اخبار اقتصادی

مرغ به دنبال افزایش قیمت!!!

به گزارش پایگاه خبری پول بانک،تولید مرغ کشور در سطح مازاد قرار دارد  و با قیمت کمی به دست مصرف کننده میرسد که این قیمت پایین ،هزینه های تولید را پوشش نمی دهد و دبیر انجمن مرغ گوشتی گفت:مرغ ۶۸۰۰ تومانی باید به ۸۵۰۰ تومان برسد

 

یوسفی تصریح کرد: در حالی که هر کیلوگرم مرغ با توجه به هزینه‌های فعلی تولید باید ۸۵۰۰ تومان باشد در میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران ۶۵۰۰ تا ۶۶۰۰ و در سطح شهر ۶۸۰۰ تا ۷۰۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

وی درباره دلایل افزایش قیمت ذرت و سویا گفت: زمینه توزیع این محصولات در بازار کم شده و شرکت پشتیبانی امور دام شرایط سخت‌تری برای توزیع نهادها ایجاد کرده است در حالی که اگر قیمت مرغ در بازار افزایش پیدا کند این شرکت و وزیر جهاد کشاورزی به سرعت مصاحبه و اعلام می‌کند که مرغ ۵۳۰۰ تومانی (تنظیم بازاری) به بازار تزریق می‌کند اما زمانی که قیمت نهادها افزایش یافته‌ است هیچ اطلاعیه‌ای در حمایت ازمرغداران صادر نمی‌کنند.

دبیر انجمن مرغ گوشتی تاکید کرد: با توجه به هزینه‌های تولید بالا و زیان مرغداران نقدینگی لازم برای خرید ذرت و سویا نیز وجود ندارد که لازم است با توجه به شرایط خاص مرغداران دولت تسهیلاتی در این زمینه ارائه دهد.

یوسفی گفت: با توجه به اینکه عرضه ذرت داخلی به پایان رسیده است باید از ذرت وارداتی استفاده شود. قیمت ذرت و سویا در حالی در بازار داخلی افزایش یافته است که این محصولات در گذشته و در زمان ارزانی نرخ این محصول خریداری شده است و نباید امروز هماهنگ با تغییرات جهانی در داخل کشور نیز تغییر یابد.

وی در پایان صحبت‌های خود گفت: قیمت جوجه یکروزه کماکان در بازار بالا است و حدود ۲۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد که جوجه‌ریزی براساس این نرخ پاسخگوی هزینه‌های تولید نیست.

نمایش بیشتر

علی نیازی

خبرنگار و نویسنده مقالات علمی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن