اخبار اقتصادیاخبار بانک ها

منابع جذب شده به رفع محرومیت ها و دغدغه های مالی نیازمندان اختصاص یافته است

 

به گزارش روابط عمومی بانک قرض الحسنه مهر ایران، دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل، به همراه حسن تلیکانی عضو هیات مدیره و جمعی از مدیران ارشد ستاد مرکزی به منظور بررسی و ارزیابی عملکرد شعب استان اصفهان به این شهر سفر کردند.
دکتر اکبری در جریان بازدید از شعب استان اصفهان در جمع همکاران اظهارداشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران یک بانک کاملا مردمی است و دولت هیچ سهم سپرده گذاری در منابع قرض الحسنه جذب شده ندارد و تمامی منابع مالی این بانک از محل سپرده های جاری و پس انداز مردم می باشد.
وی افزود:۹۰ درصد منابع این بانک به صورت تسهیلات قرض الحسنه در حوزه های معیشت، اشتغال و کارآفرینی، ازدواج جوانان و بهداشت و درمان به نیازمند واقعی پرداخت شده است و ۱۰ درصد مابقی نیز به عنوان ذخیره قانونی نزد بانک مرکزی قرار دارد.
مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران تصریح کرد: خوشبختانه عملکرد این بانک با استقبال مردم مواجه شده است به نحوی که در سال گذشته منابع بانک در این موقع از سال بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان بوده و در حال حاضر این منابع به میزان ۱۰ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.
اکبری خاطرنشان ساخت: با توجه به شرایط اقتصادی و فرهنگ مردم که بیشتر به سمت سپرده گذاری برای کسب سود تمایل دارند، رشد ۶۶ درصدی منابع قرض الحسنه این بانک عددی بزرگ و کار بسیار دشواری به شمار می آید.
در ادامه تلیکانی عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ایران نیز با اشاره به پرداخت ۶۰۰ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه طی ۱۰ ماه سال ۹۶ بیان داشت: با اهتمام تمامی مدیران وکارکنان این بانک گام های موثری برای بهبود معیشت، تامین مایحتاج ضروری و رفع دغدغه های مالی اقشار ضعیف و متوسط جامعه برداشته شده است.
وی افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران در شبکه بانکی کشور از جایگاه مناسب و مطلوبی برخوردار است و همه کارکنان صف و ستاد بانک باید برای رشد و توسعه بیش از پیش سبد محصولات و همچنین ترویج بانکداری اسلامی در بستر قرض الحسنه تلاش کنند.
شایان ذکر است، نجدی مدیر امور استان ها، وکیل مشاور مدیرعامل و رییس اداره کل حوزه مدیریت، فرجی مهماندار رییس اداره کل توسعه سرمایه انسانی، اخوان رییس اداره کل اعتبارات و بین الملل و سلطانیان مدیر شعب استان تهران نیز در این بازدیدها حضور داشتند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن