در آن وزارت صنعت، معدن و تجارت، خودروسازان و قطعه‌سازان عهد بستند تا تمام تلاش خود را برای تولید قطعات پیشرفته به کار گیرند.

گفتنی است، سومین نمایشگاه بین‌المللی خودروی تهران، با هدف معرفی توانمندی‌ها و راهبردهای داخلی ‌سازی قطعات، از‌ روز سه شنبه ۱۸ تا ۲۱ دیماه ۹۷، از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۸عصر در مجموعه نمایشگاهی بین المللی شهرآفتاب برگزار می شود و بازدید برای عموم علاقمندان آزاد می باشد.

خبرنگار: مهران احمدی

 

لینک کوتاه : https://pulbank.ir/?p=18522

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

*

code