محدودیت‌های اعمال شده به خاطر کرونا در بخش بزرگی از چین برداشته می‌شود

رئیس جمهور چین از روند مثبت مهار کرونا اظهار خرسندی کرد و از استان هایی که خطر ویروس در آنها کمتر است، خواست فعالیت‌های اقتصادی و تولید را آغاز کنند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، با رسیدن موارد جدید ابتلا به ویروس کرونا به پایین ترین حد طی یک ماه گذشته و درخواست رئیس جمهور چین شی جین پینگ به آغاز فعالیت های اقتصادی، محدودیت های حمل و نقل و رفت و آمد مردم در بخش‌های بزرگی از چین برداشته می شود.

آمار منتشر شده توسط مقامات بهداشتی چین نشان می دهد ۲۴ استان از ۳۱ استان و منطقه چین از جمله پکن، شانگهای و استانهای پرجمعیتی مثل هنان و انهویی هیچ مورد جدیدی از ابتلا به ویروس کرونا را در بیست و سوم فوریه گزارش نداده اند.

تنها ۶ مورد جدید ابتلا به این ویروس در ۶ استان دیگر گزارش شده است و در استان هبئی، مرکز شیوع این ویروس تعداد موارد جدید از ۶۳۰ مورد در روز گذشته به ۳۹۸ کاهش یافته است.

رئیس جمهور شی جینپینگ در روز یکشنبه از روند مثبت مهار این ویروس اظهار خرسندی کرد و از استان هایی که خطر ویروس در آنها کمتر است، خواست فعالیت‌های اقتصادی و تولید را آغاز کنند و مناطق پرخطر همچنان بر کنترل شیوع ویروس تمرکز داشته باشند.

استانهای یانان، گواندونگ، شانکسی و گوییژو روز دوشنبه اقدامات پاسخ اضطراری به ویروس را کاهش دادند و مانند استان‌های گانسو و لیائونینگ، محدودیت حمل و نقل و رفت و آمد مردم را برداشتند.

ویروس کرونا در یکی از جدی‌ترین بحران‌های سلامت عمومی در جهان، حدود ۷۷ هزار نفر را در چین مبتلا کرد و جان بیش از ۲۵۰۰ نفر را گرفت.

ارتباط استان هبئی همچنان با دنیای خارج قطع است ولی افرادی که در ووهان در سلامتی خوبی به سر می برند می توانند در صورت لزوم شهر را ترک کند.

آسیب پذیری کسب و کارهای کوچک چین در برابر ویروس کروناکرونا ۱۸۵ میلیارد دلار به اقتصاد چین ضرر زد

در بقیه نقاط چین کارخانه‌ها، کسب و کارها و فعالیت های ساخت و ساز به تدریج از سر گرفته شده اند.

تولید ناخالص داخلی چین در سال جاری میلادی کند شده و تا ۳ درصد کاهش یافته است. این رقم در سه ماهه پایانی ۲۰۱۹ برابر با شش درصد بود که بازهم پایین‌ترین حد طی ۳۰ سال گذشته را نشان می داد.

با اینکه دو روز متوالی است هیچ مورد جدیدی از ابتلا به این ویروس در پکن دیده نشده، ولی اقدامات امنیتی در این شهر کم نشده است. به افرادی که در محل‌های عمومی از ماسک استفاده نکنند، اخطار می‌دهند و هنوز هم رفت و آمد مردم با محدودیت هایی مواجه است.

انتهای پیام/۶۷

لینک منبع

درباره نویسنده

سید هادی شریفی

خبرنگار اقتصادی و فناوری پول بانک

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code