ارز دیجیتال

مردم چین از امروز می‌توانند برای کیف پول ارز دیجیتال ملی درخواست دهند

بانک‌های بزرگ دولتی چین امکان ثبت درخواست برای استفاده از یوان دیجیتال را برای شهروندان شانگهای و پکن فراهم کرده‌اند.

به گزارش «The Block»، با آغاز مرحله بعدی آزمایش ارز دیجیتال ملی چین، موسوم به یوان دیجیتال، شهروندان شهرهای منتخب می‌توانند برای استفاده از این ارز دیجیتال درخواست دهند. به گزارش نشریه مالی چینی سکیوریتیز تایمز (Securities Times)، شهروندان پکن و شانگهای می‌توانند با ارسال درخواست از طریق شش بانک دولتی بزرگ چین، نسبت به فعالسازی کیف پول‌های خود اقدام کنند.

بانک تجاری چین، بانک ساخت‌وساز چین، بانک کشاورزی چین، پست بانک چین و بانک ارتباطات این کشور، شش بانکی هستند که شهروندان می‌توانند کیف پول‌های یوان دیجیتال خود را در آنها فعال کنند.

بیزنس تایمز پکن هم روز چهارشنبه اعلام کرده بود که شهروندان این شهر می‌توانند از طریق سه بانک ارتباطات و پست بانک چین نسبت به فعالسازی کیف پول‌های خود اقدام کنند.

این مرحله از آزمایش یوان دیجیتال از آن جهت اهمیت بالایی دارد که در مراحل قبلی، شهروندان تنها از طریق برنده‌شدن در قرعه‌کشی می‌توانستند کیف پول یوان دیجیتال را آزمایش کنند. حالا و با آغاز مرحله جدید، چینی‌ها می‌توانند به‌شکلی فعالانه‌تر این ارز دیجیتال را آزمایش کنند. کاربران با استفاده از یوان‌های دیجیتال خود می‌توانند در مراکز و فروشگاه‌های مختلف، هزینه کالا و خدمات‌شان را پرداخت کنند.

گزارش‌ها حاکی از آن است که درخواست‌ها به‌صورت اتوماتیک تأیید نمی‌شوند و تک‌تک آنها با معیارهای بانک مرکزی چین بررسی خواهند شد. فرد متقاضی پس از تأیید، پیامکی دریافت می‌کند که در آن نحوه کار با سیستم ارز دیجیتال ملی چین و لینک دانلود کیف پول قرار دارد.

نام کامل، شماره شناسایی، شماره تلفن، ایمیل و اطلاعات شغلی از جمله اطلاعاتی است که برای فعالسازی کیف پول یوان دیجیتال لازم است. واردکردن این اطلاعات هم منوط به اسکن کیوآر کدی است که بانک مرکزی چین در اختیار عموم مردم قرار داده است.

یکی از کارکنان شعبه پکن پست بانک چین در این باره گفت:

شاخصه‌های واجدان شرایط درخواست همچنان همانند قبل [دشوار] است، ولی امکان شرکت همگانی وجود دارد؛ از همین رو می‌توان گفت که شرایط آسان‌تر شده است. با دیجیتالی‌شدن روند بررسی، سرعت تأیید درخواست‌ها هم بیشتر خواهد شد.

از ماه اکتبر سال گذشته (آبان ۹۹)، شهرهای پکن، شنژن، سوژو و چانگدو برنامه‌هایی را برای آزمایش ارز دیجیتال ملی چین ترتیب داده بودند.

با وجود اینکه پیش‌تر شاهد برنامه آزمایشی در شانگهای نبودیم، اما برخی از مراکز خرید و بیمارستان در این شهر از ارز دیجیتال ملی چین پشتیبانی می‌کنند و شهروندان می‌توانند هزینه کالا و خدمات خود را با استفاده از یوان دیجیتال پرداخت کنند.

مردم چین از امروز می‌توانند برای کیف پول ارز دیجیتال ملی درخواست دهند

در این باره بیشتر بخوانید

  • کارمندان دولت چین از ماه آینده ارز دیجیتال ملی دریافت خواهند کرد
  • مقام سابق چین: ارز دیجیتال ملی راه را برای سهام‌ دیجیتال باز می‌کند
  • چین ۳ میلیون دلار دیگر از ارز دیجیتال ملی خود را به‌صورت رایگان اهدا می‌کند
  • ارز دیجیتال ملی چین در خودپردازها آزمایش می‌شود
  • چین در آخرین آزمایش ارز دیجیتال ملی خود ۵ میلیون دلار یوان دیجیتال رایگان اهدا می‌کند

منبع

نمایش بیشتر

خبرنگار پول بانک

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

دکمه بازگشت به بالا
بستن