اخبار اقتصادیاخبار بورس

معارفه شرکت فولاد کاوه جنوب کیش طی مراسمی در هتل اوین تهران برگزار شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی پول بانک، مراسم معارفه شرکت فولاد کاوه جنوب کیش در بازار اول معاملات بورس اوراق تهران، عصر امروز شنبه ۲۲ مهر ماه ۹۶، با حضور روح‌الله حسینی مقدم معاون شرکت بورس، اتابک مدیرعامل هلدینگ کاوه پارس، علی دهاقین مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش و جمعی از اصحاب رسانه، در سالن کوه نور هتل پارسیان اوین تهران برگزار گردید.

 

روح‌الله حسینی مقدم، معاون شرکت بورس

روح‌الله حسینی مقدم، معاون شرکت بورس، در این مراسم گفت: برای طی کردن مراحل پذیرش در بورس مراحلی هستند که مهم می‌باشند و از اولویت‌های نهاد ناظر و شرکت‌ بورس است. شاید یک مقدار تاخیر برای عرضه این شرکت در بورس به خاطر همین اولویت‌ بندی‌ها بود.

وی توضیح داد: امروز در شرایطی هستیم که بخش قابل توجهی از پروژه‌ها به بهره‌برداری رسیده و می‌شود برنامه‌های شرکت را ارزیابی کرد. پس در نتیجه باید به کمک فعالان بازار سرمایه این شرکت شفاف‌تر شود. باید توجه کرد که همیشه تا زمانی که قیمت سهام مشخص نشده نمی‌توان گفت که همه چیز شفاف شده است.

معاون شرکت بورس افزود: ما از سهامدار عمده خواستیم که گزارش شش ماهه شرکت را قبل از عرضه اولیه ارائه دهد تا در نهایت درباره زمان دقیق عرضه تصمیم‌گیری نهایی صورت گیرد.

 

اتابک، مدیرعامل هلدینگ کاوه پارس

اتابک، مدیرعامل هلدینگ کاوه پارس، در این مراسم گفت: بیشترین مشکل صنعت کشور در سمت تولید نیست بلکه در قسمت تقاضاست. فعالان بازار سرمایه خود دیده‌اند که در حال حاضر موجودی کالا در شرکت‌ها رو به افزایش است و این موضوع نشان می‌دهد که مشکل اصلی در سمت تقاضاست.

وی ادامه داد: در دهه ۴۰ سه درصد از تولید ناخالص ملی‌مان صنعتی بوده اگر این را ملاحظه کنید، می‌بینید اقتصاد پنج برابر شده ولی حجم رشد صنعت در این دوره بیش از ۳۰ برابر شده است. در نتیجه ما در حال حاضر با مجموعه‌ای از کالاهای صنعتی مواجهیم که در گذشته هیچ کدام را نداشتیم.

مدیرعامل هلدینگ کاوه پارس، ادامه داد: در سال‌های ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۲ درآمد خانوارهای شهری در کشور ۲۲ درصد افت داشته و این نشان می‌دهد که توان خرید در مجموع رو به کاهش است و این کاهش تاثیر خود را  در اقتصاد کلان کشور می‌گذارد.

اتابک افزود: فولاد کاوه جنوب کیش می‌تواند با توجه به شرایط قواعد بازی را تغییر دهد چرا که اکثر محصولات آن امسال صادر شده است از طرفی نیروهای این شرکت آموزش  دیده هستند و مدیران نیز با تجربه در بازار سرمایه دارند.

 

علی دهاقین، مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش

علی دهاقین مدیرعامل فولاد کاوه جنوب کیش، در این مراسم گفت: سرمایه شرکت پس از سهامی عام شدن ۶۰۰ میلیارد تومان شد و در حال حاضر در حدود ۷۰۰ میلیارد تومان است و بنا داریم تا پایان سال مالی سرمایه خود را تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان افزایش دهیم.

 

عبدالمجید شریفی، رئیس هیات مدیره فولاد جنوب کیش

عبدالمجید شریفی، رئیس هیات مدیره فولاد جنوب کیش، در این مراسم گفت: فولاد کاوه در اولویت اول منطقه برای احداث صنعت فولاد کشور قرار گرفته و با اکتشافات جدیدی که رخ داده بالغ بر ۴ میلیارد تن ذخایر سنگ آهن دارد. علاوه بر این تولید شرکت به گونه‌ای است که می‌تواند اکثر تولیدات را صادر کند. در آینده نزدیک این شرکت یک واحد ۲.۵ میلیون تنی خواهد بود.

بنا به این گزارش، در این مراسم طاهری نایب رئیس مدیرعامل فولاد جنوب کیش، خلیلی  مدیر سرمایه‌گذاری کاوه پارس و همچنین علی سنگینیان عضو هیات مدیره حضور داشتند و به بررسی و پاسخگویی سوالات سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند سهام این شرکت را داشته باشند، پرداختند.

 

گفتنی است، بنا به اعلام شرکت بورس، شرکت فولاد کاوه جنوب کیش، به عنوان چهارمین عرضه بورس، به زودی وارد بازار سرمایه خواهد شد.

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن